Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudnatok valamit biztatot is...

Tudnatok valamit biztatot is irni az ujjszopasrol?

Figyelt kérdés
mindenhol azt lehet olvasni, hogy keson szoknak le rola, csunaya lesz a foguk, a koszos kezuket teszik szajba a babak, egesz nap a szajukban log stb. van akinek relativ hamar abbahagyta a babaja vagy csak idoszakosan szopizta?
2011. dec. 6. 11:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Én pont tegnap kérdeztem erről a fogorvosomat, és azt mondta az ujjszopásnak semmi köze a fogakhoz. A fog állása genetika, és mondta hogy az ő lánya 8 éves koráig szopta az ujját. húgom 7-es koráig. Barátnőm fia 11 éves és esténként úgy alszik el. lányom is szopja, de nem érdekel, jobbnak tartom, mint a cumit, mert játék közbe ha használja a kezét akkor ki kell vennie a szájából, míg a cumit nem veszi ki játék közben.
2011. dec. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Az lemaradt, hogy a fogorvosom lánya 8 éves koráig szopta az ujját, és TÖKÉLETES fogsora van
2011. dec. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
esetleg van olyan, hogy csak elalvashoz kell megnyugtataskent, es ennyi, vagy onnan indul a lavina es egyre tobbet lesz a szajban?
2011. dec. 6. 11:44
 4/17 anonim ***** válasza:

Kiskoromban én is szopiztam az ujjam (6 évig), és szerencsére semmi baja a fogaimnak. Csak alváskor szopiztam különben.

Lányom most 14 hónapos és ő is csak akkor szopizza az ujját, amikor elalszik.

Lehet később szoknak le az ujjszopiról, de a cuminak is megvannak a hátrányai (az tényleg benne lehet egész nap a szájban, mert szabad a két kéz amivel lehet pakolászni). S elhagyják mindenhol a gyerekek, egy csomó cumit kell venni, és sokszor napközben is kérik a gyerkőcök.

Nem vagyok cumiellenes, csak meg akartalak nyugtatni, hogy az ujj szopás sem rosszabb semmivel, és nem is fog maradandó problémát okozni.

Amúgy lányom kb. 4 hónaposan kezdte, és most 14 hónaposan már jóval kevesebbet szopizza az ujját, mint akkor.

Én még nem láttam olyan ujjszopizó babát, akinek egész nap a szájában lett volna a keze.

A kosztól meg ne aggódj, ennyi piszok "szükséges" a gyerekeknek, nem lesz ettől bajuk.

2011. dec. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Szia.Kislanyom(1eves),par hetes koratol szopja az ujjat de csak mielott elalszik vagy ha nyugos.En is ugy hallottam semmi koze a fogakhoz.

En is szoptam az ujjam ,a cumit megis tokeletes fogsorom van.

Parom anyukaja nagyon buszke arra hogy az o fia hamar elhagyta a cumizast a fogsora megis remes.

2011. dec. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Én lányom is szopja, nem örülök neki de mit tudok csinálni?? Csak akkor szopja amúgy ha nyűgös, fáradt, aludni készül vagy beteg. 2 éves.
2011. dec. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

A nagyobbik fiam az ujját szopta, a kicsi cumizott. Ők "választották" így, egyiket sem én erőltettem. Utólag úgy gondolom, inkább az ujját szopja!

Mi másfél évesen szoktattuk le róla. Akkoriban állandóan a szájában volt az ujja, ha épp nem használta másra. Elkezdtünk játszóterezni, hát ott megfogdosott mindent, nem akartam, hogy utána a szájába dugja. Mindig rászóltunk, ha láttuk, és kb 1 hét múlva már azt vettük észre, hogy nem is veszi a szájába már. Azóta sem, már 4 éves. Ja, és nagyon szépek a fogai, és semmi más baja sem lett tőle.

2011. dec. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Kisfiam is akkor szopta az ujját, amikor álmos volt. Már régóta nem szopja, kb másfél éves kora óta.
2011. dec. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én nagyon sokáig, felső tagozatos koromig szoptam az ujjamat, és ami az érdekes, hogy az abbahagyás után szép fokozatosan kezdett visszamenni a fogam (a felső metszőfogak), bár a mai napig eláll egy kicsit. Idővel leszokik majd, ne aggódj. Nálunk cumi van, és a fogorvos a harapásából megmondta anélkül, hogy tudta volna, hogy cumizik. Azt javasolta, 2,5 éves korig hagyjuk el a cumit. Gondolom ha a tejfogak kiesése előtt abbahagyja az ujjszopást, nem, vagy csak minimális következménye lesz.
2011. dec. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

3 évesem van, szopja az ujját babakora óta. Először egész nap szopta, de már csak elalváskor. Kint az utcán sosem, és koszos kézzel sem, előtte megy megmosni (finnyás típus, mindig is ilyen volt). Szerintem nincs baja a fogának.

Nem tudom mennyi idős a gyereked, de ha kellőképpen le lesz foglalva kint az utcán, játszótéren, akkor majd nem fogja szopni az ujját.

2011. dec. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!