Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Segítség! Mit tegyek? Már...

Segítség! Mit tegyek? Már teljesen ki vagyok! Etetés téma, részletek lent.

Figyelt kérdés
A kisfiam 23 hós, és akármit csinálunk, nem hajlandó darabos kaját enni, pedig 16 foga van. Az, hogy 1 kiflit elmajszoljon, az luxus. Már nem tudom, hogy mit tegyek. Már mindennel próbálkoztam, semmi. Amúgy is elég rossz evő, és minden etetésnél már görcsben van a gyomrom. A szívem szorul össze, amikor 1 jóízűen nassoló kisgyereket látok az utcán. 1 hóna múlva megyünk bölcsibe. Mi lesz így vele?
2010. aug. 3. 14:28
 1/10 anonim ***** válasza:
56%

muszáj lesz megtanulnia különben éhes marad.

sokan azért is helyeslik a bölcsit mert megneveli a gyereket ... ne érts félre nem azt mondom hogy nem jól nevelitek .


látja majd a többieket és megtanul enni.


(én meg azon aggódok hogy mindjárt kettő és még csak a fogai fele van meg pedig rág mint az örült nagyon szereti a pocakját de kevés a foga és emiatt kell óvatosnak lenni nehogy nagyobb darabot nyeljen le.)

2010. aug. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez egy ördögi kör! Mivel nem eszik, így te ideges vagy, ha közeleg az evésidő, ezt ő is megérzi, ezért feszült lesz, nehezen megy az evés... Először is neked kellene kisebb hangsúlyt fektetni az evésre! ne félj, egyetlen egészséges kisgyerek se halt még éhen, akinek van mit ennie :) Ne az legyen, hogy erőlteted, hogy egyen, mert az könnyen dacot, gátlást vált ki. ha épp nem akar enni, had rá, eszik majd később! hidd el, nagyon sokan esnek abba a hibába, hogy az életük a gyerek evése/nem evése körül forog! ha te magad kicsit lazábban állsz a dologhoz, a gyerek is nyugodtabban, szívesebben fog enni! Legyen mindig előtte példa, hogy más is eszik, pl. amikor ő reggelizik, te is ülj lemellé és egyél vele együtt, ugyanígy ebédkor, vacsorakor is, akkor apát is lássa! Hétvégén egyen együtt a család, hisz társaságban sokkal jobban eszik az étel! Egyébként a bölcsi miatt ne izgulj, a legtöbb gyerek, -bár otthon küzdelem az evés (épp ez a hiba!!!)-, a gyerekek között még a legjobban nem szeretett dolgokat is megeszik... a jó példa ragadós! Egyébként egyedül eszik a kisfiad? ha nem, jó lenne, ha maga próbálkozhatna! Ha a kanalazás a gond, adj neki aranyos kis darabokat, amiket ő maga megfoghat, maga teheti a szájába!
2010. aug. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Sajnos nem eszik egyedül. Ha a kezébe adom a kanalat, csak játszik vele, és folyton engem akar etetni.

Már azt sem tudom, hogy miket adjak neki enni, mert így, hogy nem eszik darabosat, még egy reggeli is gondolkodóba ejt, mivel kiesik a felvágottas szendvics, a tejes gabonapehely, meg ilyenek. Igen finnyás a lelkem.

Ha iratnék a dokival valami étvágynövelőt, az segítene?

