Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a külföldi TSMT?

Mi a külföldi TSMT?

Figyelt kérdés

Létezik ott is mindenféle fejlesztés vagy csak itt ennyire divat?

Elsősorban a megkésett beszéd miatt.



2020. júl. 7. 20:39
 1/9 A kérdező kommentje:
Lemaradt az idézőjel a megkésett beszédnél. Az is érdekelne, hogy ott mi számít megkésettnek.
2020. júl. 7. 20:41
 2/9 anonim ***** válasza:
Ergotherapy-t illetve az osteopathy-t ismerem. Országa válogatja, hogy mennyire fejlesztenek. Vannak országok, ahol még a tornaóra vagy az ovis foglalkozások is tartalmaznak ilyen elemeket, máshol csak a beteg gyerekek fejlesztésére veszik igénybe. Személyes tapasztalatom, hogy Magyarország élen jár, ami a kínálatot illeti és minőségi szempontból sem marad el sokkal fejlettebb országoktól. Szerintem Magyarországon jobb a szűrés, igazából csak anyagi oka lehet annak, hogy valaki fejlesztésbe részesüljön. Külföldön, helyesbítek, bizonyos országokban, akik még fejlettebbek is mint Magyarország, drága és várólistás az ilyen fejlesztéseken való részvétel és sajnos a színvonallal is lehetnek gondok. Logopédusnál ugyanez a helyzet, sokat vársz és sokat fizetsz. Nem érzed úgy, hogy nekik is szívügyük lenne a fejlesztés, ha viszed viszed, ha nem, akkor nem. Ha betelt neki a kapacitás, akkor megragadtál a gyerekeddel.
2020. júl. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ayres terápiából alakult ki az összes mozgásos, mind kicsit elvett, kicsit hozzátett, de az az alap, azt mindenhol ismerik a világon.
2020. júl. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Sajnos én is azt hallottam, hogy nem nagyon vannak ilyenek.

Nálunk elég jó a szűrés, elméletben, bár nagyon hosszú a várólista, és az állami fejlesztés nem sokat ér, mert kevés a szakember. Szóval elméletileg jó a magyar rendszer, gyakorlatilag meg csak akkor fejlődik a gyereked, ha viszed magánban. Bár egyik módszer sem magyar, én úgy tudom, tehát valahonnan behozták.

Hozzáteszem, hogy sok esetben túl is van ez lihegve, én mindkét gyerekemet hordtam kivizsgálásokra, és bent is voltam, és olyanokat kérdeztek, hogy én nem tudom elképzelni, hogy ezeket akármelyik korabeli gyerek tudta volna. Mindenesetre jól agyon lettem paráztatva, hogy mindenféle baja van a gyereknek, aztán úgy néz ki, hogy szépen ki is növik mindet.

2020. júl. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A Dévény módszer magyar és hiányt pótló. Külföldön is képezni kellene rá embereket.
2020. júl. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is bent voltam kivizsgálásokon, sok dolgon meglepődtem, hogy tudja a gyerekem, de alap dolgokat nem tudott, amit a kortársai igen. Ahogy nő, nyilván fejlődik, megtanul beilleszkedni, javul a mozgása, bővül a szókincse, de szerintem ezeket a korábbi hiányosságokat nem kinőtte, hanem megtanult idomulni, extra energiabefeketetésbe telik szinten tartania magát, ezt a képességet sajátította el az évek alatt.


Én is csak lestem, hogy megkérdezik egy 5 évestől, mi Észak ellentéte, az enyém pl Észak létezéséről sem tudott:), de a többség egyszerű kérés/kérdés volt.

2020. júl. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen letezik sokfele terapia kulfoldon is. Amerikat tudom, de angoloknal is van.

Kint mindenfeletherapy neven futnak. Van eves terapia, beszed terapia, mozgasterapia, es melle orvosok stb. Neten sokat olvastam meg kulfoldi fejlesztesre szorulo beteg gyerekek csoportjaban is benne vagyok, kulfoldon is rengeteg fejlesztes elerheto (csak hat ott is a legtobb penzert), meg van sok mas ami itthon ninca vagy maskepp hivjak, kozben sok ugyanazt fedi le.

2020. júl. 11. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bocs 7-es voltam: nemzetkozileg ugyanaz szamit meghkesettnek: a beszedfejlodesnek vannak merfoldkovei ha azokat nem eri el a gyerek vagy bizonyos kesessel se eri el, akkor mondjak ki hogy megkesett beszedfejlodes. Egyik ilyen merfoldko: 2 eves korban tudnia kell az allathangokat utanoznia es 50 szavasszokincsenek kell lennie a gyereknek. Ha nincs meg az 50 szo, akkor irany a szakember.
2020. júl. 11. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8-as, azért ez gyerek- és családfüggő. Mi nem voltunk érintettek, de 3 családot is ismerek, ahol a gyerek 2 illetve 3 éves koráig meg sem szólalt, egyik maximum anya-t mondott, de azt is inkább csak az anyukája értette. Van, amelyik csak sikongatott, mindegyik fiú volt egyébként. Mire bekerültek az oviba, elkezdtek beszélni, a háromból egyiküknek kellett logopédus, egy másik átlagos ütemben fejlődött, tehát beszélt, a harmadik pedig kifejezetten szépen, dallamosan beszélt. Szülőként nagyon aggasztó tud lenni, ha valakinek a saját gyereke lassabban fejlődik egy bizonyos területen, mint a többi, viszont a saját tapasztalatom az, ha a gyerekkel más gond nincsen, akkor egész egyszerűen hagyni kell fejlődni a saját ütemében a gyereket. Ami még nagyon fontos: ha egy gyerekkel keveset beszélnek a saját szintjén, nem mondókáznak neki, nem hall meséket, nincs lehetősége szólni a családtagokhoz, illetve nem játszik eleget, nincs kint a friss levegőn, akkor ott nem biztos, hogy a gyerekkel van a gond. A környezetemben látom, hogy sok kisgyereket még a játszótérre sem visznek el, hanem az a programja, mint a szüleinek. Ha azoknak vásárolni kell menni, viszik magukkal, ha barátokhoz mennek, viszik magukkal. A gyerek igényei el vannak hanyagolva. Pedig a beszédfejlődéshez a mozgás is elengedhetetlen, ha pedig nem a környezetben kell keresni az okokat, hanem a kisgyerek éretlenségében, akkor pedig főleg, illetve a speciális mozgások, gyakorlatok tudnak segíteni. Hiába viszi valaki szakemberhez a gyerekét, ha egyébként meg nem foglalkozik vele helyesen.
2020. júl. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!