Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehetséges hogy viselkedési...

Lehetséges hogy viselkedési problémái vannak?

Figyelt kérdés

Lassan 2 éves lesz. Egyszerűen nem vagyok képes lefárasztani már. Reggel felkel, délután vagy alszik vagy sem, este fél 10kor még nevetgél. Egészen addig pörög de folyamatosan. Napi szinten legalább 4kmt sétálunk. Egyáltalán nem fárad el. Rengeteget vagyunk az udvaron, ott is le kell foglalnom.

Nem érdekli ha rászólok, az ellenkezőkét csinálja.

Persze tudom dackorszak, de nem hiszem hogy ez csak az lenne. Rengeteget hisztizik de mindenért már az agyamra megy. Éjszaka is nagyon sokat ébren vagyunk mivel fogzik.

Nekem már egyszerűen nincs ennyi energiám.

Ez átlagos és csak túlreagálom?


2020. jún. 29. 23:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem semmi baja nincs, csak ilyen és ki fogja nőni.

Velem is ez volt és emiatt kezdtek el verni a szüleim, először csak kicsit, aztán persze eldurvult.

A legjobb ha megvárod míg kinövi.

2020. jún. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ő ilyen, vannak pörgősebb gyerekek, az én lánykám is kifáraszthatatlan volt és szörnyen rossz alvó. Túléltük azt a korszakot. A fiam más ő most 2,5 éves a dackorszakban kellős közepén vagyunk. Múltkor azért hisztizett mert levettem a hosszúujjú felsőjét és pólóban kilátszott a karja. Nyugi, türelem, bár szerintem sokan vagyunk nagyon fáradtak, de élvezd ki mert ez az időszak is gyorsan végetér. Jön az ovi aztán már akkor nem lesztek annyit együtt. Ha nagyon fáradt vagy és kimerült próbáld a párodra, nagyszülőkre stb. bízni és kapcsolódjon ki egy pár órára, utána könnyebb lesz!
2020. jún. 30. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
Mért a gyereket vádolod azzal, hogy viselkedési problémái vannak? Könnyen lehet, hogy inkább neked vannak nevelési problémáid. Például abban, hogy ha rászólsz, mindig az ellenkezőjét csinálja. Ilyesmikben következetesnek kell lenni. Azt kell, hogy sugározd, hogy olyan nincs, hogy ő az ellenkezőjét csinálja. Valószínűleg látja rajtad a bizonytalanságot, az alkupozíciót. És nem kell folyton lefoglalnod - legalább ugyanannyi ideig foglalja le magát. Te viszont gondoskodj gyerektársaságról. Nem udvar, hanem játszótér. Játszóház, bölcsőde. Nem kell szenvedned a saját gyerekeddel. És amire azt hiszed, hogy túlpörög, mert végeláthatatlan energiája van, az simán lehet épp az ellenkezője: a fáradtság. Fáradtságtól is viselkedhet túlmozgékonyan a gyerek, nem kötelező, hogy összeessen tőle. Nem tudja kezelni, nem tudja kifejezni, csak azt érzi, hogy valami rossz. Gyanítom, hogy egyedül vagy hagyva, a férjed nem igazán segít. Jó lenne, ha egy kívülálló személyt, esetleg babapszichológust elhívnátok, hogy megfigyelje, mi történik nálatok, valószínűleg lennének olyan felfedezései, amiket te észre se veszel. És próbálj aludni napközben, tarts csendespihenőt, amikor egyedül eljátszik egy védett helyen, vagy a példádat követve elalszik, mert te is kimerült vagy, és attól vagy ideges és türelmetlen.
2020. jún. 30. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
31%
Próbálj arra figyelni, hogy délután/este ne kapjon cukrosat, meg úgy amúgyis korlátozni kellene minimálisra. Nagyon fel tudnak tőle pörögni.
2020. jún. 30. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%
Egy tanulmány kimutatta, hogy nem pörget a cukor. A davinci leariningen ment erről dokumentumfilm.
2020. jún. 30. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%

Mindegyik válaszolóval egyetértek. Nekem 2,5 évesek az ikreim, mindketten ilyenek. (Kétpetéjűek) Túl kell élni ezt a korszakot, én is gondoltam már rá hogy valami náluk nem stimmel vagy nálam. Hát nálam. Következetesség. November óta(akkor váltottunk rácsosról gyerekàgyra) kitartottam amellett hogy lefekvés után nincs party az ágyban (ugráltak), nincs kijövetel szórakozásból. Most egy hónapja ért be a gyümölcse, egyik napról a másikra egyszer csak leraktuk őket és szépen elaludtak. Minden csínytevés nélkül. És ez azóta is tart. Minden másban így kéne, tartom is sok dologban, de össze kell dolgoznunk az apukkal, ami néha nem megy. És ezt látják és a lányom ki is használja szépen. Apucikájánál hisztizik olyan dolgokért amiért nálam egy hangja sincs. Mert tudja hogy csak kitartónak kell lenni és apukájánál eléri. Nálam pedig tudja hogy ha én azt mondom nem, és valamit nem engedek/ nem adom oda, az ha az ég leszakad is “nem” marad. Ezért nálam/velem sokkal szebben viselkedik.

