Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor a normál hangnem és az...

Mikor a normál hangnem és az elmagyarázták nem használ szoktál ordibálni a gyerekeiddel?

Figyelt kérdés
2020. aug. 23. 14:53
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Pontosabban a dolgok elmagyarázása nem használ. Elírtam
2020. aug. 23. 14:54
 2/26 anonim ***** válasza:
97%
Szoktam, de ugyanúgy nem használ, de nem vagyok szent
2020. aug. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Én sose ordibáltam velük, de egy pár napja már igen. Nem vagyok rá büszke de már nincs más ötletem
2020. aug. 23. 14:59
 4/26 anonim ***** válasza:
85%
Igen. Mint a sakál. Lehet lepontozni. 3 gyerekkel élek és a szép szó néha nem használ. Tetszik vagy sem, ez van. Ember vagyok, és ezt ők is látják. Van egy határ, amin túl előjön a kevésbé asszertív, nem annyira iskolázott énem, és csak annyit mondd "Kuss legyen, az van, amit én mondok!" (Amúgy Vekerdy egyik utolsó riportjaiban is meséli, hogy ő is üvöltötte már otthon, hogy KUSS :D Sírva nevettem rajta. Ha már ő se bírja, akkor azt hiszem, feloldozom magam a teher alól, hogy nem vagyok tökéletes.)
2020. aug. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
És mennyire hatásos?
2020. aug. 23. 15:03
 6/26 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom, nekem bevált. Mármint, ha az a cél, hogy leszegett fejjel tegyék, amit elvárok az adott szituban. Nyilván nem napi 100x alkalmazom, így van ereje, és őszintén betojnak, hogy "na, most anya tényleg kiakadt", és iparkodnak pl. öltözni, indulni.
2020. aug. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
91%
Igen, volt már, hogy elszakadt a cérna. Ember vagyok, nincsenek kötélből az idegeim. Akinél még nem fordult ilyen elő, az hazudik.
2020. aug. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
22%

Öszintén szólva soha nem ordibáltam a gyerekeimmel (meg mással sem), ez kifejezetten primitív dolog.

Nálunk alapesetben mindent meg lehet beszélni, kivéve pár témát, ahol nincs vita, szabály van. Ezekben az esetekben egyszerüen annyi van, hogy (teljesen normális vagy inkább halkabb hangerön) közlöm, ez nem vita tárgya, ez van. Ilyen ugyan kb évente két-három alkalommal fordult csak elö, de annál hatásosabb volt.

Idöközben mindegyik felnött ember, de minden esetben müködött, hogy amikor kategórikusan kijelenettem valamit, azzal nem lehetett vitázni-

2020. aug. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
70%

Egy csatorna hasonló témában: https://www.youtube.com/watch?v=2HSH3Wt1cas&t=3s


Én ezen jót nevettem, mikor láttam.

2020. aug. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
85%

"Idöközben mindegyik felnött ember"


Az idő mindent megszépít. A szülés se fáj, a gyerek se volt soha hisztis és persze te sem kiabáltál soha, hiszen áldott jó gyerekek voltak! :) Maradjon is így, ez a normális!

2020. aug. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!