Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor a normál hangnem és az...

Mikor a normál hangnem és az elmagyarázták nem használ szoktál ordibálni a gyerekeiddel?

Figyelt kérdés
2020. aug. 23. 14:53
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
21%

NEM, nem voltak áldott jó gyerekek! Ilyet sehol nem írtam, viszont nekik az volt mindig a figyelmeztetö jel, amikor NAGYON HALKAN mondtam valamit.

(És ugyan a szülésröl nem volt szó, de azt sem írtam, meg nem is gondoltam, hogy nem fáj, ellenkezöleg, nehéz szüléseim voltak, csak ezzel nem házaltam soha, ez magánügyem volt mindig is!)


Nem az idö szépít meg bármit is, hanem egyszerüen soha életemben nem kiabáltam senkivel, aki kiabál, annak nincsenek érvei és tudja, hogy nincs igaza!

2020. aug. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
81%
Oké. Legyen így, és legyen igazad! Mindenki úgy él, ahogy akar. Te ítélkezz én nem teszem.
2020. aug. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
30%
Igen szoktam sajnos. És igen, használ. Hiába megy ki a feszültség, utána rosszul érzem magam. Egyébként a nevelés csődjének tartom ( a veréssel együtt), amikor máshogy nem sikerült megoldanom balamit akkor marad ez.
2020. aug. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
81%

Vannak napok amikor hangom sincs már estére. Három fiam van 5-9-11 évesek.

Megpróbáltam többször ordibálás nélkül nevelni őket megkérni valamire.

Ma több mint tízszer szóltam a nagynak, hogy dobja ki a tejszelet papírját amit a nappaliban hagyott. Mikor már ordítottam kidobta. Mindig mindent maguk után hagynak.

Ütik verik egymást

Ha nem ordibálok sosem lesz rend

2020. aug. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
42%

Én sosem kiabáltam még velük. Nem hazudok, egyszerűen nem. Mondjuk szerintem alapvetően nagy az önfegyelmem.

Én nem találom normálisnak, ha valakivel kiabálnak. Lehet róla számos cikket olvasni, hogyan hat a gyerekre, és a felnőtt is csak még jobban kiakad, ha hagyja magán ennyire eluralkodni az indulatait.

Én eléggé félős anya vagyok, inkább megyek utánuk pedig a kisebb is már 6 éves. Lehet kevesebb is volt a probléma ilyen téren, mert én röngtön magamba nézek ha ő hibázik (vagy a másik). Biztos elég érett hozzá, hogy ő csinálja? Nem kellett volna segíteni neki? Pontosan elmondtam hogyan csinálja? Stb... de ettől még meg lehet beszélni persze a maga felelősségét. De azért mert nem húzza a cipőt indulás előtt, én nem ordítok.

Annyira nem, hogy nálunk a nagyobb oviban kifogott egy elég kiabálós óvónőt. Számára annyira idegen volt, hogy ovit kellett váltani.


(Én is pedagógus vagyok, a munkahelyemen sem ordítok.)

2020. aug. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
81%

"Én eléggé félős anya vagyok, inkább megyek utánuk pedig a kisebb is már 6 éves. Lehet kevesebb is volt a probléma ilyen téren, mert én röngtön magamba nézek ha ő hibázik (vagy a másik). Biztos elég érett hozzá, hogy ő csinálja? Nem kellett volna segíteni neki? Pontosan elmondtam hogyan csinálja?"


Erre is van definíció: helikopter szülő.

2020. aug. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
86%
Azért a " Rakj rendet vagy nem mehetsz sehova egy hónapig és nem kapsz vacsorát, te undorító retkes semkirekellő kölök" normál hangerővel mosolyogva talán rosszabb, mint emelt hangerővel egy " rakj rendet!"
2020. aug. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
21%
Ha szerinted csak ez a KÉT alternatíva van: ordítani a gyerekkel, vagy megalázni, akkor nagyon nagy bajok vannak veled!
2020. aug. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
78%
Igen, de a trollokkal még nagyobb. Sajnálom, hogy vannak, akiknek muszáj kötekedni, mert azzal töltődnek. Nagyon súlyos problémák lehetnek a háttérben, és valahogy ez a fórum különösen gyüjtője lett az ilyen problémával küzdőknek. Furcsa, régen csak más témakörökben voltak sokan, de most egyre inkább látom a gyereknevelés kategóriában is, hogy kifejezetten idegesítő emberek jönnek össze egy helyre és tolják el a témát tök más irányba, mint amiről szól. Nyilván, ha 30-an mondják, hogy normális néha kiakadni, idő kérdése, mire megjön az az 1 troll, aki aztán 50 oldalon keresztül fejtegeti, hogy mindenki hülye, aki egyszer is kiakad.
2020. aug. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak ez a két alternatíva van nyilván, csak szemléltetem, hogy a csendes anyukák sem mind szentek.
2020. aug. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!