Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős kortól kompatibili...

Mennyi idős kortól kompatibilis egy gyerek a szobanövényekkel?

Figyelt kérdés

Másfél éves, elérhető magasságba nem merünk semmit tenni. Félek, hogy a növényt vagy a földjét megenné, esetleg magára rántaná a cserepet (némelyiknek van akkora súlya, hogy eltörje a lábát).

Így egy részük szekrény tetején, a többi meg cserediákként a szüleimnél van.


Hány éves korában tehetünk számára is elérhető helyre növényt, anélkül, hogy megcincálja vagy megpróbáljon enni belőle?


2015. dec. 31. 01:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azt javaslom, hogy nyugodtan lehet a növény elérhetõ magasságban (egy idõ után úgyis el tud érni mindent). Viszont olyan növények legyenek az otthonotokban, amik nem mérgezõek.
2015. dec. 31. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Béna kertész vagyok, fogalmam sincs, hogy melyik mérgező.

de mondom, némelyik olyan nehéz kaspóban van, hogy ha magára rántja, akkor garantált két hét a traumatológián.


Abban sem vagyok biztos, hogy a virágföld jót tesz neki, ha megeszi...

2015. dec. 31. 02:23
 3/8 A kérdező kommentje:

"(egy idõ után úgyis el tud érni mindent)"


Kétlem, alacsony a család, a szekrény tetején lakókat mi is székre állva tudjuk csak öntözni :)

2015. dec. 31. 02:24
 4/8 anonim ***** válasza:
33%

"kompatibilis egy gyerek" - ezen a kifejezesen jot kuncogtam :)


1. az a szerencsetlen gyerek felugyelet nelkul van hogy megenne a foldet???? Egy masfel evesnek meg 24 oras egyik-szemed-mindig-rajta-felugyelet alatt kell(ene) lennie.

2. a masfel evesnek mar el lehet mondani a "nem szabad" szavakat. Amikor 12500-szorra mondod el ugyanazon a napon hogy nem szabad es ugyanakkor el is huzod a kezet, valamint azonnal kinalsz nek egy masik targyat ami erdekli, akkor megtanulja, hogy vannak dolgok, amiket nem szabad, mert csak. Gondolom, a konnektorba sem engeded a nagy konyhakessel belepiszkalni.

3. a gyerek mindig kompatibilis. Tobbnyire a szulok az ostobak, hanyagok, nem torodom gondatlansaguak. A gyerek koveti a fejlodesi-tanulasi folyamatokat, amiben a szulonek segitenie kell(ene) es nem azon gondolkodni, hogy az a szerencsetlen mikor lesz kompatibilis.


Ket lanyom van, soha nem pakoltunk semmit el. Voltak "szabad" es "nem szabad" dolgok. Ha foztem, velem foztek a konyhaban, ha furodtem, akkor apjukom volt veluk. Egyetlen morzsanyi foldet sem ettek - eleinte persze akartak, csak "nem szabad" kategoria volt - es egyetlen novenyt sem akartak felboritani (szobafenyo es sarkanyfa volt a foldon, a masik szobaban meg pafrany, a polcokon kisebb cserepesek, futonovenyek, stb.) sot, nem is legeltek le oket. Viszont masfel evesen el kezdtuk egyutt locsolni oket, aminek foleg a parketta latta a karat, viszont senki nem volt veszelyben es a novenyek is tuleltek a kuszo-maszo-totyogos idoszakot.)

Szerintem ne a gyerek kompatibilitasat keresd, hanem magadban a hibat, hogy eleg idot forditasz-e a szegeny inkompatibilis gyerekedre.

2015. dec. 31. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyan mindössze 1 másfél évessel van tapasztalatom, de nem kellett előle eltenni a növényeket. Úgysincs magára hagyva, ha olyat csinál amit nem kellene, akkor rá lehet szólni. Egész nyáron az udvaron játszott, pedig ott még szúrós növények is vannak.
2015. dec. 31. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem különösebben pakolásztam ilyesmiket. Megtanulta a gyerek. Soha nem evett földet.


Kandallóval fűtünk, azt nem tehettem a szekrény tetejére.


Én úgy vagyok vele, hogy nem a lakás alkalmazkodik a gyerekhez, hanem ő a lakáshoz. (nyilván kések ollók amúgy sincsenek alacsonyan, szóval nem aggódtam)


De ahogy a sütőhöz kandallóhoz megtanulta, hogy ne nyúljon, úgy a többi dolgot is megtanulta, mihez szabad, mihez nem.

2015. dec. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

4. A sárkányfát gondolom célzás jelleggel kaptad.


(igen, magamra vettem, h szaranya vagyok, ugyanis az enyém is játszik a virágokkal)


On: sztem még kb 2-3 hónap és visszaköltözhetnek a növények.

2015. dec. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
2 évesen az én fiam már nem piszkálta a növényeket, nem ette meg őket, a földet sem túrta ki a cserépből, pedig ő tipikusan az a gyerek akit minden érdekel, mindent piszkál és megeszik.
2015. dec. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!