Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kinek milyen a 2,5 éves...

Kinek milyen a 2,5 éves gyereke? Hogy viselkedik, miket tud, nem tud? Szokott-e hisztizni, ha igen mit csinál, te hogy reagálsz rá? Evés, alvás, szobatisztaság hogy megy? Úgy összességében minden érdekelne.

Figyelt kérdés
2020. szept. 7. 12:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én kisfiam a kettőt töltötte áprilisban. Egyedül eszik, iszik. Rajzol stb stb. Meglepően jól beszél, szépen választékosan. A hisztit mostanában kezdte, földhöz veri magát, ezzel még vannak problémák, nem nagyon tudom, hogyan kezeljem jól. Az éjszakákat nem alussza végig, egyszer kel hajnalban, de most már én nem szomtam felkelni hozza, csak vizet iszik ilyenkor és a csődületet berakjuk az ágyába így nekünk nem kell kelni hozzá. Szobatisztasággal sehogy nem állunk, 1 hónapja próbaltuk meg, abból is hiszti lett így hagytam. Majd egy pár hónap múlva ujraprobaljuk.

2020. szept. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
2,5 éves lesz a kislányom decemberben. Jófej gyerek, folyton pörög de tiszteli a határokat. Hisztizni szokott de többnyire csak akkor ha fáradt, egyéb esetben figyelemeltereléssel és magyarázattal ki lehet zökkenteni és abbahagyja. Enni teljesen egyedül eszik villával kanállal és rendes pohárból iszik, 8 hónapos kora óta átalussza az éjszakát és délután is alszik még 1-2 órát, este szól, hogy álmos és magától megy aludni. Nyár eleje óta teljesen szobatiszta. Beszélni folyékonyan nem tud még (3 nyelvű) de majdnem mindent megnevez, sok dolgot többnyelven is, tud számolni 5-ig 3 nyelven, a szókincse szerintem már 100 szó körüli és 2-3 szavas mondatokat mond illetve 3 nyelven mindent megért. Rajzol, színez, fel-le egyedül lépcsőzik, az iPadet egyedül feloldja és elindítja a kedvenc fejlesztő játékát vagy mesét, kifejezi az érzelmeit: mondja ha boldog, ha szomorú vagy ha szeret, felismer már minden színt, állatot, egyedül öltözik tetőtől-talpig. Megvannak már a kedvencei is szinte mindenből.
2020. szept. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia, kisfiam decemberben lesz 2,5 éves. Örökmozgó nagyon eleven, aktív gyerek, szereti az embereket, játszótéren a gyerektársaságot nagyon. Alapjában egy cuki mosolygép, de rettenetesen akaratos, akkor brutal hisztiket képes csapni,(földhöz veri magát, ordít torka szakadtabol pörög dübög a lábával) többnyire az elterelés vagy a rahagyas oldja a problémát, de nem mindig, és van amikor én sem tudom megfelelően kezelni a helyzetet. Elég szépen fejlődik a beszéde nagyon sok szót tud, mondatokban probalja magát kifejezni, mindent próbál elmondani, és egész ügyesen megoldja. Szereti az állatokat nagyon sokat fel is ismer el is mondja mi az , ugyanígy a gépjárművek munkagépek zöldségek gyümölcsök.Ezeket is megtudja nevezni. Odavan a kukákért és a kukásautókért. Pohárból iszik, sajat maga eszik villával kanállal. Viszont nem hajlandó gyümölcsöt enni a banânon kívül semmit Tudja a színeket. Viszont nem tud ugrani páros lábbal. Akárhogy tanítom az istenért nem megy 🤷🏻‍♀️😀Ritkán ébred éjszaka, de akkor egy ölelés puszi betakaras és vissza is alszik. Szobatisztaság közelében sem vagyunk. Elteszi a bilit wc szűkítőt ha eloveszem plusz visszatartja eleve a szekletet úgyhogy még nem erőltetem.
2020. szept. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nekem a kislányom 26 hónapos, nagyon okos, mindent megért abszolút bonyolult utasítást is. Rengeteget olvasunk együtt, mesét mondókát.

A passzív szókincse nagyon jó, minden testrészt tud (pl ilyet is hogy boka, térd mellkas) nehéz nem hétköznapi szavakat is. DE! Sajnos nem beszél. Csak a tipikus- anya apa mama tata baba kaka kukk kakk hoppá adjál nem ez az, saját teljes nevét meg a húga nevét- tudja.

Nem szobatiszta, de már sokszor pisil bilibe és mindig szól.

Mozgásban nagyon ügyes egyedül felmegy lépcsőn, váltott lábbal is. Ugrál, labdázni imád pontosan tud dobni kapni kézből kézbe rúgni oda ahova kell.

Egyedül is tud öltözni cipőt felvenni,enni inni.

Csak ez a fránya beszéd. Olyan mintha nem érdekelné, nem lenne számára kihívás, vagy érdekes. Szerintetek?

2020. szept. 8. 07:20
 5/5 Pekka ***** válasza:
No para, majd beszélni fog. Az én fiam 2,5 éves, nem akart beszélni, pedig mindent megértett amit mondtunk neki. Már éppen kezdtünk parázni, hogy nem beszél, de egyszer csak június körül elkezdett mondatokban kommunikálni. Nagyon aktív, mászik, biciklizik, motorozik, épít, vág, ragaszt, rajzol. Már 1 éve egyedül eszik és természetese mindent elles a testvéreitől. Egyébként még nem szobatiszta, de szól, ha cserélni kell a csomagot. Szóval jó úton járunk a szobatisztaság felé.
2020. szept. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!