Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan mondanád el egy 7 és...

Hogyan mondanád el egy 7 és egy 4 éves gyereknek, hogy az apjuk elhagyott minket (egy másik nőért)?

Figyelt kérdés
3 gyerek van, de a harmadik még pici, azért nem került bele a kérdésbe.
2020. júl. 31. 22:14
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
85%
Kar volt lepontozni, ugyanis nálunk pont ugyanez történt anno, csupán én 6 éves voltam, a húgom meg 3. Anyám egy pillanatig se próbálta apámat eláztatni, pedig lett volna rá oka, lévén ő epp a város legnagyobb ribizlije miatt lepett le. Ahoyg idősödtünk nyilván rájöttünk szépen lassan a dolgokra, de anyám még most, 40 évvel később sem mond soha semmi negatívumot apámmal kapcsolatban. A saját sérelménél mindig fonósabb volt az, hogy a mi lelkünk ne sérüljön.
2020. aug. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
63%

Ettől most eldurrant az agyam. Most komolyan, milyen "apakép"?? Mit kell itt szentélyt emelni egy ilyen apáknak, mert tudott három gyereket nemzeni?? Nem egy nagy teljesítmény. Ezzel az erővel a szomszéd kandúrját szentté kell avatni, mert van ég, szakajtónyi kölyke szerte a faluban.

Te jó ég!


Kérdező: szerintem most tedd le nyugodtan a gyerekek erkölcsi nevelésének az alapjait, és a lelkifurdalás nélkül tartsd rossz embernek a férjedet, mert az is. Nyugodtan kimondhatod, hogy elhagyott titeket egy másik nőért, mondd ki, hogy ez nem helyes, és te haragszol és nagy fájdalmat okozott neked. Nekik is: hallgsd meg őket, vigasztald, támogasd. Gyerekként is fáj átélni, hogy apa otthagyott.


Egyáltalán nem helyes ilyen esetben hazudozni a gyerekeknek, úgy tenni, mintha ez nem fájna, nem lenne rossz, sőt természetes lenne, amit el kell fogadni, és vágj jópofát apucihoz meg az új anyuhoz, ha kegyeskedik találkozni veled. Aztán mindenki les, mint hal a szatyorban, hogy micsoda erkölcstelen világot élünk, mindenki mindenkivel, a családnak nincs értéke, az anyaságnak nincs becsülete, és mindenki csal mindenkit. Felnőtt egy generáció, ahol anyuci mosolyogva jelenti a válást a gyerekeknek, és még azt is elhiteti, hogy ez nem baj, mindenkinek így a jó. Min csodálkoztok? Az embert a tulajdon édesanyja tanítja erre.

2020. aug. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
56%

12!


Jaja, okos vagy. Tudod egy kisgyerek úgy gondolja, ő anyából és apából van. Ha apa egy zsák kaki anyu szerint, akkor o felig ugyanaz.

Hazudni és nem elmondani a teljes igazságot nem ugyanaz. A te módszered tökéletes arra, hoyg a gyerekeket tönkretegye és arra is, hogy vagy az anyjukat utalják meg, aki nem volt elég jó a csodálatos apjuknak, vagy az apjukkal való kapcsolatuk lesz örökre reménytelen. Az, hoyg apuk a megcsalta anyukat érint ő ugyan a gyerekeket, hiszen kihatnak rájuk a következmények, de közük nincs hozzá, így megosztani se kell velük.

2020. aug. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
42%

Nekem sokkal kisebb volt amikor ebbe a helyzetbe kerultunk, azt mondtam apa Pesten dolgozik, ritkan tud jonni, mi meg nagyieknal fogunk elni (videken).


Ha a te helyzetedet nezem, azt mondanam hogy "apa ugy dontott hogy mashol szeretne elni, nem tudom mikor fog keresni bennunket" es jol telenyomnam a gyerekek eletet programokkal, amikor a gyerek elfoglalt, nem agyal mason csak amit epp csinal.Nekem ez bevalt. Idovel oszinten elmondtam nekik hogy mi tortent, de soha nem saroztam az apjukat elottuk, csupan elmondtam hogy szerintem az a normalis ha anya es apa egyutt nevelik fel a gyerekeket, mivel a nagyobb lanyom kezdte ugy erezni hogy ez valahol normalis, hogy ha massal szerelembe esunk, elvalunk es azzal koltozunk ossze, anya meg marad a gyerekekkel.