2010. aug. 3. 14:42
 4/10 anonim ***** válasza:
Figyelj! A kanalat add oda neki, először téged fog etetni, aztán maga is megpróbálja bekapni! különben a bölcsiben se etetik őket, csak a nagyon piciket....
2010. aug. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én ezt úgy oldottam meg, hogy a borsófőzelékes tányért rátettem az etetőszék tálcájára, és elkezdtem enni. A kicsi először engem próbált etetni, aztán magát is:) Igaz, még egy óvoda is jóllakott volna alatta, de azért evett is. Ne csinálj belőle kardinális kérdést, tedd elé, és lesz, ami lesz. Ha megéhezik, majd eszik belőle, ha nem, akkor kap később. Igaza volt az egyik válaszolónak, ha tiszta ideg vagy, a gyerek is feszült lesz, így meg sosem fog enni.
2010. aug. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
NE kezdd étvágyjavítóval tömni,semmi szüksége rá.
2010. aug. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
22 hós a fiam, 20 foggal, alig eszik meg pár darabos ételt, ugyhogy pontosan átérzem a gondod:( nagyon lassan haladunk előre, de haladunk! Én is teljesen ki voltam emiatt bukva, de váltottam! Holnap reggel kezdj tiszta lappal! Ne eröltetsd az ételeket, de próbálkozz minden etetési időben! Èn ezt csinálom: eléteszem az ennivalót. Csak kézzel hajlandó enni, azt sem engedi, hogy a szilárd kaját én adjam a szájába. Csak olyat eszik meg, amit meg tud fogni és semmi trutyis cucc nincs rajta. Néhány példa hátha segít: tarhonya. Először teljesen üresen ette, most elfogad rá igen kevés csirkepörkölt szaftot. Kb szemenként csipegeti:) rizs, ugyanez, szereti a kukoricás rizst, más zöldséggel, pl rizibizi nem eszi meg. Virsli: vékonyan karikázva, először a karikát is feleztem, lebőröztem, igy pakolgattam sorba a tányér peremére. Kenyeret rá fél óra mulva harap, igen keveset. Először egy karikát evett meg. Kb 2 hét mulva egy egészet is, ha éhes volt. Puha sült, kicsit fűszeres husi. Mindegy mi, csak jó puha és ne szálas legyen, mint a csirkemell. Igen apró kockákra vágva, mint a kisujjkörmöd:) rántott tengeri halfilé. Szag és szálkamentes, jól szétszedve pici darabokra. Először a panirt nem ette meg, csak a halat. Ha ezekből eszik valamennyit, előveszem a teljes pépes bébiételt, csak ezt eszi meg, kb 6-7 hónapja nem hajlandó megenni a főzelèkeimet, holott korábban szinte csak azt ette:( fogalmam sincs, miért:( tehát darabos főzivel nem próbálkozom, mert tiszta ideges lesz tőle és tovább nem is eszik, ha egy kanállal merek neki adni. Nem darabosan ismeri a főzit, nem is eszi meg. Sugárban hányt tőle mindig is, ugyhogy nem eröltettem tovább. Marad pótlásnak a pép. Egyre kevesebb pép kell, de még kell! Legyél pompomlány! Ha evett egy falatot, ugrálj, tapsolj, éljenezz! Minden uj falatnál ováció!!! Remélem tudtam segiteni!
2010. aug. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ma a virslis témát kipróbáltam, ellökte magától, és nem kellett neki (mintha megijedt volna tőle), aztán az ebédből meg 1 falatot nem volt hajlandó enni. Tisztára ki vagyok. Nem erőltettem, de így sem kellett. Most alszik, majd uzsira megpróbálom megint.
2010. aug. 4. 12:45
 9/10 anonim ***** válasza:
22:00-es vagyok: nyugi! Csak nyugi! Mivel sokmindent nem evett ma a kicsid, meg fogja próbálni előbb utóbb azt, amit eléraksz. Ha marha éhes, akkor tuti! Csak mi már ezen annyira parásak vagyunk, hogy nem nagyon hagyjuk éhesen a gyereket. Had hagyjon ki egy étkezést. Ha farkas èhesen kel fel, nem létezik, hogy ne csippentsen bele a rizsbe vagy a husiba/fasirtba. Utána eheti a pépjét! Szerintem minél idősebb, annál nehezebb a dolgunk. Ne engedj neki! Amugy a bölcsi sok ilyen gondot megold, ott állitólag esznek a többiekkel ,ha éhesek. A fiam csak ovis lesz, ezért nekem kell végigszenvednem ezt a témát. Ha van időd, leirod, hogy haladtok? Fogom figyelni!
2010. aug. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Ma azért elvittem dokihoz, és kiderült, hogy fogyott is, úgyhogy vett tőle vért. A színe alapján azt mondta a doki, hogy lehet, hogy vérszegény, és ez áll a háttérben. Holnapra kiderül. Remélem nem lesz komolyabb baj. Tegnap ugyan teljesen leturmixolva, de megevett egy kisebb adag zöldbabfőzit virslivel, miután felébredt, és vacsira kapott tejpépet, de ma már megint nem reggelizett. Ebédre viszont megevett 1 és negyed üveg sajtos galuskás bébiételt.

2010. aug. 5. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!