Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyós és gyereknevelési...

Anyós és gyereknevelési elméletei vs én? Kinek van igaza, hogyan lehetne megoldani az állandó konfliktust?

Figyelt kérdés
Lányom 3,5 éves oviban igazi kisangyal. Itthon viszont nagyon nagyon hisztis. KÉpes azért is hisztizni mert az ég kék színű és nem rózsaszín. Elég sokat, heti 1alkalommal van a nagyiéknál olynakor ott alszik péntek délutántól szombat délutánig. Természetesen anyósom szerint semmi gond nincs a gyerekkel hanem mi vagyunk a szigorúak. De náluk semmilyen határ nincs. Pl a gyerek az unokatesóival a múltkor nyugodtan játszhatott fent a traktor pótkocsiján. :O én kiakadtam mikor mondta. Hogy engedhették fel oda? Ha leesik akkor persze senki nem hibás csak a gyerek mert leesett, ugye?!! De már mesélte azt is hogy a padlásra i felmentek. egyedül. De nem csak ezen a téren nincs határ, pl megkérdezi a gyerektől anyósom hogy vizet vagy szörpikét akar inni. Nálunk nincs is a lakásban szörp sose kérdezem meg mit szeretne inni, ha szomjas vizet adok neki. Ha persze van valamilyen üdítő itthon szoktam adni neki alkalmanként.ha a gyerek ebéd előtt 5 perccel csokit akar enni, akkor adnak neki. és én vagyok beállítva a gyerek előtt a gonosz mostohának. Mint aki nem ért a gyerekhez. Mert ugye ők két gyereket felneveltek jobban tudják mint én. Ha reggel nem akarja azt a ruhát felvenni amit a mama kikészít neki, és elkezd nyávogni, akkor a mama új ruhát tesz ki neki, és ez megy addig míg nem talál a kisasszony kedvére való ruhát a szekrényben. szerintem ez sem jó, ezt itthon is próbálgatja elsütni. és pont ez a gond. hogy amit ott megengednek neki azt itthon is el akarja érni. De mivel mi nem akarunk egy kényes nyávogós kislányt faragni belőle nem szoktunk engedni az ilyen fent említett követeléseknek. Mondtam a sogórnőmnek is hogy megkérdeztük az ovónő véleményét a dolgokról, meg sem hallgatott hanem annyit mondott hgoy minden gyerek ilyen mert az övéi is otthon katasztrófák. Persze ha az amit a gyerek akar akkor jóhogy katasztrófa van. Egyébként a sogórnőm gyerekei is iszonyatosan szófogadatlanok. pl mondja neki hogy öltözzön fel, és nem nem nem és egész nap pizsamában rohangál a 9 és a 6 éves. Vagy mert nem akar csak üres kenyeret enni akkor egyen azt. és bevág vagy negyed kiló kenyeret üresen, azegészségesebb étel helyett. Így is dagika de nem figyel erre csak arra hgoy a gyerek jól érezze magát. iskolában is vannak fegyelmezési problémái. Ti mit tennétek? Értelmes válaszokat szeretnék. Remélem sikerült érthetően leírni a problémát. már az is eszembe jutott hogy nem engedem többet oda de akkor meg óriási sértődés lenne anyósom és sogórnőm részéről. egysezr már volt rá példa hogy nem engedtem 6 hétig oda, akkor itthon egy kisangyal volt a lányom. aludt mikor kellett, evett, öltözött szót fogadott. de mostanra már teljesen kikészít. Az unokatesók lehetnek rá ilyen rossz hatással? Mit tegyek SOS!
2013. máj. 11. 08:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%

Ne haragudj, de soha nem értettem az ilyen kérdéseket. Az én anyósomnak is vannak érdekes nevelési elvei, ő is tömné egész nap a gyereket, meg éjjel kakaóztatja (eddig egyszer aludt nála, és utána büszkén mesélte), de a 3 éves kisfiam pontosan tudja, hogy van a mama és vagyunk mi, és attól, hogy a mama szívesen ad neki kakaós csigát, ha nem ette meg az ebédet ("Szegény gyerek, valami azért legyen a gyomrában"), mi még nem fogunk. Soha nem volt még ebből probléma.

Az tényleg baj, ha nem vigyáznak a testi épségére, de az miért probléma, hogy a mamánál van szörp? Nála van, nálatok nincs, ennyi. Nem hiszem, hogy fel kell fújni.

