Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem hajlandó ülve enni a...

Nem hajlandó ülve enni a gyerek (kb 2 éves), úgy lehet etetni, hogy folyamatosan sétál a baba, már teljesen kivagyunk tőle mi a teendő?

Figyelt kérdés
Állandóan visít ,hogy ,ha valami nem úgy van amit ő szeretné egyből bőg, leakad a játéktraktorról a pótkocsi, ha nincs azonnal visszakapcsolva amit ő akar bőg, mnit a kutyafene.
2019. aug. 23. 12:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Mi lenne? Beülteted az etetőszékbe vagy leülteted a székére és ha üvölt had üvöltsön, előbb-utóbb megszokja, hogy ülve kell enni.Megmagyarázhatod neki előre, hogy mi fog következni.Kisfiam/lányom most odaülünk az asztalhoz és eszünk, nem járkálunk, hanem ülünk és úgy eszünk.Dackorszak kezdete, nálunk is haragszik a világra, ha valami nem úgy működik ahogy elképzelte.Szeretne ő irányítani mindent, de nem hagyjuk.Persze ésszerű keretek között engedünk neki, de ha valamire úgy gondoljuk nem, akkor bármeddig üvölthet az akkor se.
2019. aug. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Annyira kicsinált már engem, hogy már mondom öngyilkos leszek, mert mindent széttépked, minden meg van neki engedve. Most elesett és a fejére lett öntve a elves, ha nem kapja időben a teáját akkor is szétdurran a gyerek feje. Szüleim azt mondták így kell etetni, hogy folyamatosan megy evés közben ,de már kivagyok tőle állandóan fogatni akarja magát én nem engedem szüleim lusta tesó vagyok.
2019. aug. 23. 12:26
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Mért kéne folyamatosan mennie? Miénk mióta ülni tud csak úgy kap kaját ha beleül az etetőszékbe, vagy az asztalhoz .Nincs járkálás kaja közbe.Ha ezt szokta meg akkor nem lesz könnyű leszoktatni, de magyarázd neki újra és újra.Ne engedjetek meg mindent neki, mert úgy hamar a fejetekre nő és csak még rosszabb lesz.Amit elkezd tépkedni vedd el és magyarázd meg neki, hogy nem szabad szétszabni.Pár ezerszer elmondod előbb utóbb szót fogad.Kitartás és tényleg ne engedj meg neki mindent csak ami szerinted jó, belefér.Amit nem akarsz azt meg ne hagyd ,hogy csinálja.
2019. aug. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk nevelni kéne, az lenne a teendő.

Viszont ha jól értettem, te a nagytesó vagy. Ebben az esetben te nem nagyon tudsz mit csinálni, te nem nevelheted a szüleitek helyett. Ha korod engedi, tölts minél kevesebb időt otthon.

2019. aug. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ha én nevelném úgy lenne, de mivel anya, apa, és mamám neveli folyton mindent megengednek neki, volt ,hogy üveget is megengedtek neki ,hadd törjön, ha azt akar, ha úgy van újságot nekem jó újságjaim is nyugodtan szagasa, ha nem rögtön azonnal kapja meg amit akar akkor keservesen sír.
2019. aug. 23. 12:40
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Etetőszékbe beülteted, és akkor kap enni, ha ül nyugodtan a székében. Az elején visítani fog, persze, nincs hozzaszoktatva. De meg fogja tanulni ha következetes vagy, hogy kaja=etetőszék. De csak akkor, ha nem engedsz neki. A jarkálva evés amúgy meg nagyon veszélyes. A gyerek félrenyelhet, elharaphatja a nyelvét, ezzel nem szabad játszani. Párom kicsiként félbeharapta a nyelvét, mert elszaladt az asztaltól teli szájjal és megbotlott. Össze kellett neki varrni, és majdnem megfulladt a torkába folyó vértől, ráadásul sokáig beszédhibás is volt emiatt. Fegyelmezd a gyereket, mert ez nem játék!
2019. aug. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Inkább a szüleimet, csak hiába mondom nekik, ülve kéne etetni, akkor csak azt hajtják jó ez így, én is így lettem nevelve.
2019. aug. 23. 12:43
 8/15 anonim ***** válasza:

Ne szolgáld ki a hülyeségeit,te asszisztálsz ehhez. Ha kergeted az étellel csak adod alá a lovat. Ha hagyod, hogy ilyen legyen veled később csak rosszabb lesz, 3 5 évesen, nem beszélve egy hisztis öntörvényű 10 évesról. Ha nem tudod megoldani, akkorát fog szívni ő is mint a ház, mert az oviban ilyet nem lehet csinálni.

Evés az asztalnál van. Pont. Ha feláll, akkor nincs kaja. Nincs ám cukorból, ne hagyd magad manipulálni, mert nagyon kiszúrt magaddal, vele és mindenki mással is aki időt tölt majd vele.

2019. aug. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Most olvasom, hogy a tesó vagy. Mond meg a szüleidnek, hogy nem eteted ha nem ul le.
2019. aug. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
megmondtam a szüleimnek amiket írtatok balesetveszélyes, meg már a belem kitaposom, munka+a gyerek mellett szaladgálni könyörögve a gyerekhez még egy falatot baba görnyedve. Azt mondták a szülők nem fulladhat meg, ez így jó ahogy ők etetik, de én megmondtam én nem veszek részt ebben a bohózatban,erre nem szólnak hozzám.
2019. aug. 23. 12:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!