Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kisfiamat, hogy tudnám...

2 éves kisfiamat, hogy tudnám leszoktatni arról, hogy követelje, hogy vele aludjak?

Figyelt kérdés
2010. aug. 6. 07:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Várd meg még elalszik,és már ott is hagyhatod a saját ágyán...nálunk bevállt,mostmár egyedül megy lefeküdni ha elfárad.
2010. aug. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Így csinálom, de amint észre veszi, hogy nem vagyok ott, már kiabál, hogy menjek hozzá!
2010. aug. 6. 11:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk ugyanez a helyzet 16 és fél hónaposommal. Tudom hogy sokkal kisebb mint a tied, de éjjel is azt csinálja hogy elalszik mellettem a nagyágyon / a kiságyában csak üvölt/ aztán éjjel többször ébred de ha vissza fekszem több kevesebb idő és vissza is alszik.
2010. aug. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos megoldást én sem tudok. Annyit tennék hozzá, hogy fél éves korában elhagytuk a kiságyat. Egy kihúzhatós (így kétszemélyes) ágyon alszik a 2 éves lányom. Úgy altatom, hogy lefekszem vele. Amikor elaludt, kiosonok mellőle. Hajnalban hív, hog menjek át hozzá az ágyába, a szobájába. Minden éjjel. Ő is követeli, hogy vele aludjak. Mivel minden bizonyal tavasszal tesó jön, így le kellene szoktatnom az (együtt)altatásról és ezzel együtt az éjjeli kóválygásról. A védőnőnk annyit mondott, hogy próbáljam meg rábírni, hogy egyedül aludjon el. 1-2-hét intenzív hiszti. Azon gondolkodtam, hogy nem korai az egyedülaltatás? Vagy a tesó érdekében tegyem meg? De inkább felteszem kérdésnek. Kérdező: mit gondolsz erről?

Üdv

2 éves lány anyukája

2010. aug. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

18. 13-as vagyok. A védőnő által ajánlott leszoktatás: alvásidőben be a szobába, alvási szertartás végig, utána egyedül hagyni. Kijön a szobából, ismét vissza. Ez végül egyre kevesebb időt vesz igénybe és állítólag hatásos. Még nem tudtam magam rávenni, lehet, hogy túl korai.

Üdv

2010. aug. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!