Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megmondjátok a gyereknek,...

Megmondjátok a gyereknek, hogy tőletek kapja az ajándékot karácsonykor vagy a Jézuskától?

Figyelt kérdés

Több fiatal szülőt ismerek, akik úgy nevelik a kisgyereket, hogy szülőktől kapják az ajándékot, mert minek hazudni, meg hülyének nézni a gyereket.

Én meg alig várom már, hogy legyen gyerekem, hogy újra meg legyen a karácsonyi hangulat, Jézuska hozza az ajándékot stb...

Régimódi lennék? Ti bevalljátok az igazat vagy maradtok a hagyományoknál, amíg rá nem jön magától?

Gondolok itt a Mikulásra és a Húsvéti nyúlra is, de engem a legjobban a Jézuska “eltitkolása” lepett meg, már ha lehet így fogalmazni.


23/L



2020. szept. 1. 22:37
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
75%

7-re:

Ilyenkor lehet javasolni azt is, hogy a Télapó hozza a karácsonyi ajándékot is. Gyerekkoromban (elmúlt rendszerben) a párttagok nem gyakorolhatták vallásukat. Akkor gyakori volt, hogy náluk a Télapó (nem Mikulásnak nevezték) hozta az ajándékot. Abban az időben senki, de senki nem volt, aki a kisgyerekének azt mondta volna, hogy ők veszik az ajándékot.

2020. szept. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Derjaderja ***** válasza:
63%

Nálunk sincs egyetértés. Én olyan családból jöttem, ahol a családtagok adták egymásnak az ajándékot, párom a "romantikus" verziót kedveli.

Neki van egy nagyobb gyereke, és az az igazság, hogy utólag elbizonytalanodtam, amióta a mi 1 évesünk "megvan", és látok több gyereket. Tényleg úgy összefonódik bennük a valóság és a képzelet, és szomjazzák az um varázslatot.

Másrészt pont Jézus és Miklós püspök tisztelete miatt engem zavar ez a bugyutaság (furi mert a párom, aki vallásosabb), és én gyerekkoromban nagyon szerettem is az igazi verziót, én is magamtól elkezdtem ajándékot csinálni a többieknek, nem vártam irreális dolgokat, illetve a közös fadíszítést annyira szerettem, hogy azt biztos meg szeretném tartani továbbra is.

2020. szept. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Hát meg ugye a gyerekek sokszor már 8-9 évesen telefont kapnak, természetes, mert ugye a társaiknak is van, vagy akárhogyan is, de internethez jutnak, ez szinte elkerülhetetlen már, így megértem azokat is, akik nem akarják áltatni a gyereket, mert hamar kiderül a turpisság. Így annak is nehéz dolga van, aki meg szeretné tovább vinni a csodát, mert ahogy meg tanulnak olvasni egy kicsit már bárhol utána nézhetnek.

Utolsó, szerintem jó, hogy bele mentél, egy gyerek amég csak képes rá, higyjen a mesékben.

2020. szept. 2. 00:22
 14/23 A kérdező kommentje:
Mi pl közösen díszítettük a fát mindig. A szüleim mondták, hogy azért kell szép fa, mert így látja a Jézuska is, hogy szeretettel várjuk. És gyerekként csináltunk rá kézzel díszeket, meg ilyesmi.
2020. szept. 2. 00:27
 15/23 Derjaderja ***** válasza:
72%

Hát a párom azt mondja erről, hogy a gyerek vhogy fokozatosan "átszokik" az igazságra, egy darabig egyszerre hisz is a mesében és tudja is hogy nem így van, és úgyis addig hiszi, amíg igénye van erre.

És egy idő után inkább szimbolikus.

És ebben lehet vmi.

2020. szept. 2. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Derjaderja ***** válasza:
26%
Nekem amúgy ez nagyon nehezen fér a fejembe, de én egy picit ilyen túlfelnőttesített gyerek voltam, lehet hogy nem is érzem, mit nem érzek.
2020. szept. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
96%

Nekem ebben a kérdésben van egy kedvenc filmem polár express.

Amúgy nálunk is karácsonyfát mi díszítjük fel,de az ajándékot az angyalkák hozák,3 gyerekem van 2 nagyobb már tudja hogy mi vesszük az ajándékokat maguktól jöttek rá ,kicsi még hisz az angyalkában és Mikulás van stb hagyjuk majd magától rájön addig jó míg hisz csodákban.

2020. szept. 2. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
96%

Mi sem vagyunk vallásosak. 5 éves a lányom. A tesó 5 hósak

De úgy gondolom hogy ennyi varázslat kell a gyerekeknek.

A fát együtt díszítjük, az ajándékot a Jézuska hozzá.

Van Mikulás, Nyuszi, Fogtündér (már el is vitt 2 fogát)

Az ismerőseink közül is mindenki így csinálja az ünnepeket.

És tényleg sokkal szebb így és izgalmasabb a Karácsony stb

2020. szept. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az van, hogy a Télapó, Jézuska, Nyuszi szép mese, és azt játsszuk, hogy ők hozzák az ajándékot. Nagyon jól működik, tökéletesen megvan a karácsonyi hangulat, semmi hátrányát nem érzem, mivel egy ilyen kis gyereknek játék és valóság összefolyik. Viszont így nem tudok "lebukni" meg később nem leszünk hazugsággal sem vádolva. A mesék, amiket olvasunk, sem hazugságok, hanem mesék. Ez is egy játék, amit egy évben egyszer játszunk, de akkor napokig, és beleadunk apait-anyait :D

A fát együtt díszítjük, az a legjobb része, én nem akarom az angyalozást, nagyon élvezzük azt a részt mindig.

2020. szept. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
81%

Hát, mi pedig hívő család vagyunk, és herótom van a "Jézuska" szövegtől :D


Mi a három kisgyerekünkkel együtt díszítjük fel a karácsonyfát a kezdetektől, aztán ki kell menniük, míg bekészítjük az ajándékokat. De csak azért, hogy utána bejöhessenek és úgy lássák meg őket, amúgy nyíltan kezeljük, hogy tőlünk kapják őket.


Jézus születésnapját ünnepeljük, és sosem hívjuk Jézuskának.


(Amúgy is rémes arra gondolni, hogy valakiben törést okoz, amiért nem kapott ajándékot a "Jézuskától", pedig ő jó volt, a szomszéd gazdag kölök meg, aki - most csak mondok valamit - mindig kihúzza a gyufát a suliban - ő bezzeg csurig van ajándékkal. Szóval ez eleve olyan fura... )


Ja és ha már itt tartunk: húsvétkor sincs nyuszi, legalábbis nem olyan értelemben, mint másoknál. Azt mondjuk, hogy a nyuszit játékból vesszük be a húsvétba, mert cuki és szeretjük :D De amúgy meg nem jön.


Mikulás: na, ő jött sokáig, míg rá nem jöttek, hogy a nagybácsi az :D Akkor meg együtt nevettünk, és megbeszéltük, hogy tök jó játék volt ez így évekig. Most is azt mondjuk, hogy íme, ezt meg ezt hozta a Mikulás, és továbbra is benne vannak a játékban.


Gondolom, ez most nektek fura meg hülyeség, de nálunk így megy :)

2020. szept. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!