Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, ha egyedül maradta...

Mit tegyek, ha egyedül maradtam 3 kisgyerekkel, és a párom már 3 hete a gyerekek felé sem néz?

Figyelt kérdés
Van 3 kisfiam: 4, 2,5 évesek és a pici 3 hónapos. A gondok a harmadik picivel való terhességemkor kezdődtek. (Szó sincs arról, hogy azért szültem meg, hogy megmentsem a házasságom. Mindketten akartuk a gyereket, mert szerettünk volna a 2 fiú mellé egy kislányt is.) Megcsalt, nem is egyszer, de (érthetetlen módon) mindig bevallotta. Aztán 3 hete fogta magát és a nőjéhez költözött, itt hagyott engem a három gyerekkel. 3 hete nem lehet őt elérni telefonon, nem tudom hol van. A gyerekei miatt sem telefonált. Mit csináljak? Nem bírom tovább. Félek, hogy nem fogom bírni egyedül, és félek, hogy a gyerekeim apa nélkül fognak felnőni. Nem értem mi baja van, eddig mindig kivette a részét a gyereknevelésből, játszott velük, etette, itatta, fürdette őket, most meg lelép. Valamit én k÷rhattam el, de nagyon. Azt hittem rendben van minden köztünk, de mégse.
2020. júl. 7. 19:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
86%
Az első "bevallásnál" ki kellett volna már rúgnod. Nem várni kell rá, hanem megoldani egyedül! Ne azt várd, mikor jelentkezik, hanem gondold ki, hogyan fogod bírni, munka és segítség kell. Család, barátok riasztása és mielőbb munkábaállás kell. A férjed meg örülj, ha nem jön vissza soha. Inkább nőjön fel egy gyerek apa nélkül, mint egy apának csúfolt gerinctelen féreg mintaképpel.
2020. júl. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
76%
Be sem engedném többet az ajtón, ezt halál komolyan mondom. Kiperelném belőle a gatyáját is és a teljes távolságtartást kérném a gyerekekre. Az ilyen "ember" nem érdemel semmit sem. Még köszönni se köszönnék.
2020. júl. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
42%
A kérdező nevében szeretném megköszönni az első válaszolónak ezt a roppant hasznos választ, köszi hogy megmondtad mit kellett volna csinálni a múltban amin már nem lehet változtatni, szuper tanácsokat tudsz adni!
2020. júl. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
64%

Egy gyereknek apa kell.

Egyébként itt ezen az oldalon mindenkinek csak a pofája nagy, hogy az első megcsalásnál elvált volna, mert ez nem így működik. Egy gyesen lévő anya nem tud csak úgy kirúgni valakit.


Kérdező!

Tudom, hogy nehéz, de ne add fel! A gyerekeidért kell élned. Eleinte nehéz lesz amíg kicsik a gyerekek, de hidd el, hogy amint egyre nagyobbak lesznek, egyre könnyebb lesz. Ne tiltsd el a gyerekeket az apjától, de ne is hagyd, hogy csak hébe-hóba látogassa a fiait. Kitartást!

2020. júl. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
92%
Van segítséged?
2020. júl. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
89%

"Egy gyereknek apa kell."


Jah, apa az kéne. De nincs.


És nem a pofám jár. Én összepakoltam és elmentem annak idején. Mert nem vagyok hülye.

2020. júl. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
54%
Ja. Ha megcsalnak, akkor a megoldás, hogy szülj még kettőt. Valahogy csábítsd vissza, szülj neki egy negyediket, aztán amikor megint elhagy, akkor...és így tovább
2020. júl. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
96%

A pasival már semmit nem kell csinálnod. Add be a válópert és kérj tartásdíjat. És szépen kérlek, ne kövesd el azt a hibát mint ilyenkor sok anyuka: a gyerekein vezeti le a sérelmeit és szidja az apát előttük. Én ebben nőttem fel, nagyon rá tudja nyomni a bélyegét a gyerekek életére!

Segítséget kell szerezned, aki mozdítható! Nagyszülők, testvér, barát. Ne most légy büszke, szükséged van mindenkire aki támogatni tud. Szedd össze magad mielőbb, a gyerekidnek szüksége van az erődre. A férjedet remélem nem leszel hülye visszafogadni...

2020. júl. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
74%
első megcsalásnál csesztem volna ki, nemhogy még szüljek neki 1 (vagy 2,3) gyereket. mikor csalt meg először?
2020. júl. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

A lakast fenn tudod tartani nelkule? Van eleg jovedelmed a gyerekek jelenlegi ellatasara? Van fizikai segitseged, vesztartalekod, foglalkozasod hogy vissza tudj menni mondjuk 9 honap mulva?


Hasonloan jartam csak 2 gyerekkel, a legfontosabb az anyagi helyzet felmerese es hogy hol tudsz sporolni. Aztan a gyerekeket oviba bolcsibe adni amint lehet es munkaba allni hogy folyamatos beveteled legyen, ha ez a ketto megvan, a tobbi mar konnyebben megy.

Amint tudod add be a valokeresetet es az igenyedet a gyerektartasra, ha elvaltok az egyedulallo csaladi potlek is tobb lesz valamennyivel, egyszeri tamogatasokat tudsz igenyelni az onkormanyzatnal.

A legrosszabb helyzet amikor egy anyat ekkora gyerekkel hagynak ott, mert meg a munkaba valo visszaintegralodas is kb lehetetlen.

Probalj meg leulni es jozan fejjel atgondolni ezeket es felejtsd el a ferjedet, legalabb a gyerekeire tekintettel lehetne. Kitartas!

2020. júl. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!