Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 2-3 év körüli gyereknek a...

Egy 2-3 év körüli gyereknek a szerepjátékot is tanítani kell, folyamatosan mutatni?

Figyelt kérdés

Pl. Ez a bácsi megy a boltba autóval ezt-azt vesz és toljuk közbe az autót figurával eljátszuk.

Vagy hogy ő az orvos, vizsgáljon meg vagy a babákat? Vagy hogy szereljen a barkácskészletével valamit játékból?

Ezeket folyamatosan mutatni kell nekik? Vagy maguktól tudják?

Az én lányom nem talál ki ilyeneket, azért érdekel.


2019. nov. 2. 10:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A lányom is kezdeményezi, de az se baj, ha te mutatod meg neki, hogy öltözteted a babát, stb.
2019. nov. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%

2 eves fiamat ezek nem erdekeltek, csak sz autok. Pl fogorvososat is autokkal jatszott :D 3.5 4 evesen kezdett jobban szerepjatekozni, kitalalni dolgokat.

Wishrol rendeltem rengeteg muanyag vaghato etelt gyumi stb, boltos jatekhoz termekeket. Ezekkel meg jobban beindult a fantazia

2019. nov. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
88%
Nekem magától kezdte el, nem mutattam neki, persze mostmár igényli h így játszunk. 3 éves kora körül kezdte.
2019. nov. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én sokat báboztam neki, de inkább egyszerűbb szerepjátékokkal kezdett ( etet, itat, betakar, fúr, lázat mér, szerel,stb. ) Most már meséli, mondja mit csinál ez-az, kezdődik az az igazi szerepjáték, kezdeményez, mondja milyet játszunk (pl. piacos, autómosós, szerelős, stb-stb...) 28 hónapos kisfiú.
2019. nov. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!