Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan akinek diszgráfi...

Van itt olyan akinek diszgráfiás a gyereke? Hogyan segíthetnék neki?

Figyelt kérdés

2. osztályos. Bennem felmerült a gyanú , hogy esetleg diszgráfiás lehet . Utanaolvastam és kb. az összes tünetet produkálja . Gyógypedagógushoz nagyon soká mehetünk , a nevelési tanácsadó a vírus miatt nem fogad gyerekeket , így én arra gondoltam , hogy itthon fejleszteném kicsit .

Nem ártanék neki ezzel ?

Tudnátok ajánlani esetleg valami munkafüzetet amit itthon is lehetne csinálgatni ?


2020. szept. 9. 13:37
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Van a zöld és sárga munkafüzet, 4-7 éves korig diszeseknek is használható!


Papírboltban lehet kapni.

2020. szept. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Mindenképpen először diagnózis kellene.

A fiam fejlesztő tornára járt, a nagymozgásokat fejlesztették, meg a koordinációt. De egészen pontosan elmagyarázták, hogy mit hogyan csináljon, nem csak olyan gondolomformán ment.

Diszgráfiásoknál nincs sok értelme magát az írást gyakorolni, mert csak stresszeli. Ez részképesség-zavar, ahol nem arról van szó, hogy nem elég szépen gömbölyíti a betűket :). Persze ha szeret rajzolni, az nem baj, de erőltetni felesleges.

A szabad mozgás, a kétoldalas mindent átmozgató sportok pl kungfu, úszás, az egyensúlyérzék fejlesztése, labdázás biztosan jót tesznek.

2021. jan. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!