Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan alakul a napirendetek...

Hogyan alakul a napirendetek 1.5 eves gyerkoccel? Miket csinaltok?

Figyelt kérdés
Szoktad latni rajta, hogy unatkozik?
2020. szept. 8. 09:15
 1/3 anonim ***** válasza:
56%
1,5 éves lányom van, heti 3 napot dolgozom, ezeken a napokon bölcsiben van. Bölcsis nap általában ilyen: 6kor kelés, reggelizünk, készülődünk, hagyom megnézni egy mesét, fél8ra bölcsiben vagyunk. Fél4re megyek érte, itthon a még a kertben játszunk, motorozik, labdázunk a kutyával. Hazaér az apja, addig vele játszik én meg vacsit készítek. Vacsi után fürdés, összebújás aztán viszem aludni. Nem bölcsis napon pedig kb 7kor kel magától, reggelizünk, mesét nézünk együtt. Aztán elvisszük sétálni a kutyát, majd itthon játszunk az udvaron. Hinta, motor, homokozó, labda stb.. Nincs a közelben játszótér. Tízóraira eszik egy kis gyümölcsöt aztán a konyhában "segít" nekem vagy a többi házimunkában, közben főzök. Délben ebéd, aztán 1,5-2 órát alszik. Délután is ugyanez kb, néha elmegyünk kocsival valahová, de innen minden nagyon messze van. Este vacsi, fürdés, alvás. Gyakran unatkozik, jobban elfárad ha vele egykorúakkal lehet. Néha már rá tudom venni kreatív játékokra, pl festés, rajzolás, gyurmázás. Tornázni is szoktam, ilyenkor velem csinálja a gyakorlatokat, elképesztően cuki, aztán megunja és inkább babázik.
2020. szept. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%
9 körül kel, kakaó, öltözés, reggeli. Bedobok egy mosást, vagy ha kell főzni, akkor annak nekiállok, aztán megynk a kertbe. Közben a tesójával (2,5 éves) és a cicával játszik. Ha kész vagyok, kimegyünk a kertbe, összeszedjük a tojásokat, megetetjük a pipiket, hinta, csúszda, homokozó, vagy csak kergetőznek. Fél 1-kor ebéd, legkésőbb fél 2-re alvás. 4 és 5 között kelnek, uzsi, aztán udvar, 5 körül ér haza a férjem. Ha kell boltba menni, ilyenkor megyünk, együtt (én nem vezetek, a faluban pedig csak egy pici és drága bolt van), ha nem, akkor ilyenkor főzök másnapra ebédet. 7 körül locsolunk (én slag, gyerekek kiskanna), utána bemegyünk, amíg az apjuk fürdet, csinálok vacsit. Diavetítés, meseolvasás, legkésőbb 9-re ágyban vannak. Sosem unatkozik, elvan a testvérével és az állatokkal nélkülem is.
2020. szept. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
28%
Aha, le kellett pontozni mert bölcsibe mertem íratni és mert hagyom reggelente megnézni egy mesét? Mennyi képmutató otthon unatkozó ősanya van. Nem csodálom hogy a gyerekeitek ennyire életképtelenek és nem képesek önállóan ellenni.
2020. szept. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!