Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam le a cumiról?

Hogyan szoktassam le a cumiról?

Figyelt kérdés
Másfél éves kislányom van. Eddig csak a délutáni és esti elalváshoz kellett neki a cumi, de most egész nap az kell neki. Elveszem órákig üvölt. Ha cumis volt a gyereked, hogyan szoktattad le? (Értelemszerűen, az ne írjon, akinek nem cumizott a gyereke vagy nincs köze a kérdéshez, köszönöm)
2020. szept. 6. 07:07
 1/7 anonim ***** válasza:
67%

Úgy hogy nem adod oda (csak továbbra is alváshoz) és eltereled a figyelmét, megtalálod az okot, hogy miért kell most neki egész nap. Foga?

Én egyévesen kezdtem leszoktatni. Előbb nem vittük ki a házból sétához. Utána kezdtem, hogy csak alváshoz és ragaszkodtam hozzá. A cumi elment aludni.

2020. szept. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Nagylányom nonstop cumizott volna. Ő nagyon nagyon cumifüggő volt.

Mi egész egyszerűen elvettük és közöltük elveszett, nincs több. Kénytelen volt beletörödni.

2020. szept. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
29%
Hadd üvöltsön! Majd leszokik róla, ha látja, hogy ezzel nem ér célt. Ha most beadod a derekad, a gyereknek az jelzés, hogy a hiszti használ.
2020. szept. 6. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%
Most még túl korai leszoktatni. Volt olyan hogy non-stop cumizott sógórnőm lánya is. Hagyta hagy csinálva. 3 éves kora után kezdte leszoktatni de akkor sem durván,most ment oviba,nem is kellett neki a cumi. Most még hagynám a helyedbe
2020. szept. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
59%
Nekem annó a Télapó vitte el a cumimat, szüleim rendeltek házhoz Télapót, és azt monda, hogy akkor kapok ajándékot, ha ő elviszi a cumimat.
2020. szept. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
59%

A fiam is most ezt csinálja. Neki is csak alváshoz kellett eddig. Kb. 2 hete meg egész nap cumizna. Neki minden foga kint van, szóval fogalmam sincs, hogy mi lehet ez.

Én most azt csinálom, hogy reggel és délután ébredés után eldugom, hogy ne lássa. De még néha így is emlegeti (pupó a cumi).

2020. szept. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

A gyerek nem kérte a cumit, te dugtad a szájába, rászoktattad, most meg elvennéd. Bőven ráér még elvenni. Inkább tereld a figyelmét és próbáld csökkenteni az időt amikor a szájában van.

Júniusban töltötte a fiam a 3-at. Oviban elveszik tőle, csak alváshoz adják oda. Játszón, udvaron itthon sem cumizhat. Sokszor beszéd közben is kivetetem vele, úgy teszek mintha nem érteném mit mond.

Nem fogom erőszakkal elvenni tőle az biztos. Lassan le fog róla szokni.

Nézz szét... Egy felnőtt sem cumizik...

2020. szept. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!