Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet 2 év körüli...

Hogyan lehet 2 év körüli kisfiút leszoktatni a ciciről?

Figyelt kérdés

Most 20 hónapos és lassan gondolkodunk a tesón, így a szoptatást is abba szeretném hagyni az elkövetkező 1-2 hónapban.

Egyszer szopizik reggel, ébredés után, ez annyit jelent, hogy azzal ébred: mama, cici, mama, cici. Nagyon igényli. A nap többi részében egyáltalán nem.

Hogy kezdjek neki? Vagy az is lehet, hogy magától abbahagyja?

Ja és még ami nehezítő tényező szerintem, hogy cumizik is ilyenkor a cicin, nem létezik, hogy annyi tejem lenne, amennyi időt ő eltölt a mellemen.


2011. okt. 11. 13:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha várandós leszel, valószínűleg úgyis abba hagyja. Vagy megvárhatod, amíg elhagyja magától. De ha most szeretnéd, akkor mondd meg neki, hogy már nagy fiú, és nincs több cicizés holnaptól. Ezt egy egész napon át mondogasd neki, és akkor utána ragaszkodj hozzá. Próbáld mással helyettesíteni a reggeli cicit. Pl. összebújás, vagy különösen finom dolgok reggelire, amiket nagyon szeret, azzal "kényeztesd" az első pár napban. Meg fogja érteni.


Én egyik gyerekemet szintén 20 hónaposan választottam el, akkor ő még napi 8-10x kérte. 2 hét alatt megszokta hogy nincs, addig volt pár nehéz helyzet, de megoldottuk.

2011. okt. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondd neki hogy holnaptól nincs, és menj el vásérolni reggel ,egyen vele Apa otthon.
2011. okt. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a reggeli elmaradt magától, az estivel voltak gondok. Határozottnak kell lenni, és mondani neki, hogy nincs, mert nagyfiú már. Lesz hiszti, de 1-2 nap és megszokja majd.
2011. okt. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 fotucsok ***** válasza:
100%
szintén 20 hóig szopizott, és azt gondoltam függő, de egyszer beteg lettem , és muszáj volt antibiotiumot szednem. Mondtam neki,hogy dr bácsi azt mondta, most nem szabad cicizni, mert anya orvosságot vett be, és ár neki, hogy kiszopizza. Többször is elmondtam nappal (nálunk már csak esti cici volt), és legnagyobb megdöbbenésemre úgy megértette, hogy talán összesen egyszer-kétszser kérte, de akkor elismételtem, és felfogta. Egy sírás, egy nyavajgás nem volt. Biztos érezte az elszántságom is, hisz ha megsajnáltam volna sem adhattam volna oda. Így aztán leszoktunk. Most két és fél, de néha mondja, ott a cici, nincs benne semmi. Megnézem... és már jönne :)))) huncut. Szóval szerintem szépen magyarázd el, találj ki valami elfogadható indokot, mert a "csak úgy" az biztos nem meggyőző, de ne fogd a kistesóra, nehogy rossz lappal induljon nála a kicsike :)))
2011. okt. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
25 hónaposak vagyunk minden kipróbáltunk(de tényleg mindent)és még mindig szopik!
2011. okt. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Előttem szóló! Nem voltál túl elszánt.:) Amit elhatározol, ne engedj belőle. Hiszti nélkül nem megy, de csak 2-3 nap és elfelejti, ennyit kell neked is eltökélned magadban.
2011. okt. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát! Ahogy átgondoltam, talán először nekem kell megbarátkozni a gondolattal, hogy már nem fog cicizni..
2011. okt. 12. 13:08
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló, ha még olvasod.

Miért gondolod, hogy úgyis abba fogja hagyni ha terhes leszek?

2011. okt. 12. 13:09
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem 100%, de valószínű. Azért, mert megváltozik az anyatej íze a második trimeszterben mindenképp, amikor elkezdi a kismama az előtejet termelni az új bébinek. VAn olyan gyerek is, aki azonnal elválasztja magát, amikor megfogan az új baba, és bár kevesen, de vannak olyanok is, akik (állítólag) nagyokat fintorognak, de azért tovább szopiznak...


Egyébként én is konzultáltam szoptatási tanácsadóval az elválasztás kapcsán, és egyértelművé vált, hogy akkor lehet "drasztikusan" lezárni, ha az anya ezt magában 100%-ig eldöntötte.

Szóval nekem is volt egy időszakom, amíg már nehezemre esett, de mivel úgy láttam, hogy a kicsimnek még jó, ezért nem volt szívem leállni. Aztán egy idő után átbillent a mérleg, és akkor tudtam határozni. De eddig el kell jutni mindenkinek magában.

És még így is voltak nehéz pillanatok, de az elhatározásom nélkül megbukott volna a dolog. És a férjem támogatása sem volt elhanyagolható segítség...

2011. okt. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. okt. 12. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!