Semmikepp sem mondanam h elhagyott (engem/benneteket/minket) es tobbe nem jon, mert ez meg valtozhat. Valoszinuleg a ferjed kitombolja magat es ha elmulik a rozsaszin kod, minimum a gyerekekhez visszatalal. Kitartas!

2020. aug. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
29%
Az éremnek 2 oldala van. Ha elégedett lett volna veled, nem hagyott volna el. Nem kell undorító módon úgy beállítani, hogy az apa a gonosz. Mindketten hibásak vagytok.
2020. aug. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
87%

12. Vagyok

Minket is elhagyott a faterom.

Anyám úgy beszélt erről, hogy szeret, csak most nem tud jönni. Szeret, csak most mással lakik. Úgy nőtten fel, hogy ez a normális, hogy egy férfi hűtlen, hogy szeret de nem mutatja ki. Azt hittem, hogy köteles vagyok minden, de minden vágyát teljesíteni, ha nem akarom, hogy elhagyjon, mert jogos, ha ilyen esetben elhagy.

Egy rongy voltam, majdnem 5 évig. Szakember kellett, hogy kiverje a fejemből ezt a baromságot.

Miért hiszitek azt, hogy 3 pici gyerek mellett az a természetes, ha a kérdező egy világi ku.rva is, chef, és bejárónő, különben "jogos" elhagyni? Miért kell válás után is neki megalázkodni, hogy hát nincs azzal baj, ha apuka a gyerekeire se néz, apukának joga van a boldogsághoz. Azon az áron is, hogy a gyerekei érzelmeileg megszenvedik, vagy nélkülözniük kell. A legtöbb esetben azért, mert a másik nőnek jobb a melle, vagy bevállalja se.ggből szájba, ettől olyan boldog apuka. Anyukának meg úgy kell, a három kicsit nyilván egyedül akarta és szűznemzéssel hozta létre.

Ez az egész cefet világ a férfiakért van, csak róluk szól, még válás után is őrizgetni kell a nimbuszt, mert micsoda teljesítmény, hogy volt termékeny ivarsejtje!

Azt se hiszem el, hogy egy 7 éves gyerek annyira buta lenne, hogy elhiszi ezt az apa most máshol dolgozik hazugságot. Már ovis gyerekek felének elváltak a szülei. Nagyon is jól tudják, hogy mit jelent elválni.


Nem azt mondom, hogy 30 évig kell köpködni az exre, és mocskolni kell a gyerekek előtt. De a kegyes hazugság mennyivel jobb?

Miért nem lehet kimondani, hogy gyerekek, apu mást szeret, hozzá költözött, mi pedig elválunk. Tudom, hogy ez most fàj, nekem is nagyon fáj, de én mindig itt leszek, és minden rendben lesz.

2020. aug. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
20%

16!


"Miért nem lehet kimondani, hogy gyerekek, apu mást szeret, hozzá költözött, mi pedig elválunk. "


Azért, mert egy ekkora gyerek még nem tud különbséget tenni a ferfi-no és a szulo-gyerek szeretet között és neki ez a mondat egyenlo lesz azzal, higy az apja őt nem szereti

2020. aug. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
32%
Miben nyilvánul meg, hogy őket is elhagyta??? Mert abban nem, hogy nem akar veled élni! 💁🏼‍♀️🤦‍♀️
2020. aug. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:

Miben nyilvánul meg, hogy őket is elhagyta??? Mert abban nem, hogy nem akar veled élni! 💁🏼‍♀️🤦‍♀️


Mutasd meg, hol írtam én olyat, hogy abban nyilvánul meg, hogy velem nem akar élni?

Amikor összepakolt, megkérdeztem tőle, mi lesz a gyerekekkel, erre csak annyit mondott: Oldd meg!

Ez arra utal, hogy nem hagyta el a gyerekeit? Napok teltek el, nem keresi őket.

2020. aug. 1. 13:00
 20/36 anonim ***** válasza:
20%
A gyerekek nevelése nem napokból áll, hanem nagyon hosszú évekből. Lehet most ő is rendezi a dolgait, de aztán ha minden megoldódott, segíteni fog, keresni fogja őket.
2020. aug. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!