Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerek mellett hogyan...

Kisgyerek mellett hogyan lehet időt szakítani a házasságunkra azaz egymásra is? Nekem nem megy 1,5 éves anyukája

Figyelt kérdés
2010. aug. 5. 12:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nekünk is csak úgy megy hogy a gyerek minden második hétvégét a mamánál -anyósomnál- tölt..

estére ki vagyunk purcanva..

hétvégén van idő séta alatt könyvesboltba meg úgy ált. boltba menni beszélgetni de egyébként csak futó dolgokat tudunk megbeszélni annyira pörög minden hogy nincs idő átszellemülten normálisan beszélgetni ...


nekünk se ment- főleg a házasélet része.- ezért segit a mama... nagyon rendes egy szavam sincs.

2010. aug. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

1. válaszoló, nagyon irigyellek...


Már én is tettem fel hasonló kérdést, és nagyon rosszul estek az olyan válaszok, mint pl. "Ne feledd, MAGADNAK szülted a gyereket!".

Nekem csak akkor van segítségem (nagy átlagban mondjuk másfél havonta 1-szer), amikor tényleg valami olyan elintéznivalóm akad, amit lehetetlenség gyerek mellett megoldani. Ilyenkor segítenek a szüleim. De hogy felajánlják, hogy pl. minden második hétvége, ó, az egy álom lenne!

Mondjuk mi már 10 éve gyerekezünk, van egy picur és egy "nagy", és akapcsolatunk a második gyerek megszületése óta mondhatni válságos. De nem is tudom, mit várunk, hisz nincs 2 szabad másodpercünk egymásra, négyszemközti beszélgetésre, hogy a másik dolgot ne is említsem...

Szóval, válaszolva a kérdésedre: SEHOGY.


Az meg, hogy hívnánk egy bébiszitert 2 órára, és elmennénk moziba, édeskevés lenne.

2010. aug. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
tényleg a második gyerek a vízválasztó egy házasságnál? nekem már az első is gondot okoz ilyen értelemben
2010. aug. 5. 13:16
 4/14 anonim ***** válasza:

Miért? :-) Azt mondják, hogy a második gyerek a vízválasztó? Ezt még nem is hallottam. :-)


Amúgy már az is megfordult a fejemben, hogy valami családdal meg kéne egyezni, és több napos "csere-gyerekfelügyeletet" tartani mondjuk évente 2-2 hetet. De nagyon utópisztikus gondolat, tudom... Csak úgy eszembe jutott.

2010. aug. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nekünk egész jól megy, bár ez a férjem érdeme is. Nálunk fényévekre laknak a nagyszülők, semmi segítségünk nincs. Mióta megtanítottuk a gyerkőcöt egyedül elaludni (10 hós korától), azóta mindenre van időnk. Napközben igyekszem bevonni a picúrt a házimunkába, de 1-2 óránál többet nem veszek el a vele töltött időből. Amíg alszik (naponta 2 órát egyben), addig megfőzök. Mikor hazajön a férjem, akkor elrongyolok mosogatni, takarítani 1-2 órára, addig ő játszik a gyerekkel. Aztán fürdetés, vacsora, fogmosás és megy az ágyába aludni. Kb. 10-15 perc alatt elalszik magától, így este kilenctől már csak egymással foglalkozhatunk.

De kezdetben elég durva volt nálunk is a helyzet, nem akart az Istennek se elaludni este és még éjszaka is felkelt. Tényleg nehéz kisbabával fenntartani egy házasságot.

2010. aug. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
nálunk mostanában tíz körül ájul be a lányom, és utána már semmihez sincs energiánk, mi is bedőlünk az ágyba. reggel fél óra eltéréssel ébredünk , ami arra elég , h lefőzöm a kávét , teát elvégzem a szükségleteimet. Nappal 1,5-2 órát alszik délután, akkor csinálok olyat, amit vele nem tudok. ÉJjal minimum háromszor ébred és csak vízzel és velem alszik vissza.
2010. aug. 5. 14:38
 7/14 anonim ***** válasza:

babiszitterkedem és én ezért vagyok. Nem szabad abab élni ,hogy a gyereknek csak veled jó.1-2 alkalom a bebiszitterrel és semmi gond nem lesz esténként! Tapsztalat.

Egy nőnek férje van és gyereke. És mindkét helyen meg kell felelni hogy jó legyen,nehéz de van rá megoldás.

2010. aug. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
nekünk két éves babánk van és a házasságunkkal is minden rendben. Általában minden héten egy estére (3-4órára) a nagymamára, keresztszülőre, szomszédra, barátnőre hagyjuk a kicsit és elmegyünk moziba, színházba, vacsorázni, koncertre. Bár ami a legtöbbet számít az az esti együttlét. A lányunkat ágyba dugjuk és megiszunk kettesben egy pohár bort vagy eszünk egy fagyit ilyesmi. A titok abban rejlik, hogy ezt az 1-2 órát ne a tv előtt töltsük. Ki szoktunk ülni a kertbe vagy a teraszra nézzük a csillagokat és beszélgetünk, nevetgélünk. Együtt fürdünk gyertyafényben. Imádjuk a kislányunkat és sokszor visszük magunkkal moziba, étterembe bárhová, de kettesben is kell lennünk és ha másra nincs mód és lehetőség csak este 21 után egy két órára, akkor annyira, de az is megéri. Szeretjük egymást a férjemmel és azt akarjuk, hogy ez így is maradjon örökké, és tudjuk, hogy ezért tennünk is kell. A babánknak is az az érdeke, hogy mi együtt maradjuk.
2010. aug. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
és még annyit, hogy a férjem is és én is dolgozunk és fáradtak is vagyunk, de az a 2 óra van csak nekünk ki kell használnunk, amúgy sem hiszem hogy 22-23 olyan későn lenne
2010. aug. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igen, legtöbb helyen ezt olvasom, hogy heti egy-két alkalommal valakire rá tudják bízni a gyerekeket. Nálunk ez lehetetlen. Nincs szomszéd, nincs nagyszülő,nincs rokon és nincs barát a közelben :(
2010. aug. 5. 21:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!