Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tudnátok erre valamit ìrni?

Tudnátok erre valamit ìrni?

Figyelt kérdés
Kisfiam majdnem 3 éves, minden gond nélkül járt bölcsibe 18hós korától, láthatólag tetszettek neki a játékok, a foglalkozások. A karantén után is szépen vettük az akadályokat, jókedvűen ment be, sokat játszott bent, jól érezte magát. Pár napja 180 fokos fordulatot vett, bent sirdogált, nem evett, nem játszott.Ma jött a mélypont: még a bölcsöde közelébe se volt hajlandó menni, ahogy meglátta, sìrni kezdett, szabinapot kellett kivennem. Mit gondoltok erről ?? Volt valakivel ilyen??

2020. aug. 28. 13:00
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
43%
Nah végre már h valaki osztja a véleményem. Értem én h a gyerek szervezessel jár és bármi közbe jöhet. Csak azt kell szem előtt tartani h túl sokszor egy munkahely sem nézi ezt el. Aztán ha nem lesz munka, akkor nevelni sem lesz miből.
2020. aug. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Derjaderja ***** válasza:
81%

Szerintem az anyuka meg tudja ítélni, hogy hogy áll a szénája a munkahelyen. Ezt nem másoknak kell eldönteni.


És azt is el tudja dönteni, hogy ez most egy átlagos nyüszizés vagy tényleg valami baj van. Szerintem az adott helyzetben a legjobb döntést hozta.


A pszichológusok azt mondják, az ember úgy viszonyul magához, ahogy kis korában hozzá a szülők. A szülők bizalmából lesz önbizalom, és a gyerekhez való irgalmukból lesz önmagunk felé való empátia (ami egyébként alapja a másokkal való együttérzésnek is).


Jelenleg a mai 60-80 évesek, főleg a férfiak Európa legbetegebb generációja. Szenvedélybeteg, életmódbeteg, depressziós, magukat széthajtott, vagy soha meg nem talált, sok esetben érzelmi intelligenciát nélkülöző, minden érzelmet szégyenlő emberek.

Nem beszélve az 50 évesen szívinfarctusban meghalt apukákról, akinek már fél évvel azelőtt is fájdogált a mellkasa, csak nem akartak gyengék lenni.


Na az ilyen emberek többségét pont ilyen keményen, egyéni igényre nem szabottan, embertelenül nevelték.

2020. aug. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk is volt ilyen, hogy nem akart bölcsibe menni a kislányunk, de egy idő után ez elmúlt.

Máig nem jöttünk rá, hogy mi volt a baj.

Sztem jól tetted, hogy otthon maradtál vele, ha megtehetted.

Az aki meg azt mondja, hogy ez a kötelessége egy 3 ÉVES! gyereknek, arról nem tudok szépen nyilatkozni.

2020. aug. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
80%
Én is vittem már bölcsibe tomboló gyereket, mert az én munkahelyemen nem volt opció, hogy nem. Választhattam, hogy hisztizik vagy kirúgnak, egyedülálló anyaként meg úgy döntöttem akkor majd hisztizik. Persze sajnáltam szegényt, de hozzáteszem fél óra múlva már lekötötte egy új játék a bölcsiben. Értem én, hogy nem akarsz neki rosszat, de nem biztos, hogy komoly ok áll amögött, hogy nyűglődik. Ha sokat vesztesz vele, legközelebb vidd el akkor is ha sír, csak próbáld valamivel elterelni a figyelmét.
2020. aug. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Alig vagyok szabin 1-1 nap félévente nem fogja a munkahelyemet összeroppantani . Meg nem is magyarázom ezt. És s kontraszt lenne a lényeg. Az, hogy eddig nagyon szeretett bemenni, vidám, mosolygós jókedvü volt...aztán hopp, mintha elvágták volna ezt a dolgot...illetve hiszti vagy nyűg....nem ő az egyetlen gyerekem, van összehasonlitási alapom, de mikor konkrétan nem tudod bevinni az ajtón, mert fut elfelé és sìr...az nem hiszti, szerintem.
2020. aug. 28. 18:17
 16/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm12- es , nagyon jól összefoglaltad !
2020. aug. 28. 18:20
 17/20 anonim ***** válasza:

szeptembertől mentek oviba? Ovi előtt lehet ez... Vagy valaki, akihez közelebb áll? Legtöbbször nem szokott atrocitás vagy bántás a dolog hátterében állni bölcsődében. A nevelőknél változás? Eddig, hogy viselkedtek? Ha eddig nem volt probléma velük kétlem, hogy onnan fakadna.

Másrésztől, lehet hisztizik...és neked szól, lehet otthon volt valami, vagy látott valakit így hisztizni és azért csinálja, hogy bepróbálkozzon. Ha eléggé sír és hazaviszed ezzel azt éred el, hogy felismeri a hisztire való képességet, meg, hogy a hangos sírással tud téged befolyásolni. Aztán ezt majd mindennap eljátssza. Lehet dac, lehet szeparációs szorongás, lehet, hogy csak szimplán rossz napja volt a frontok miatt...bármi lehet...nem hiszem, hogy nagyon aggódni kellene...

2020. aug. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy komolyan ő irányít? Nem hajlandó odamenni? Nem a szülő a főnök? Ha addig hisztizik, hogy ő beleakar menni a kútba te bedobod és utána ugrasz? Nem is értem...a hisztit a szülő kezelheti és képzeld nem is kell közben szigorúnak vagy agresszívnek lenned, pusztán határozottnak és szabálykövezőnek
2020. aug. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Derjaderja ***** válasza:
50%

Csak szólok, hogy a tudatos manipulatív hisztériára kb 4-5 éves korra érik meg az idegrendszer, ez az un kis-néró hiszti, tehát amikor a gyerek direkt azért hisztizik, mert tudja, hogy azzal eléri, amit akar.


Persze operáns kondicionálással esetleg kisebb gyerekek is megéreznek ebből illetve az esetleges következetlen válaszból valamit, de alapvetően ők azért sírnak, mert nem jó nekik valami.


Persze ha minden nap nyüszi van és nem derül ki a háttérben semmi, akkor nem kell mindennap kivenni a bölcsiből.

2020. aug. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Csak felteszem, hogy természetesen az egyéni szempontokat is figyelembe véve, gondolom átlátod az adott gyermek tulajdonságait, fejlettségi szintjét, szeparációs szorongását, személyiségét és az adott napi hangulatát, esetleg, hogy van- e idősebb gyermek, akitől átvehette az információt...attól, hogy a tankönyv azt állítja, hogy 4-5 éves kortól..nem feltétlen állítja azt is, hogy nincs példa korábbi életszakaszban a tudatosságra és fejlettebb idegrendszerre...
2020. aug. 31. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!