Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megmondjátok a gyereknek,...

Megmondjátok a gyereknek, hogy tőletek kapja az ajándékot karácsonykor vagy a Jézuskától?

Figyelt kérdés

Több fiatal szülőt ismerek, akik úgy nevelik a kisgyereket, hogy szülőktől kapják az ajándékot, mert minek hazudni, meg hülyének nézni a gyereket.

Én meg alig várom már, hogy legyen gyerekem, hogy újra meg legyen a karácsonyi hangulat, Jézuska hozza az ajándékot stb...

Régimódi lennék? Ti bevalljátok az igazat vagy maradtok a hagyományoknál, amíg rá nem jön magától?

Gondolok itt a Mikulásra és a Húsvéti nyúlra is, de engem a legjobban a Jézuska “eltitkolása” lepett meg, már ha lehet így fogalmazni.


23/L



2020. szept. 1. 22:37
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
65%

Nálunk van Mikulás, Jézuska és Nyuszi is. 7.5 és 6 évesek a gyerekeim. Amíg lehet, amíg rá nem jönnek addig nem tervezem őket felvilágosítani. Szerintem jó dolog hinni. Mi már nagyok voltunk (tizenévesek) amikor otthon még mindig úgy beszéltünk róla, hogy "jön a Jézuska", pedig tisztában voltunk azzal, hogy nem létezik. Ez a karácsony varázsa, nekem szükségem van rá.

Viszont a gyerekeim azt hiszik kb tavaly óta, hogy a Jézuska keretei végtelenek, így bármit kérhetnek. Többször mondtuk már, hogy a Jézuskától sem lehet ám toronyórát aranylánccal kérni, ezt nehezen értik meg. Ilyen szempontból nem fogom bánni, ha pár éven belül rájönnek, hogy nem is léteznek és megtudják, hogy mi vesszük az ajándékot. Kaptunk már olyat a nagyobb gyerektől, hogy a Jézuska jobb mert ő sokkal jobb (nagyobb, drágább) ajándékot hoz mint amit mi veszünk pl szülinapra, ez rosszul esik, olyankor jó lenne ha tudná, hogy az is tőlünk van.

2020. szept. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
61%

Nálunk nincsenek ilyenek. Már gyerekkoromban is a szüleim adták az ajándékot karácsonykor, nem vagyunk vallásos család. A nyusziról pedig tudtam, hogy emlős állat, így nem tojhat tojást. A Télapó volt az egyetlen amivel próbálkoztak, de hamar lebuktak. Igazából ha egy kicsit is logikusan belegondol a gyerek, akkor úgy lehetetlen az egész, ahogy van. Arra emlékszem, hogy egyszer már tudtam, hogy ilyen nem létezhet, de nem akartam elfogadni, mindenképp el akartam kapni a Télapót. Persze a szüleim próbáltak kicselezni, de nem mozdultam a csizmák mellől. Erre végül mondták, hogy nem létezik. Én meg nagyon szomorú lettem, sírtam, mire hisztisnek neveztek, és hogy nekem semmi nem jó.

Én a saját gyerekemnek ezért nem szeretnék ilyeneket mondani. De megbeszéljük, hogy ezek miért szokások, honnan erednek. Szerintem a varázslat így is megmarad.

2020. szept. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Derjaderja ***** válasza:
95%

20, 21. Igen pont ez nekem is, ahogy fentebb írtam, hogy "Jézuska" mért nem hoz akkor vmit, ja jó volt? (Csak ugye megfizethetetlent kért), vagy mért nem hoz a szegényeknek?

Meg hogy ez az ajándékvadászat mennyire nem az, amit tanítani akarunk ezekről az ünnepekről.

Én tényleg nem vagyok vallásos, de Jézus fontos számomra, akkor is ha nem tartom Isten fiának, csak egy mitológiai alaknak.

2020. szept. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!