Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki biciklizik a gyerekekkel,...

Aki biciklizik a gyerekekkel, milyen úgy tekerni hogy elöl is és hátul is van egy gyerekülés? Persze gyerek is van benne, mennyire nehéz?

Figyelt kérdés
2020. szept. 13. 22:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Én vittem így a 2 fiamat. 2 év van köztük. Én nagyon szerettem. Egy kicsit macerás volt fel le tenni őket eleinte, de hamar meg lehet szokni, bele lehet jönni. A kicsit raktam elölre, a nagyot hátra. Imádtak biciklizni.
2020. szept. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

Hát szerintem elég nehéz lehet. Én csak úgy tekertem, hogy hátul volt gyerek, de azt is érzi az ember. Persze bárhová oda lehet érni, csak mint egy telipakolt teherautó: lassabban, jobban elfáradva.

Továbbá nagyon erős tapasztalatom, hogy ha a gyerek oldalra kihajol, nagyon el tudja húzni a biciklit. Erre eleve készülj, különben ijesztő, ha mindketten egyszerre egy irányba kihajoltok - a bicikli meg engedelmesen dől alattatok.

2020. szept. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%
A tekerésbe nem okozott gondot, ugye aki hátul van egyáltalán nem zavar, aki elől van az alacsonyabb mint te, tehát a kilátásban ő sem zavar. Tekerésben sem volt másabb, bőven elfért előttem.
2020. szept. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
Kb. 2 évig így hordtam őket napi szinten a fiúkat, egyzser nem tapasztaltam olyat amit a kettes ír. 30-40 kilóval nehezebb tekerni mint egyébként? Ugye 2 kisgyereknek a súlya kb 40 kiló. Már a fiaim nagyok, most 1 kis 1 évesem is van. Most őt hordom hátul. Próbálkozunk a 4. Babával. Ha összejön, akkor ismét 2 gyereket fogok vinni.
2020. szept. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%
4 ez nagyon nagyon függ a biciklitől is. Alapból is ha egy 3 millás karbont tekersz, vagy egy régi Csepel kempinget, meg fogod érezni a különbséget 😀
2020. szept. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%
28as, női vázas csepel bicajom volt.
2020. szept. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon óvatosan ezzel, ugyanis a KRESZ tiltja 2 gyerek egyidejű szállítását. Utánfutó se engedélyezett Mo-n gyerekszállításra, ezért is büntethet a rendőr.

Nézzen utána aki nem hiszi.

[link]

2020. szept. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Uh en egyet sem mernek. Es ha eltaknyolsz?:/
2020. szept. 14. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
24%

#7 helyesen leírta, valóban tiltja a KRESZ.

#8 én sem mertem volna, ha mentünk valahova, be a kocsiba, aztán annyi. Hiába, hogy falu, akkor sem tekergettem gyerekkel. Rövidebb távon meg sétáltunk.

Mostmár más ugye, mert 11 éves kislány, barátnőivel mennek biciklizni, természetesen nem forgalmas helyen.

2020. szept. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

8, azért túlzásba se kell esni.

Egy gyerekkel nem nagy kaland. Már nagyon jó kerékpáros gyerekülések vannak, amik oldalsó védelemmel is rendelkeznek pont elesésre.

Plusz a bukósisak ALAP a gyereknek és annak kellene lennie a szülőnek is. Tőlünk nyugatra 14 év alatt kötelező is.

Ha helyesen bekötöd a gyereket, lábát is rögzíted, nem tud úgy csápolni, hogy az egyensúlyt elbillentse amíg kicsi. Ha pedig nagy, akkor már meg kell értenie.

2 gyerek pedig valóban TILOS

2020. szept. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!