Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Testvérféltékenység! Már nem...

Testvérféltékenység! Már nem tudom, mihez kezdjek?!?!? Nem használ az észérv, nem hatja meg a kérés,1-2 napig kedvesebb és aztán ugyanúgy rosszindulatú. Nem tudom, mivel szankcionálhatnám, kell-e egyáltalán, MIT CSINÁLJAK?

Figyelt kérdés

27 hós a "nagy"lány és 10 hós a kisöccse.

Szerintem jól előkészítettük a tesó érkezését, és meglepően jól is fogadta őt, segítőkész volt, a maga szintjén toleráns (ami egy 17 hóstól elvárható azt maximálisan hozta is), ragaszkodó és kedves az öccsével. A gondok akkor kezdődtek amikor a kicsi elkezdett mászni és most, hogy már támaszkodva jár és mindenhová felmászik, mindent elér és megszerez, a nagyobb tejesen odavan! Talán mostantól tekinti valós riválisnak ,vagy nem is tudom, de teljesen megváltozott, egy igaz rosszindulatú fúria!

Lökdösi, üti (nyilván ha kéznél vagyunk akkor megállítjuk a cselekvésben de nem mindig érünk oda időben), minden mozdulatában korlátozná, mindent elvesz tőle/előle... pedig olyan szépen működött, hogy adott neki valami mást figyelemelterelésként ha mégis azzal akart játszani amivel épp a kicsi, de mostmár ezt is figyelmen kívül hagyja, és pusztán azért veszi el tőle, hogy ne a kicsinél legyen...


Nagyon odafigyeltünk és most is odafigyelünk arra, hogy sok figyelem jusson őrá is, bensőséges, szeretetteljes kapcsolata van velem és a férjemmel is, csakanyás- és csakapás progik is vannak.

És velünk is megváltozott, felesel, dacos, feszegeti a határokat.

Tejesen kétségbe estem, már nem tudom mihez kezdjek, segítsetek légyszi.


2010. dec. 12. 08:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%

ha tényleg kap elég szeretetet, odafigyelést, akkor ő ilyen típus, sajnos. hajlamos a "kegyetlenkedésre."

mert ha csak egy rövid iőszakról lenne szó, nem írnék ilyet, de ez már egy ideje fennáll nálatok, ha jól értem.


határozottan szólj rá, de úgy, hogy annak tényleg legyen súlya, hogy hagyja békén a kicsit. nem baj, ha megsértődik. és amíg ilyen kicsi, ne hagyd őket kettesben, ki tudja mit művelne ez a kis agresszor.

2010. dec. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy ő ilyen lenne, épp a leírtak alapján, most épp ebben a korban van, majd ha túl lesz rajta, akkor szerintem minden megy a régi kerékvágásba, az én 27 hós lányomat is tátott szájjal nézem néha miket csinál...aki egy aranyos szótfogadó lányka "volt", és akárkivel beszélek mindenkinek ez a válasza:"Rémes 2 éves" ennyi! De azért figyelj és tartsd szinten őt, mert most feszegeti a határokat, fékezd és szólj rá mindig legyen bünti mindig!kitartást
2010. dec. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Lehet ő ilyen, lehet nem!

De én az előbbire tippelek.

Barátnőm lánya 2 éves volt mikor született a kicsi...ki nem állhatja az elejétől, pedig amúgy okos kiscsaj..lehet ez a baj:)?

Amúgy ez a ki nem állhatja, ez azért szóval nemtudom...szerintem azért szereti, mikor én ott vagyok akkor rittig nem és barátőm is mondja, hogy áldott jó gyerek ha a huga nincs ott, de amint a pici is megjön akkor elszabadul.

Pl régebben megverte, rácsapott a kezére és mondta a szokásos, dobjuk ki hagyjuk ott szövegeket.

Múltkor náluk voltam a lányommal...lelkiismeret nélkül rávágta a 2 éves huga kezére az ajtót...mikor barátnőm mondta, hogy kérjen bocsánatot, esküszöm még vigyorgott is...szerinted? Mondtam, hogy ha az én lányom lenne ilyen akkor fú..pedig lehet ilyen, hiszen még nincs tesója.

Node, aztán nemkért bocsánatot, az anyja aztán beküldte a sarokba, de mint halottnak a csók kb.