Sok volt a rizsa, de a lényeg hogy amit egyszer eldöntöttél amellett tarts ki szilárdan, érezni fogja ő is. És ne felejtsd el ki nevel kit. Az én gyerekeim s*gge is ki van nyalva, de vannak szabályok. Így is elég nehéz mert húzzák egymást bele mindenbe..

Sok sikert és kitartást!

2020. jún. 30. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%

NEM a te hibád, a legrosszabb anyák gyerekei is lehetnek halál nyugodt, szófogadó, megmozdulni nem akaróak!


Írasd bölcsibe délelőttökre(9-12ig)ki fog ütközni, ha más!


Beszél már, el tudja mondani, mibaja? Mozgásfejlődése milyen volt? Mit csinál, amikor hisztizik? Ő ilyen típus, nem miattad lesz aktív vagy kevésbé aktív, jesszusom, hogy lehet ilyet sulykolni másba? Ha rosszul bánsz a gyerekkel akkor csak 10 kmtől fog elfáradni 4 helyett?? Hát komolyan hol a józanész?


A cukros is marhaság, már kimutattak 10 éve, de a köztudatban nagyon él,

meg a placebo hatása is, hihetetlen, hogy gyógypedek is képesek ilyet javasolni..


Lehet, hogy egyáltalán nem is érti, amit mondasz, mert rossz a beszédértése, hallása, figyelme.


Mielőtt kidobod a pénzt babasuttogóra, aki megmondja, hogy az utolsó senkinél is rosszabb anya vagy, mert egy apróságot nem teszel meg, amit 100 másik sem csinál nálad jobban, de rajtuk sosem kéri számon senki, mert az ő gyerekük nem ilyen, vidd hallásvizsgálatra, ez legyen az első. Ingyen van.


Aztán ha negatív, vidd neurológushoz, hogy fejlődési rendellenességet, bentmaradt vagy ki nem fejlődött reflexet vizsgáljon.


Valószínűleg ez is negatív lesz, de mondani fogja, hogy szedjen halolajat(dha, omega3)ami nem fog használni, de legalább vitamint evett a gyerek.


Keress bölcsit( napi 4 órára) hátha elkapja a nyájszellem és beindul a beszéd. Ha ott nem jeleznek gondot, tényleg veled volt a gond, hát istenem, semmi baj, majd a közösségi nevelés helyrehozza, senki sem diplomás anya.


Ha nem javul, sőt rosszabbodik(az ilyen típusú gyerek közösségben rosszabbodik), akkor ki fognak szűrni, és elindulhat a gyereked ingyenes korai fejlesztése, valószínűleg adhdra(lépj be facen az adhds gyerekek szülei csoportba), és megkésett beszédfejlődésre. Kap heti 2-3 fejlesztést, kisebb csoportba kerül, ahol több figyelem jut rá és nagyon fogják szeretni, elfogadni, és 5x annyit játszanak vele(ingyen) mint a többi gyerekkel.


Oviban már más a helyzet.. ha kap állami fejlesztést bölcsitől, próbáld magánba is vinni mellette tornára(tsmt), hiába mondják, hogy heti 2-3 óra kötött foglalkozás sok egy 2,5-3 évesnek, ez marhaság, naponta tornáztatni 30 percet a javára válik.

2020. jún. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 babyboom567 ***** válasza:
83%

Az utolsó hozzászóló minden szavával egyetértek.

NEM VAGY ROSSZ ANYA.

2020. jún. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy rossz anya. De az alvásával foglalkozni kell, azért pörög és azért nem alszik éjjel, mert túl van fáradva. Olyan nincs, hogy egy kétévesnek nincs szüksége ebéd utáni alvásra.
2020. jún. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%

Szüksége lenne, képessége nincs rá!


Vaksötét, síricsend, előtte játszó vagy bölcsi, hűvös, takaró, ágyban mellette, mesélve, dúdolva, simogatva, illóolaj, hangosan ütemesen szuszogva, pocak tele, pisilnie nem kell.. És rohadtul nem alszik el 3 órán át a gyerek, forog a sötétben, nyújtogatja felfelé a lábát, nevetgél, gagyog, kimenne, hisztizik ha nem engedem, rámmászik, viccelődik, bölcsiben meg pláne nem. Mindent kipróbáltam, kéthetente egyszer ha elaludt, akkor is sírva ébredt minden egyes délutáni alvás során..bölcsiben is, otthon is.


Van ez a melatonin spray, ha újra kicsi lenne, lehet kipróbálnám.

2020. jún. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!