Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tobbgyerekes csaladok, mennyi...

Tobbgyerekes csaladok, mennyi banki hiteletek van?

Figyelt kérdés
Igazabol az erdekelne, hogy tobb gyerek eseteben, 3 vagy tobb, ki mekkora hitelt mert bevallalni?ha kertetek a babavarot, es vissza kell adni belole valamennyit, hiaba kamatmentesen, azt is szamoljatok legyszi hozza.

2020. júl. 16. 14:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
4%
Háromgyerekesnek nem kell visszaadni. Mivel semmi adót nem fizetünk, így sokkal több hitelt be merünk vállalni, mint mások.
2020. júl. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ha az elso ketto vagy az elso korabban megvolt mar, vissza kell adni, igaz kamatmenetesen. Ami nagy konnyebbseg, de megis hitel. Legyszi konkret szamokat irjatok. Koszonom.
2020. júl. 16. 14:34
 3/16 anonim ***** válasza:
50%
Nekünk csak kettő gyerek lesz( a kicsi 8 hèt múlva jön), de azèrt írok, ha nem baj. A 10.000.000 ft babavàrónk van illetve a fèrjemnek havi több, mint 50.000 ft diákhitele, de az èv végén kifut. A bevètelünk is millió körül van, igy ez nem okoz gondot szerencsère.
2020. júl. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%
Én épp akkor nem mernék hitelt felvenni, ha annyira szarul keresnék, hogy a 3 gyerekre járó adókedvezmény miatt már semmi adót nem fizetnék.
2020. júl. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%

Én sem értem az 1. válaszolót.

3 gyerekünk van, én és a férjem is fizetünk adót. Ő veszi igénybe az adókedvezményt, de a fölötte lévő összegből ugyanúgy levonják az adót és járulékot, én pedig egyértelműen fizetek.

A 3 gyerek mellett, ha nem fizetsz adót, akkor elég kevés a bevételetek.


Kérdező: még 1 millió hitelünk van, havi 32ezer Ft a törlesztő. Mar

Babavárót nem igényeltük, már nagyobbak a gyerekek, és többet nem vállalunk.

Egyébként bevétel és életmód függő, hogy mennyi hitelt bír el a család.

Nekünk ennyi elég, így bőven tudunk takarékoskodni mellette, nem okoz gondot az élet.

2020. júl. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
....
2020. júl. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
55%
Igaz nem vagyok tobbgyerekes de azert leirom hatha segit. 2 gyerekunk lesz, most varjuk az elsot. Babavaro es CSOK jelenleg havi 140. Elbirjuk, mert egymagamnak a tappenz is joval tobb ennel, es a ferjem is jol keres szerencsere.
2020. júl. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
28%

Én sem tartozom még a többgyerekesek közé, most érkezik majd napokon belül az első, de hármat szeretnénk majd. Van egy lakáshitelünk (75e), babaváró 10milliót felvettük (50e, de ezt most felfüggesztettük, és bízom benne, hogy nem is kell majd kifizetni), és miután megvan a második, a CSOK-ot is fel fogjuk venni szerintem (vagy annak aktuális megfelelőjét, ha esetleg addig változni fog valami) hogy nagyobb házba költözzünk, a lakásunk igazából alkalmatlan egy gyerek nevelésére is (csak másfél szobás), de amíg bölcsibe jár, addig még jó lesz, viszont tesó érkezésekor már mindenképp menni kell.

Egyébként még az autót is le fogjuk jövőre cserélni és bizony lízingelni fogjuk (100-120 ezerben maximalizáltuk ennek a törlesztőjét, casco beleértendő). Beleférne több hitel is technikailag, szerencsére jól keresünk, de még a törlesztések mellett is jobb, ha van egy összeg, amit havonta félre tudunk tenni ilyen-olyan kiadásokra, meg gyűjtögetni szép lassan, hogy mindent előtörleszteni tudjunk (a lakásunkon is még van 8 év hitel, mégis reményeim szerint jövőre már előtörlesztjük, ugyanezt szeretném a következő nagyobb ingatlannal is megtenni), és hosszú távon ne maradjunk adósai semmilyen banknak.

2020. júl. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
82%
3 gyerekünk van, nincs hitelünk.
2020. júl. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
73%
Két gyerek és nincs hitel.
2020. júl. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!