Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan készítettétek fel arra...

Hogyan készítettétek fel arra a gyereketeket, hogy testvére lesz?

Figyelt kérdés
És jó tesók lettek? Sokat féltékenykedett a nagy? Tudom hogy nekünk lesz még egy gyerekünk és nem neki szülök kistesót, szóval kérem a rosszindulatot mellőzni, csak tanácsokat, tapasztalatokat szeretnék. 2 éves 8 hónapos lesz amikorra ki vagyok írva. Lányok mindketten. Azért kérdezem, mert öcsém és köztem 2 év korkülönbség van és én nagyon féltékeny voltam rá kb 16 éves koromig..
2020. júl. 13. 13:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A kicsiröl meseltek sokat azt is hogy nem cdak hbostorta lesz egy uj jövevény nem rozsaszin ködben keszitették fel a nagytesot (tesomék).


A baba hazajövetelekor (kisebb)ajandekot kapott a nagyobb, hogy azt a baba hozta neki


En még olyasmiket mesélnék hogy legalabb latod most hogy veled ia hogy jatszottunk kicsit nosztagiaszemmel is babàznék. Latod tesod is kap egy kis körforgot nezd itt a képen te is ilyennel jatszottal.


Es legyen rendszeresen a nagyobbnak szant idö azaz ne random összevissza legyen vele is foglalkozva hanem napirendszerüen megtalalni azt amikor csak vele jatszik beszelget apap anya hogy arra tudjon napközben a rohanasban szamitani hogy de este majd en következem pl

2020. júl. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1,5 éves volt amikor megfogant a 2., mivel lövése sem volt róla mit jelent az, hogy testvér így nem ragoztuk, a 3. trimeszterben elhangzott, hogy lesz itt egy baba aztán ennyi.

Abszolút nem volt féltékeny, érdekesnek találta, nézegette, betakargatta.. Már 4 éves a kicsi, a tipikus testvér balhékon kívül jól elvannak, szeretik egymást

2020. júl. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Augusztus 6ra vagyok kiírva a kicsivel. 2,5 éves a nagy.


Az utolsóhoz hasonlóan mi se ragoztuk túl, mivel fingja nincs mi az a tesó.


Annyit már el értünk, hogy ha kérdezzük, hol az Öcsi, meg tudja mutatni, hogy a pocakomban, de ilyenkor látom rajta az értetlenkedést, hogy fogalma sincs mi az az Öcsi, és miért ettem meg. 😂


Illetve ugye be lett vonva az Öcsi körüli teendőkbe. Pl ott lóg a fürdőben az Öcsi babakádja, és most minden fürdetésnél elmondja, hogy az neki kicsi, az az Öcsi, Öcsi abba fog fürdeni.


De sokat kellett neki magyarázni, hogy az neki már nem jó, nemsokára jön Öcsi baba, és ő fog abban fürdeni. Ugyanígy a ruhákkal, a kis ággyal, mindennel.


De megérte erre szépen fokozatosan felkészíteni, mert pl minden reggel kinyitja Öcsi ruhásszekrényét, előveszi a kis ruhákat és a hasamat kezdi öltöztetni, hogy Öcsi is öltözik.


Szóval nem kell túlragozni, szerintem hátrány is, ha minden róla szól. Természetesen kell kezelni, ha éppen vizsgálat van, el kell mondani, hogy Öcsi miatt mész vizsgálatra, ha éppen vesztek valamit el kell mondani, hogy az az Öcsié lesz, de minden egyes ilyen alkalom után hagyni kell egy kicsit emésztődni benne a dolgokat. Szóval nem 1 hét alatt célszerű megvenni a babákelengyét.


Aztán majd nemsokára meglátjuk jól csináltam-e :) egyenlőre nem féltékeny, és szeretettel várja, annak ellenére, hogy fogalma sincs milyen változásokat fog ez hozni az életébe, és az egész teljesen ismeretlen számára.

2020. júl. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

2 év és 4 hónap van a gyerekek között.

Már amikor terveztük a kistesót, felhívtuk a figyelmét a kismamákra, hogy baba van a pocakjukban és ő is volt az én pocakomban. Beszélgettünk arról, hogy nekem kik a testvéreim, hogy az unokatesói is testvérek.

Amikor megtudtuk, hogy terhes vagyok, akkor utána nem sokkal kaptam egy "Babát várunk" magazint a védőnőtől és abban nèzegettük a képeket, beszélgettünk a kismamákról, babákról.

Aztán a 12 hetes uh után otthon elmondtuk, hogy doktor bácsinál voltam, aki azt mondta, hogy kisbaba van a pocakomban és ő lesz a kistestvére. Teljesen természetesnek vette 🙅 20. hét környékén megkapta Bartos Erika Kistestvér, nagytestvér könyvét és a kérésére az lett az esti mesés könyve. Onnantól mindennel kapcsolatban elmondtuk, hogy ő milyen volt kicsinek, nézegettük a babanaplóját, meséltük, hogy majd kórházba kell mennem, hogy orvosok segítsenek majd a kistesónak megszületnie (és ez vele is így volt) stb. Amikor hazajöttem (látogatási tilalom volt), akkor kapott ajándékot a kistesótól (a kedvenc könyvsorozatából egy új részt). Azóta is nagy becsben tartja.

Most 6 hetes a kicsi és ebben az időszakban is igyekeztünk mindent elmagyarázni és elmesélni, hogy vele milyen volt. Pl. "Azért sír a kistesó, mert fáj a pocakja. Amikor te voltál ilyen pici, akkor úgy sírtál, hogy níníní, ha fájt a pocakod."

Bár még az elején vagyunk, de nagyon aranyosan bánik a kicsivel. Próbál vele játszani, beszélget vele, mindig keresi. Azt nem szereti, ha sír, de ez tök érthető. Én is igyekszem "ketté szakadni". Pl. Ha szopizik a kicsi, akkor is próbálok fél kézzel jatszani a naggyal, mesekönyvet olvasni neki, ha kéri.

2020. júl. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!