Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 gyerekes anyukák: a harmadik...

3 gyerekes anyukák: a harmadik babát hol/hogyan altatjátok?

Figyelt kérdés
A 2 nagyobb már saját szobában alszik, de a középső éjjel még átjár hozzánk és akkor csak úgy "berepül" közénk. A pici nemsokára jön, de nem tudom, hol aludjon. Az előző kettő közöttünk aludt régen, nagyon bevált, mert nem kellett éjszaka felkelni és járkálni, csak szopizott és aludt tovább. De most ugye ezt nem tudom megtenni, mert a 2. nem szokott le, az esték kétharmadában még jön. Aki hasonló helyzetben volt, hogyan oldottátok meg, hogy biztonságos is legyen, de ne is kelljen állandóan felkelni éjszaka szoptatni, meg sétálgatni fel-alá és úgy altatni, meg lerakni a babát? Rosszul viselem az éjszakázást, tudom, mert ilyen járkálósan kezdtük az elsővel, nem vagyok beszámítható 2-3 kihagyott éjszaka után, ez nálam komoly kérdés.

2020. aug. 23. 23:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk volt 6 hónapos koráig. Külön kiságyba. Az egész brancs nálatok fog landolni hajnalba-erre készüljetek:DD
2020. aug. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A legnagyobb gyerek is, még ha a kicsit imádja is majd:D
2020. aug. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Ennek ellenére legyetek következetesek, ki ki mindig a saját ágyában aludjon el. Ebből ne engedjetek.
2020. aug. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, ezért is szeretnék valami jó kuckót, ahol nyugodtan alhat és nem fordul rá egy-két tesó :) Amúgy nem zavarnak, szeretünk együtt aludni, csak a picike még nagyon törékeny lesz, és ezért aggódom, hogy túl sokan leszünk az ágyban. Külön kiságy... akkor csak fel kell kelni hozzá. Nagy félelmem ez, mert az elsővel úgy kikészültem az első hónapok éjszakázásai miatt, hogy volt egy alkalom, amikor szoptatás után "elment a kép", szó szerint nem voltak emlékképeim, hogy mi történt, az ágyamban ébredtem fel, és pánikszerűen rohantam a gyerekszobába, hogy vajon hova tettem a babát, mi történt. Persze, semmi baja nem volt, de nem volt visszahívható emlékképem arról, hogy visszatettem az ágyába aludni, annyira ki lehettem, hogy kihagyott az agyamban valami. Azóta nem altattam így, és a másodikat se. Nagyon félek tőle.
2020. aug. 23. 23:51
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Babaöböl a te oldaladon? Akkor nem kell felkelni, mint egy külön kiságyhoz, de a tesó bújhat közétek.
2020. aug. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
18%

4 A 3.gyerekkel lesz a legkevesebb problémád. Nyugodtan szerezd be a kiságyat. Nem kell mellette lábujjhegyen közlekedni..olyan lesz mint ha mindig is ott lett volna veletek-figyeld meg. Eszik-alszik-mosolyog..

Sokkal könnyebb mint az első kettő volt.És te is sokkal nyugibb leszel vele..mert már ismered a dolgokat. Ne altasd az ágyban mellettetek, kivédhetetlen több gyerek esetében hogy ne legyen baj, ha a másik kettő félálomban megjelenik.

2020. aug. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Külön szobában, kiságyban altattam, de nekem nem volt probléma átjárni hozzá szoptatni. Ha véletlenül 2 gyerek is nálunk kötött ki hajnalban, mert azért volt ilyen, akkor a baba aludt középen, és a nagyobbikat Apa maga mellé vette az ágy szélére, és nem ejtette le. Nekem ez nem ment volna. :) A harmadik meg hála istennek csak akkor jött már át, amikor ébren voltunk. :)

Neked, ha mindenképpen ragaszkodsz az együttalváshoz, én is egy babaöblöt javaslok.

2020. aug. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 3ik a legproblemasabb 😂

De a babaobol joegoldas erre

2020. aug. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

2,5 évesek voltak az ikrek, amikor a kicsi megszületett.


Esti altatás úgy zajlott, hogy leraktam a nagyokat, és átvittem magammal a szobájukba a kicsit szoptatni. Közben meséltem, énekeltem, egyre halkabban, egyre lassabban - igen, akár fél óráig is vagy tovább, amíg el nem aludtak. Utána átvittem a babát a rácsos ágyába a szülői hálóba. Szóval nem a saját ágyában aludt el, és szopi közben - a legtöbb anyuka ezt nagyon rossz megoldásnak tartja, de nekem ez vált be. Máshogy nem lehetett, mert apa sokkal később szokott hazaérni, nem volt segítség, és szerintem minden megoldás jobb, mint amit te is írtál, hogy az anya kikészül meg totál kialvatlan - veszélyes, igen!!


Napközi alvás meg - hát, ahogy épp kijött!


Amúgy én is jónak tartom az ilyen babaöbölt, mi időkben még nem volt sajnos.

2020. aug. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem amikor megszületett a kicsi akkor még a lányom bent aludt nálunk, viszont ahogy megérkezett a kicsi, nem akart többet bent aludni, mert zavarta. Kikerült a saját szobájába, és onnantól nagyon jókat aludt. Nekem ilyen szempontból mázlim van.
2020. aug. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!