Szóval ezt alahogy kezelni kell és szerintem nálatok is tartós ez...persze mikor már lesz esze, most ezt nem úgy értem hogy most nincs, hanem, hogy amikor majd felfogja a helyzet súlyát akkor nem ez lesz, de hát addig mit csinálj...semmit, amit eddig és legyél következetes, mert elszabadulhat a pokol.


Sok sikert kívánok!!!

2010. dec. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

ha megtehetitek, akkor később írasd be pl. balettra, úgy tudom, 3 éves kortól már van.

ahol tanul egy kis finomságot, lelki érzékenységet, legalábbis megpróbálják beléjük nevelni a nőies viselkedést.

2010. dec. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
nem hiszem hogy bármi módon kezelni kéne az agresszióját,csak figyelni kell rájuk,szerintem át fog lépni ezen a problémán is.meg fogja látni az előnyét is hogy van tesója,együtt lehet autózni,labdázni,próbálj ilyen játékokat játszani velük,hogy lássa a kicsivel is lehet játszani már,és nem rivális hanem testvér.
2010. dec. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

vagy hittanra is járathatod, ha nem áll távol tőletek, persze nem most, de kb. 1 év múlva, ha nem változik a helyzet.

vagy addig is, szervezhetnétek valakiket a rokonságból, barátok közül, akik meglátogatnak titeket, és mintegy véletlenül, de úgy, hogy a gyerkőc is jól hallja, elkezdik fennhangon ecsetelni, mintha véletlen lenne, máshol látta volna, hogy milyen csúnya, buta dolog is, ha két testvér nem szereti egymást, ha bántják a másikat.

2010. dec. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
a hittanon külön megkérhetnéd az oktatót, hogy beszéljen egy kicsit arról, hogyan is kell bánnunk a testvérünkkel.
2010. dec. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Eddig soha nem láttuk semmi jelét, hogy agresszív természetű lenne, empatikus és érzékeny lelkületű volt egészen kb két hónappal ezelőttig. Az a vicc,hogy másokkal, más szituációban most is az, csak itthon nem( csak az öccsével nem). Ha egyedül van, akkor teljesen a "régi", de ha színre lép az öccse, akkor az esetek 80%-ban megmakkan.

És van persze olyan is, hogy gyönyörűen eljátszanak egymás mellett és nem szekírozza, néha pedig már együtt is játszanak, a kedvencük a bújócska: a nagy elbújik és huhog, a kicsi meg a hang alapján megkeresi és hatalmasakat kacagnak közben. DE: teljesen kiszámíthatalan, van ,hogy egy ilyen játék közepén egyszercsak vált a nagy és odacsap valami mondvacsinált okkal!

És van olyan is, hogy amikor épp nem látja senki(szerinte), akkor spontán odabújik, megsimizi vagy valami játékot hoz neki, vagy mondókázik neki stb. És olyan helyzetben amikor ez spontán jön neki, senki nem figyeli, senkinek nem kéne "megmutatnia" vagy bizonyítani hogy éppen kedves az öcsivel. Hanem csak úgy magától. Régebben ez sokkal gyakoribb volt, mostanság ritka, de még előfordul.

Természetesen következetesen tiltva van a fizikai agresszió, de van hogy nem érek oda időben mert egyik pillanatról a másikra vált barátságosból ellenségessé.

Szeretném, ha visszaállna a régi "rend", maikor nem csak megtűrte hanem segítette és óvta a kicsit. Nem szeretném hogy csak azért ne csapjon rá mert azt én/mi felnőttek tiltjuk, hanem mert a belső morális gátja nem engedi.

2010. dec. 12. 13:53
 9/12 anonim ***** válasza:

vidd olyan gyerekek közé, akik szépen együtt játszanak a testvérükkel, és mondogasd neki, tudatosísd benne, hogy ők testvérek, és "látod, hogy szeretik egymást."

esetleg megkérheted az anyukákat is a játszóházban, hogy mikor ő is ott van, mondják a gyerekeiknek, hogy "de örül anya, hogy ilyen szépen bánsz a testvéreddel"

2010. dec. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes lenne megkérdezni szakembert, ha ennyire kivagy. A sogornőm pl. gyerekpszichológus. Vannak erről anyagok és amúgy a gyerekek sajnos sokszor kegyetlenek, sajátos korban is van. Fontos, hogy okosan reagáld le.


Tanácsot nem tudok adni, de van néhány szakkönyv is témában. Nézz utána.

2010. dec. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!