Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megmondjátok a gyereknek,...

Megmondjátok a gyereknek, hogy tőletek kapja az ajándékot karácsonykor vagy a Jézuskától?

Figyelt kérdés

Több fiatal szülőt ismerek, akik úgy nevelik a kisgyereket, hogy szülőktől kapják az ajándékot, mert minek hazudni, meg hülyének nézni a gyereket.

Én meg alig várom már, hogy legyen gyerekem, hogy újra meg legyen a karácsonyi hangulat, Jézuska hozza az ajándékot stb...

Régimódi lennék? Ti bevalljátok az igazat vagy maradtok a hagyományoknál, amíg rá nem jön magától?

Gondolok itt a Mikulásra és a Húsvéti nyúlra is, de engem a legjobban a Jézuska “eltitkolása” lepett meg, már ha lehet így fogalmazni.


23/L



2020. szept. 1. 22:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%
Igazából az én fiam mégcsak 7 hónapos,de én szeretném,ha hinne az ilyen dolgokban. Ráér később megtudni,hogy a szüleitől van
2020. szept. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%
Szeretnénk ha jó ideig még hinne az ilyen dolgokban.Úgyhogy nálunk lesz télapó,nyuszi meg minden:D
2020. szept. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
85%
10 éves lesz a lányom karácsonykor. Nekem valahogy természetes volt, h jön a Jézuska, Mikulás, Nyuszi, sőt, fogtündér is :D Most tartok ott, hogy már nincs meg az a hangulat, mint amikor kisebb volt. Amúgy jó a kérdés, mert ő még hisz benne, BÁR úgy tűnik, már nem úgy, mint rég. Több helyen is azt olvastam ,és a legszimpatikusabb, hogy hagyom, magától jöjjön rá. Ebből már volt vita a suliban, mert az egyik gyerek azt mondta, hogy nincs, csak a szülők teszik a fa alá az ajándékot, mire a lányom rávágta hogy ők nem tudnának ennyi játékot megvenni.. A fogtündér dilemmától meg padlót fogtam :D :D
2020. szept. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Igen, mi is vitatkoztunk az oviban/kis iskolában, hogy létezik-e vagy nem emlékszem, bár akkoriban nem beszéltük még ki annyira a családi szokásainkat egymás között. Én pl felnőtt fejjel jöttem rá, hogy van ahol a fát is a Jézuska hozza.

Másrészt szerintem az anyuka, apuka mindig vehet ajándékot a gyereknek, a Jézuska viszont csak egyszer egy évben.

2020. szept. 1. 23:23
 5/23 A kérdező kommentje:
Sajnos nálunk a fogtündér kimaradt.. a szüleim nem foglalkoztak ezzel, pedig mindig úgy vártam, hogy legyen valami a párna alatt 😆 A húgom 6 évvel fiatalabb és mikor kicsi volt mindig tettem neki oda valamit. 😃
2020. szept. 1. 23:26
 6/23 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk Jézuska hozza az ajándékot. És az angyalkák díszítik fel a fát.

Nagyon nem ismeri a gyerekek lelkét, aki azt gondolja, hogy ezzel hazudunk a gyereknek.

2020. szept. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
88%
Mi ezen vitatkoztunk a párommal. Ő azt akarta mondani a kisfiunknak, hogy tőlünk kapja az ajándékot, csak a buta gyerekek hiszik azt, hogy létezik a Jézuska. Mert ő nem hisz Istenben. Szerintem a 2 dolognak nincs köze egymáshoz. Egy gyerekek az nagy öröm, ha jön a Jézuska vagy a Mikulás, a nyuszi. Én mindig nagyon vártam és szerettem, különösen a karácsonyt. Emlékszem egyszer kopogott a mamám az ablakon, nem tudtuk hogy ő az, és szóltak a szüleink, hogy itt volt a Jézuska és kifutottunk a fához és ott voltak az ajándékok. Sosem felejtem el. Húsvétkor fészket építettünk a nyuszinak és abba hozta az ajándékot. Nagyon szép, kedves emlékek. Szerencsére sikerült rábeszélni a páromat, hogy nem azt fogjuk mondani, hogy mi vettük az ajándékokat. Most lesz fél éves a kisfiunk, de már mondogatom neki, hogy jönni fog hozzá a Mikulás és a Jézuska.
2020. szept. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
59%
Èn megmondtam kis koràtòl fogva a gyerekemnek, hogy mi vesszük az ajàndèkokat. Nem èrzem ùgy, hogy hiànyzik neki a Mikulàs/Jèzuska/nyuszi a törtènetből.
2020. szept. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
84%
Én azt mondom neki, hogy a Jézuska hozza.
2020. szept. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
74%

Mi sem vagyunk vallasosak. Az ajandekot a Jezuska hozza, van Mikulas is. De pl a karacsonyfat mi diszitjuk fel.

Na a fogtunderrel bajban voltunk mert neki meg nem esett ki a foga 5 eves. De tobb ovis baratjansk igen. Hozza mikor jon majd pl

2020. szept. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!