Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hagytátok/hagyjátok egyedül a...

Hagytátok/hagyjátok egyedül a 2.5 éveseteket a kiskádban (kevés vízzel)?

Figyelt kérdés

#fürdesét
2020. szept. 8. 17:49
A kérdező szavazást indított:
Nem, végig a fürdőszobában vagyok vele.
Igen, de pár percenként ránézek.
Igen, csak akkor megyek, ha hív.
66 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
nem
2020. szept. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Egy percre sem. Ott vagyok vele végig.
2020. szept. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Kiskádban? Abba hogy fér bele egy ekkora gyerek? Egyébként nem, nem hagynám magára,mert ki is léphet belőle és elcsúszhat vizes lábbal, esetleg felborulhat kádastól.
2020. szept. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Nem kis kádban, hanem nagy kádban fürdik. Néha elfelejtem bevinni a törölközőjét és akkor egy pillanatra otthagyom, de kb 5 lépés az egész. Vagy néha kitalálja hogy szomjas de a konyha is két lépés a fürdőből és mindig van ott kikészítve vize. Egyik művelet sem hosszabb 10 másodpercnél, kicsi a lakásunk. De nem vagyok nyugodt olyankor.. Ennél hosszabb időre nem hagynám ott.
2020. szept. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Nem. Kb 3,5 volt mikor már ott mertem hagyni (mondjuk még gyorsan megágyaztam stb)

Akkor már nem volt olyan szeleburdi. Tudta h nem szabad felállni még nem vok ott. Csak pancsikolt

2020. szept. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
3 évesen már egyedül zuhanyozott a fiam. Lestem messzebbről, végig, mert parázok, de nagyon önálló kisfiú volt mindig is. A lányomat 5 évesen is még én fürdettem, ő nem igényelte ezt.
2020. szept. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%
Míg törölközőt hozok vagy ilyesmi, addig igen. Majdnem három éves. Amúgy nem. Én nem attól félek, hogy megfulladna, hanem attól, hogy eszébe jut, hogy kimászik, de tiszta vizesen ő is csúszik, meg a kád is, félek, hogy kiesne. A fürdő kicsi, csak simán kiesni is kellemetlen, de itt még le is fejelné a fél berendezést.
2020. szept. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%

"Kiskádban? Abba hogy fér bele egy ekkora gyerek?"


Nyáron a mamánál még a 110 centis 5 éves is kiskádban fürdött a kertben, ráadásul az 1 éves tesójával együtt. ;) Egyszerű curver babakádban, ami nem is extra nagy.

2020. szept. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Majdnem sikítottam a kérdést látva. Ez kérdés? Attól még, hogy önálóságra neveljük a gyerekeket (fokozatosan), még 5 évesekre is felügyelni kell a kádban! Ráadásul segíteni kell neki a hátát, popsiját megmosni, van, hogy 5 évesnek is, amíg az első alakváltás (végtagok megnyúlása) be nem következik (ahogy popsit törölni is kell).


Ne adj isten, eleshet a kádban, megcsúszhat -főleg ha ki próbál lépni-, hajszárító kerülhet a vízbe (rossz esetben konnektorhoz csatlakoztatva), stb. Két évest se nagyon hagynék magára, bár óvodásokkal, iskolásokkal foglalkoztam eddig. Totyogó -ha megszokta az egyedül alvást- akár másik szobában, nyitott szobajtónál az még beleférhet. De csak 3 éves kortól hagyom a gyerekeket a szomszéd szobában max 10 percre úgy, hogy hallom, mit csinálnak, és el tudnak érni engem, ha baj van, és persze ismernem kell őket, mennyire tudnak vigyázni magukra. Ha nem tudnak vigyázni magukra (pl fogyatékkal él, vagy magatartás zavaros, adhd. stb), akkor egy percre se hagyom magára, akár ha 10 éves is.


A fürdőkád meg ráadásul veszélyes terep.


Megint más pl egy felfújható kerti medence, vagy egy lavor a kertben, ez esetben a kert körülményeitől függ leginkább.

2020. szept. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
67%
Utolsó,én azért a kerti medencében sem hagynám magára. Nyáron beszaladtam a lakásba,mire kiértem az 5 évesem már a víz fölé hajolva kergette a bogarakat,belegondoltam hogy mi lett volna ha megcsuszik.
2020. szept. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!