Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy készítettétek fel a 2...

Hogy készítettétek fel a 2 éveseteket a kistesóra?

Figyelt kérdés

Én próbálom neki elmagyarázni, hogy anyának baba van a pocakjában, és ő lesz majd az ő kistesó ja. Kérdezgetem őt, hogy fog-e majd játszani vele, meg mesélek neki arról mennyi mindent tudnak majd együtt csinálni,meg azért a negatív dolgokra is próbálom felkészíteni, hogy pl. "lehet, hogy majd sokat fog sírni, de anya mindent megtesz azért hogy megnyugtassa, és te ne érezd rosszul emiatt magad"


Jól csinálom? Olyan fura, mert mikor szóvá kerül a kistesó téma, olyan arca van, mintha semmit nem értené az egészből, és nem tudná hova rakni a dolgot.


2019. nov. 12. 18:55
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk még nagyon friss a dolog nem is szeretem mondani neki, de mivel nagyon rugdosós volt egyszer kétszer megemlítettük neki, hogy nem szabad mert ott a kistesó anya pocakjában. Na neki rögtön megragadt. Pedig tényleg nagyon keveset beszélünk róla. Tegnap megkérdezte tőle az apja, hogy ki a barátja. Azt válaszolta, hogy a kistesó anya pocakjában.

Nálunk szerintem sokat segít, hogy az unokatesóik mindkét helyen ketten vannak. Van vele egykorú kisebb tesó és van újszülött is. Tudja és érti mit jelent a tesó szó.

Ha nincs a közelben olyan rokon, barát ahol láthatja ezt a kapcsolatot, akkor esetleg lehetne olyan mesét olvasni, ami tesókról szól.

2019. nov. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Sehogy, azt sem tudta mi az a testvér, akár azt is mondhattam volna hogy lesz egy bölénye, egyre ment volna.
2019. nov. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Fuhh 2es köszi, megnyugodtam, hogy nem az én lányommal van gond 😂😂😂
2019. nov. 12. 19:13
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

😂😂😂 Kettes köszi.

Egyet értek amúgy is. Hiába mondogatom a 2éves fiamnak, hogy jön a tesó, sztem fogalma sincs arról, hogy az mi.

2019. nov. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
El lehet mondani az ö szintjén mi az a tesó. Anya pocakjában van egy baba, megszületik, ö is itt fog lakni velünk, öt is fogja szeretni apa, anya, nagyiék. Néha fog sirni, de lehet majd vele játszani is. Neki is lesz pelusa, anya cicijéböl fog enni. Ezeket megérti a kétéves, ennél több infora egyelöre nincs szüksége. Mi választottunk a kicsinek együtt ruhákat is, "segitett" a kicsi ágyának az összeszerelésében. Készült ö is és várta. Vettünk ajándékot a nagynak, amit "a kicsi hozott neki" mikor megszületett. És anagy is vitt ajándékot a kicsinek a korházba.
2019. nov. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Én a játék részt kihagytam, az még hónapok kérdése. Egy újszülött nem nagyon fog játszani, de még reagálni se bohóckodásra, és ezért nehogy csalódjon a 2 éves.
2019. nov. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Teljesen normális, hogy nem érti, hogy is érthetné. De nagyon gyorsan meg fogja szokni, mert még kicsi.

A sógornőm trükkje ez volt: vett 2 kis nyuszit, ilyen kis plüssöket, meg egy kis fészket, mint a húsvéti. Először belerakott egy nyuszit, és sokszor elmondta a fiának, hogy ez te vagy, most ezt csinálod, azt csinálod... míg valahogy úgy nem érezte, hogy dereng valami. (nyilván nem lehet 100% megértést feltételezni, ez bonyolult, de hogy "ráérzett"). Na, és utána egy napon odatette a második nyuszit is és azt mondta, és ez itt Adél (kistesó), mostantól itt lesz ő is. Azt nem tudom neked 100%-ra mondani, hogy működött és emiatt volt, de teljesen zökkenőmentes volt a kistesó érkezése, azonnal elfogadta és nem volt se több hiszti, se regresszió, sem semmi ilyesmi. Persze ott volt a többi dolog is, apa 100% jelenléte, béke, nyugalom, sok együttlét, stb.

2019. nov. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

(#2 vagyok, nálunk sem volt semmi gond, úgy kezeltük a kicsi érkezését mintha csak 1 kenyeret hoztunk volna a boltból, nem volt semmi néézd de aranyooos gyere puszild meg ilyenek- ha nézni akarta nézte, ha jött amikor pelenkáztam segített ha akart, de soha nem mondtuk hogy csináld ezt vagy azt.

Szerintem ha természetesnek van véve hogy ott van a baba akkor nem lehet baj, nem szabad nagy számként kezelni, abból a nagy azt érezheti hogy ő nem az)

2019. nov. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2 éves és 1 hónapos volt a lányom, mikor teherbeestem, 2 éves és 10 hónapos volt, amikor szültem. Értette, hogy baba van a pocakban, és a tesó dolog sem volt idegen tőle, mivel ő maga is második gyerek. Volt már egy nagyobb tesója, hát most egyszerűen csak lesz egy kisebb is. Mi nem készítettük fel külön a negatív dolgokra, nem mondtuk, hogy majd sokat fog sírni, de én igyekszem majd megnyugtatni, ne aggódjon, helyette azt mondtuk, hogy a baba nem fog tudni beszélni, sírással fejezi majd ki magát, és csak lassan tanul majd meg beszélni. És hogy nem fog tudni járni, de még ülni sem, eleinte csak feküdni, és majd csak szép lassan ügyesedik majd, ahogy ő is tette babakorában. És arra készítettük fel még, hogy óvatosan kell bánni vele, mert nagyon kis törékenyek a babák. Ezt meg is fogadta, többnyire nagyon vigyázva bánt a babával újszülött korában. Ma már másfél éves a kistesó, és hatalamsakat birkóznak, borzasztóan imádják egymást, teljesen zökkenőmentes volt az érkezése.
2019. nov. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!