Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem tudom kezelni a kislányoma...

Nem tudom kezelni a kislányomat? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Egészen eddig, a kicsi másfél éves koráig azt hittem, mintagyerekem van. Egy édes-tündér.:) Nem vagyok egy ingerlékeny anya, türelmes vagyok, és mindig az volt az alapelvem, hogy türelem és odafigyelés nagyon fontos fontos, és mindez nem is esett nehezemre! Egy hónapja viszont teljesen kifordult önmagából a kislányom. Elkezdett "visítozni", mindenért!!! Reggeltől estig visítozás (kivéve az ebéd utáni alvást, ami mindig van), ha kér vmit (inni vagy enni stb.), azt is csak visítva tudja követelni, ha nem termek ott rögtön, annál jobban visít, és nem értem, miért, mert az esetek 90 százalékában azonnal ott termek és kiszolgálom. Amikor duplán visít, mert mondjuk nem engedtem meg vmit, akkor pedig dobálja is magát. Ha ilyen hiszti van és szép szóval és kedvességgel próbálom nyugtatni, annál jobban csinálja!!!! Ha ingerülten és mérgesen szólok rá, azt pedig meg se hallja. Ha nem figyelek rá direkt, akkor is percekig visít. Biztos elrontottam valamit, de nem jövök rá, hogy mit. Illetve nem tudom, hogyan tudnám ezt a helyzetet valahogy megszüntetni, vagy legalább normalizálni? Kérlek, segítsetek, nálatok mi vált be???
2010. aug. 4. 14:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A visítással, vergődéssel a végén eléri amit akar? Ha igen, fontos lenne a következetesség! Ha valamit egyszer nem engedsz, a hiszti hatására se kellene :)) Egyébként a kislányod okos, ezt bizonyítja, hogy rájött, hogyan lehet téged manipulálni :D Nem kell azonnal rohanni és kiszolgálni, neki sem árt megtanulni, hogy ha kér (és nem visít), akár hamarabb megkapja, amit szeretne, mint a hisztivel. Próbáld meg, hogy akárhogy sikít, hisztizik, addig, míg nem viselkedik számodra megfelelően,nem kapja meg, amit akar! És légy következetes vele!!!
2010. aug. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia. Ezt a kérdést én tettem fel. Az én lányom is visított, és nyávogott, mikor hisztizett. Mostmár egy tündér, elég kicsit hangosabban rászólnom.


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2010. aug. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
szerintem nyugodj meg, ez életkori sajátosság, és a dackorszak is a küszöbön van
2010. aug. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen, de attól félek, hogy elvesztem a bizalmát, ami szintén ebben az időszakban alakul ki. Szóval ha nem adok neki inni (de miért ne adnék, ha egyszer szomjas) azonnal a visításra, várjak míg abbahagyja? De meddig várjak? Mert ezt már próbáltam, és a nyafi-visi után pluszban keservesen sírni kezdett, és nézett rám könyörgőn, hát nem kívánom senkinek, mit éreztem, milyen rossz és kegyetlen anya vagyok én, hogy nem adok neki inni, ha szomjas. Szóval eddig ez az eredménye. Ráadásul ha van itt kisgyerek nálunk (pl. szomszéd kisbaba), és akkor csinálja, nem hagyhatom percekig visítani mondjuk azért, mert el akarja kérni a kulcsot v. a telefont, mert a kisbaba is sírni kezd és fél is, szóval olyan tanácstalan vagyok. Abban bízom, hogy el fog múlni, mert egyébként szigorú is vagyok, bizonyos dolgokat természetesen következetesen nem engedek.
2010. aug. 4. 14:30
 5/12 anonim ***** válasza:
Persze, nem ilyenre, mint az iváss gondoltam! Ez ellen könnyem védekezhetsz úgy, hogy az innivaló mindig elérhető helyen van, ahonnan elég neki elvenni (pl. csőrös itatóban, hogy ne folyjon ki). Írod, hogy zavarja a visítás a szomszéd babát... erre a lányod is könnyen rájön, hogy ha visít, úgy is megkapja. Szóval a szomszédoknak lehet, hogy csupán 1-2 napot kell kibírni, de nálatok ez fontos lenne. Egy kisgyerekes szülő ennyit megérthet, ők is lehetnek még hasonló cipőben :)
2010. aug. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj csak. Mikor visít, hogy inni akar, akkor töltsd fel a poharát, tedd az asztalra. Térdelj le elé, és határozottan mondd neki (de ne gyenge, édeskedős hangon), hogy "Most szépen befejezed a visítást, utána megkapod a vizedet!". Most légy vele szigorúbb, később már xart se ér egyik módszer se, hidd el nekem.


És ettől nem fogja azt gondolni, hogy nem szereted, vagy neked sem kell érezned, hogy rossz anya vagy.


Én a nagyobbikkal elrontottam, mert így csináltam, ahogy Te. A kicsivel már okosabb voltam (igaz, nagyanyám tanított meg erre a módszerre), de bevált.

2010. aug. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
"Most szépen befejezed a visítást, utána megkapod a vizedet!" - vagy mást, persze értem én, nem csak a vízről van itt szó. Szóval, igen ezt a mondatot többször próbáltam már. Az ivás külön téma, mert richtig nem az itatópoharából kéri, ami elérhető a számára, hanem üvegpohárból, amit pedig nem adhatok a kezébe egyedül. :)
2010. aug. 4. 14:42
 8/12 anonim ***** válasza:

Akkor is szigorúnak de következetesnek kell lenned. nyilván az üvegpoharat sem (nem) adod a kezébe, ha nem tévedek :))


Akkor határozottan a kezébe nyomod a saját műanyag itatóját, az üvegpoharat pedig felrakod a szekrényre, és közlöd vele, hogy "Ez veszélyes, nem szabad".

2010. aug. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg az, hogy érezze, hogy nem ő a főnök!!! Neked határozottnak kell lenned. Ugyanakkor, ha vége a "cirkusznak", akkor ölbe veheted, és agyonszeretgetheted, persze, ez normális dolog :)) De mikor hiszti van, csakis a szigorú tekintetedet/hangodat kell lássa, érezze. Különben nem fogja tudni, hol a határ... A visítást később követheti ütés, rúgás is extrém esetben. Szóval kezelni kell!
2010. aug. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Sokkal szigorubban fogd, mint eddig. Ha visit, szólj, hogy ezt nem tűröd, fejezze be. Addig semmiképp ne add oda, amit akar, mig ordit miatta! Nézd levegőnek ha csakodja magát, hidd el, hogy 5-6 alkalom semmibevevés hatni fog!
2010. aug. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!