Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam le a lassan...

Hogyan szoktassam le a lassan 3 éves gyerekem a cumiról? Vagy hagyjam hogy magától dobja el?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A lányom nyáron tölti be a hármat, és még mindig cumizik! Próbáltam már elvenni tőle, de akkor hatalmasat hisztizik, nem bírok vele. Mivel szeptembertől ovis lesz, mindenképp le kéne addig szoktatnom róla. Cumisüveget már eldobtuk, műanyag pohárból ügyesen iszik, enni is szépen tud kanállal és villával is. Beszélni is tud folyamatosan, szobatiszta, tehát csak a cumival van gondunk. Valaki tudna nekem tanácsot adni? Az apja mindig azt mondja hogy hagyjam, mert ha elveszem tőle akkor addig sír amíg vissza nem kapja. Egyébként nem egész nap cumizik, alváskor egyáltalán nem, csak napközben.


2018. ápr. 7. 10:23
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk úgy hagyta el, hogy egyik nap valahová nagyon eltette, hiába kerestük, nem találtuk. Így kénytelen volt nélküle lenni és elaludni. Én közben késő este megtaláltam, de nem mondtam el neki. Másnap reggel mondtam neki, hogy látod, el bírtál cumi nélkül is aludni, különben is már nagy fiú vagy, a többi ovistársad sem cumizik, neked is megy anélkül. Ha nem menne, nyilván elaludni sem tudtál volna. De tudtál, tehát nem kell cumi. Ezt elfogadta, a cumit a biztonság kedvéért elraktam, de szerencsére nem kellett. De mondjuk neki napközben nem adtam oda a cumit, elraktuk, hogy eszébe se jusson neki, az esti alváshoz igényelte inkább. De aztán tényleg magától is rájött, hogy megy anélkül is.
2018. ápr. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16%
Enis elraknam. Az hisztit ugyis abbahagyja elobb utobb.
2018. ápr. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

"Egyébként nem egész nap cumizik, alváskor egyáltalán nem, csak napközben."


Fordítva lenne jó. A legtöbb oviban engedik alváshoz, de napközben nem.


Egyébként túl sokat akarsz. Az önálló evés, ivás és a szobatisztaság sokkal nagyobb teljesítmény.

2018. ápr. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha érett lesz ezt a köteléket is elfogja hagyni. Ha erőltetted lehet jobban ragaszkodik hozzá majd
2018. ápr. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
45%
Marhasag. El kell tole venni. Ennyi erovel ne raktam volna autosulesbe, etetoszekbe, babakocsiba mert mindig hisztizett? Ne adtam volna ra cipot, mert hetekig uvoltott es le akarta venni az elejen? Ne mossak hajat mert hisztizik? Ne aludjon delutan mert tiltakozik? Na ugye. Neha hagyni kell hadd sirjon, altalaban 1 nap alatt megszokja az uj helyzetet.
2018. ápr. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
58%

Nálunk(nyáron lesz 3 éves) most "vitte el a nyuszi" kapott egy rollert tőle.

Már régóta szeretett volna rollert. Így minden nap megbeszéltük h a nyuszi hoz rollert, és elviszi a cumit.

Azért már péntek reggel elvettem tőle, éjjel mindig kiesik a szájából... megkaota a rollert. Játszott vele, majd leesett a tantusz h akkor hol a cumi?!

Kb 20 percet hisztizett. Kimentünk játszani elvolt nélkülr. Még este lefekvésnél kereste, meg másnap reggel. Néga eszébe jutott de nem voltak vad hisztik. Sokkal rosszabbra számítittam. Felkészültem h a 4 nap a vonyításról szól majd. De kitartottam volna. Szerencsére jól alakult 😊

Légy kemény. Vedd el, és tarts ki!


Egyébként hiába a lepontozás az előző válaszolónak igaza van. Ha hajmosásnál hisztizik,akkor majd nem mosok neki hajat?!

2018. ápr. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Állandóan tépte a fogával, mondtam neki, hogy el fog szakadni és nem lesz. Nem igazán foglalkozott vele, csinálta tovább. Persze lett is rajta egy hatalmas lyuk, megmutattam neki, nem is akarta bekapni. Kidobta a kukába. 2,5 évesen hülye lettem volna másikat venni. Amúgy fogalmam se volt hogy fogom leszoktatni, adta magát a lehetőség szerencsére. Eleinte kérte volna, de mondtam neki, hogy kidobta meg lyukas volt, aztán beletörődött.
2018. ápr. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!