Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan mondanád el egy 7 és...

Hogyan mondanád el egy 7 és egy 4 éves gyereknek, hogy az apjuk elhagyott minket (egy másik nőért)?

Figyelt kérdés
3 gyerek van, de a harmadik még pici, azért nem került bele a kérdésbe.
2020. júl. 31. 22:14
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
85%
Hát semmiképpen nem így! Téged hagyott egy egyelőre nem a gyerekeit! Ne így állj bosszút rajta!
2020. júl. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
39%
Messzire kellett mennie dolgozni és még nem lehet tudni mikor jön haza-utálom a hazugságot, de még nincs minden nálatok lezongorázva, ezért a gyerekek összetörnének atomjaikra. Az apaképet meg tilos lerombolni bennük.Még várnék a helyedben vele, meg nem is értenék, mert kicsik és ott a másik kicsi is. Szóval nagyon ingoványos területen vagy, ilyenkor mindig meg kell állnod és várni.Nem a magad érdekében, hanem a gyerekek érdekében.
2020. júl. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
72%
Csak az igazat. Ha nem értenék meg, akkor szemléltesd egy példával vmilyen meséből. Lényeg ne kamuzzál neki, és ne úgy ad elő, hogy az apjuk rossz ember, hanem így alakult, ilyen az élet.
2020. júl. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
79%
A gyerekeit is elhagyta vagy csak téged?
2020. júl. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 Hemi the killer ***** válasza:
72%

Ha beszél a gyerekeivel, akkor neki kéne elmondania, hogy ne a te nézőpontod érvényesüljön csak.

Ha meg nem akarja látni a gyerekeit, akkor először szerintem hazudj, amíg nem rendeződnek a dolgok, de aztán muszáj elmondani az igazat.

2020. aug. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
78%
Csak annyit kell nekik mondani, hogy az apjuk nem lakik veletek, ha kérdezik az okát, akkor hagyd, hogy ő magyarázkodjon. Bármennyire is haragszol nem érdemes olyant mondani, hogy nem szereti őket.
2020. aug. 1. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
86%

Oszinten

En elmondtam az igazat

Jobb ez mintha mastol hallanak vissza majd es en kvazi akkor hazudtam

2020. aug. 1. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
87%

Ez a te intelligencia szinteden múlik. Bármennyire is rosszul esik, amit csinált, a gyerekeid érdeke kell, hogy érvényesüljön. Nálunk is ez volt. Bár fájt, nem mondtam azt nekik, hogy elhagyott minket. Ezzel azt sugallod, hogy őket sem szereri már, ehhez meg valljuk be őszintén, hogy jogod nincs, mert őket nem hagyta el, ez majd az évek alatt derül ki. Én azt mondtam nekik, hogy már nem szeretnénk együtt élni, de ez nem azt jelenti, hogy mi ki nem bírjuk állni egymást, egyszerűen annyi dologban nem értünk egyet, hogy jobb lesz külön. De őket ugyanúgy szererjük. A legjobb az volt, amikor az új barátnőről kérdeztek később, hogy én hogyan viazonyulok hozzá. Nem akartam, hogy lelkiismeret furdalásuk legyen mert mondjuk jól érzik vele magukat. Ezért azt mondtam nekik, hogy ő is szereti őket, ezért hálás vagyok neki. Ez nem volt egyszerű, de mint mondtam nem akartam, hogy a gyerekeim szemében egy borzalmas áldozat legyek az apjuknak meg az új barátnőjének.


Minden könnyebb lett amikor nekem is lett új párkapcsolatom. Sok erő kell, de a gyerekekért nyugalmáért megéri. Ha az apjukban csalódnak, elképzelni sem lehet milyen sérüléseket visznek tovább. Nincs ehhez joga egy anyának sem, csak azért mert a házassága tönkrement.

2020. aug. 1. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
Őket is elhagyta,nemcsak engem.
2020. aug. 1. 06:53
 10/36 anonim ***** válasza:
47%

Apa elköltözött, mert már nem értjük meg olyan jól egymást. Nem tudom mikor jön hozzátok.



Nem szabad azt mondani, hogy elhagyott téged, azt meg pláne nem hogy oket és a másik nőt se kell említeni.

2020. aug. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!