Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha választhatnál inkább...

Ha választhatnál inkább értelmileg sérült, kedves, simulékony "szobanövény" gyereket vagy értelmes nehéz természetű, akaratost választanál?

Figyelt kérdés
Elméleti kérdés, nyilván nincs ilyen, meg két szélsőséges példa, csak érdekel, ki mit gondol
2020. szept. 9. 19:05
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:

Az legalább jobb, ha azért nem csinálja, mert nem érti szerintem.. Az egy "jó" gyerek az emberek szemében, "csak" nehézséggel küzd. A másik esetben látják, hogy értelmes, azt látják, hogy nem akar jól viselkedni, érti a problémát csak letojja, az ilyen gyereket jobban kerülik és jobban elítélik, a másikat meg sajnálják és együttéreznek. Plusz az értelmi sérült gyerek boldog a saját világában, az értelmes felfogja, hogy kerülik, felfogja, hogy nem elég jó, mégsem tud változtatni, mert nem képes kijönni abból a rögzült ösztönös viselkedésből amiből az ő kevésbé látványos sérülése tartja..


Az értelmi gonddal küzdő passzív gyereknél a szülő nyugodt lehet, hogy a gyereke boldog, elégedett, kevés csalódás éri vagy nem is érti, hogy negatív dolog érte, a másikkal fejenállhatsz, az életben nem lesz boldog, mindent szenvedésnek vesz, és a legtöbbet magának csinálja, mégsem képes változtatni, mert az ő "sérülése" nem engedi, csak az nem látványos, egyedül az anyja nem fordul el tőle, mindenki mást elüldöz a megváltoztathatatlan természetével és ezt tudja is, utálja is magát miatta, de mégsem tud kijutni az ördögi körből, ahogy az értelmi sérült nem képes logikai feladatokat megoldani, úgy ezt a gyereket is akadályozza a belső láthatatlan sérülése...


Az értelmi sérült nyugis passzív gyereknek lehetnek barátai, akikhez hozzászokik, a másikat hiába rakod össze bármilyen gyerekkel, csak marják egymást akkor is, ha együtt nőttek fel..

2020. szept. 9. 21:37
 12/43 anonim ***** válasza:
75%

"Az egy "jó" gyerek az emberek szemében, "csak" nehézséggel küzd"


Mintha a homlokára lenne írva egy sérültnek, hogy sérült... Nincs.

Az megvan, hogy nem minden sérült "nyálcsorgató tolókocsis"? És ezzel még véletlenül sem őket minősítem, de valahogy az jön le az írásodból, hogy a sérült gyerekeket/felnőtteket csak egyféleképpen tudod elképzelni, holott ezerféle sérülés létezik.

2020. szept. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
83%
Láttál már értelmi sérült gyereket? A legtöbbjük nem egy mosolygombóc, cukin sarokban ülő gyerek. Vagyis de, ha mozgássérült is. De akkor sem biztos, hogy csendben üldögél. Sokan magukat bántják. Van, aki tépi a saját haját, harapdálja magát, a száját belülről és sorolhatnám tovább. Ha pedig tud járni stb, akkor megy mint a világtalan, egy pillanatra nem lehet levenni a szemét a szülőnek róla. Szerintem fogalmad sincs miről beszélsz. Sérült gyermeket nevelek, rengeteg sérült gyermeket ismerek. Olyat nem, akivel kevesebb a gond mint az én egészséges, de nehéz természetű gyermekemmel.
2020. szept. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
84%

Én is úgy gondolom, hogy nagyon két végletben gondolkozol.

Ezért is írtam, hogy 2 féle pillantás létezik és 2x fáj,mert az én gyerekemen se látszik, hogy sérült. Mások szemében egy mosolygós, pörgős gyerkőc, aki nem hallgat az anyjára,mert nincs megnevelve. Itt jön az első: lenéző tekintet. Miután észreveszik, hogy komolyabb gondok vannak vele, mintsem a nevelés hiánya, jön a lesajnálóan tekintet.

Hidd el, mindkettő baromira fáj.

+ a gyerek se érti miért nem úgy játszanak vele mások, ahogy azt ő szeretné, miért nem mehet végig 120x a mászókán, miért kell neki puszit adni, ha ő minden idegszálával tiltakozik ellene, stb.

2020. szept. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
85%
Ez most komolyan kerdes?
2020. szept. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
Abszurd a kerdes.
2020. szept. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 A kérdező kommentje:

Istenem nagyon nehéz értelmezni..


Leírtam, hogy tudom, hogy nem ilyen minden helyzet, de vannak “szobanövény” típusú értelmileg sérült gyermekek IS! Engem konkrétan az az egy típus érdekel, nem azt mondom, hogy a többi nincs!!!


Vannak pedig értelmileg rendben lévő, de másfajta nehézséggel küzdő, ezért iszonyú nehéz természetű “rossz gyerekek”, akik balhéznak, akaratosak, makacsok, az a típus, aki a kákán is csomót keres és borzalmasan viselkedik, nem azért mert senki sem tanította meg szépen, hanem mert NEM TUD MÁSHOGY, ő ilyen!


Igen, leírtam, abszurd, szélsőséges, csak ebben az a két eset érdekel, tudom lehet 150 kombináció, de engem az érdekel, te melyikkel tudnál jobban boldogulni, melyikkel éreznéd magad “szerencsésebbnek”, ha lehetne választani.


Mindkétfajta gyermek létezik, attól hogy létezik 150 másik, nem azt kérdeztem. Mintha szőke vagy barnát kérdeznék, de tudom, hogy van vörös is, meg szőkésbarna meg fekete, meg albínóknál fehér!

2020. szept. 10. 00:07
 18/43 anonim ***** válasza:
81%
Az általad leírt rossz egészséges nem létezik. Vagy van valamilyen idegrendszeri defektje amiről nem tudsz vagy nem vagy hajlandó észrevenni vagy mégis csak a szülő az inkompetens a neveléshez. Bocs.
2020. szept. 10. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
100%

De most hiaba fejted ki ujra ugyanazt a butasagot.. A kerdes, hogy a kettes gyerek kepes lesz az önallo eletre felnott koraban? Itt most nem arra gondolok, hogy lesznek-e jobaratai.. Mert a szobanöveny gyerek sose lesz kepes ellatni, eltartani magat, mi lesz vele ha en nem leszek, stb..

Hat jo, hogy a kettest valasztanam.

Nagyon buta kerdes ez igy.

2020. szept. 10. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 A kérdező kommentje:

De boldog és elégedett lesz egy életen át, nem fogja fel a helyzetét!


A másik gyerek biztosan képes lesz önálló életre, de nem lesz, akihez szóljon, sőt lehet, hogy sok helyről el fogják bocsátani a jelleme miatt. Sosem lesz boldog és elégedett.


Mennyivel fontosabb a boldogság a társadalomba való beilleszkedésnél?

2020. szept. 10. 06:46
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!