2013. máj. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
Túlreagálod...
2013. máj. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
37%
Igaz még nincs gyerekem. De én tuti nem fogom engedni hogy a mamák neveljék, meg döntsenek helyettem. Előre látom milyen sértődések lesznek emiatt. De a párommal olyan véleményen vagyunk, hogy a gyerek a milyénk, nem az övéké. Ha már megszenvedek érte..
2013. máj. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
64%
Nem a szörpön van a hangsúly! Amúgy. Na. Szerintem próbálj meg beszélni anyósoddal,h ti nem így nevelitek és ha akarja,h a gyermek ott lehessen akkor fogadja el. Ha "ő is neveli"meg te is és mind a ketten máshogy,akkor a gyermek nem fog szótfogadni mert a nagyi ezt is meg azt is megengedte...az én gyermekemet anyósom mindig tömné kajával ha nem is kell szegénynek,de én mondtam neki, majd eszik ha éhes..nem haragudott meg..de nem is kell úgy gondolom a saját gyermekét mindenki maga nevelje! Beszéld meg vele szépen
2013. máj. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%
Egyáltalán nem vészes dolgok ezek, szinte minden nagymama ilyen. Ahogy anno nem tudtad, hogy anyukád miért csinálja ezt meg azt, addig amíg anya nem lettél magad is, ez így van a nagymamasággal is. Az anyukám, aki most már nagymama, meglepődött saját magán is, hogy milyen ösztönök törtek elő belőle, pl. egész nap etetné az unokáját, kényeztetné, megvenne neki mindent, ami felesleges, megengedne mindent, amit szeretne. Majdnem ugyanolyan fontos, és érdekes változásokon megy keresztül, mint amikor anyává vált! Akkor értjük meg, amikor magunk is nagymamává válunk! :) Ne bántsd nagyon, a gyereket úgysem fogja elrontani heti 2 nap, egy idő után különbséget tesz a mama és a te elvárásaid közt. Ha otthon rossz, azért ne az anyóst hibáztasd!
2013. máj. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
78%
Az első válaszolóval teljes mértékben egyetértek,meg a másodikkal is. Túlreagálod!! Bizonyára a saját gyerekeit Ő sem így nevelte,de az unokákkal máshogy van a nagyi. Szeretik kényeztetni. Engem egyáltalán nem zavar, ha Maminál "kényeztetik". Örülök neki. Itthon tudja a rendet a kislányom. Mami ad neki olyan dolgokat,amit én nem adnék,de ettől nem lesz baja. Lazábbnak kellene lenned. Mondjuk a testi épségére vigyázhatnának jobban,de lehet ezt is Te nagyítod fel....
2013. máj. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%

Én azt szoktam mondani, a nagyik azért vannak, hogy kényeztessék, nevelned neked kell. Tudatosítani kell a gyerekben, hogy van az itthon, meg van a nagyiéknál. Nem mindent lehet itthon, amit ott igen.

Ne bosszantsd magad feleslegesen, örülj, hogy jól elvan a nagyinál. Bár az én anyósom akarna ennyit törődni, kényeztetni az unokáját....

2013. máj. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
60%
Én meg sose fogom megérteni az idejáró kötekedő nagyikákat, akik nem fogják fel ép ésszel, hogy ha az anyuka és apuka máshogy neveli a gyereket mint ahogy ő szeretné, akkor előbb utóbb viselkedési zavarokat okoz, a gyereknél, hogy de a mama megengedi... Fel kell fogni nagyikák, hogy nem a ti gyerkőcötökről van szó, és ha nem tudjátok felfogni, én addig nem is vinném hozzátok a gyereket amíg a szabályokat nem tudjátok betartani! Nem arról van szó, hogy nem lehet kényeztetni, de nem csak felelőtlenül, és kajával lehet kényeztetni... ezt én vesztegetésnek hívom inkább... Tessék sokat játszani a gyerekkel, foglalkozni vele, együtt lenni, de felelősséggel, és nem a szülő kárára... mert ti vagytok a nagyikák...
2013. máj. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom, neked milyen emlékeid vannak gyerekkorodból a nagyszüleidről.

Én emlékszem, náluk játszottam a legjobbakat:) Bunkert építhettem egy nem használt ólban, góréba mászkáltam, finomakat ettem, igazi szalmaszállal ittam a szörpöt. Semmi bajom nem lett semmitől. Sok mindent megengedtek, amit esetleg otthon nem, de azért figyeltek és vigyáztak rám, mert volt rá idejük.


A kislányod hidd el, ezekre az időkre szívesen fog visszaemlékezni. Olyan élményeket szerezhet, amit otthon nem, vagy mert nincs rá lehetőség (traktor platóján játszani) vagy mert nem engeditek meg.


Szerintem felnőtt fejjel is érezni fogja a szörp ízét, amit a mamától kapott. Főleg, hogy otthon ez nem mindennapos dolog. Az unokatesókkal szintén jó dolog játszani, még ha azok elevenek is.


Valahogy azt érzem, túlzottan be akarod szabályozni a gyerekedet. Ne érts félre, nem vagyok a nagy liberalizmus híve, sőt. De olyan dolgokban simán lehet engedni, hogy ebéd után szörpöt iszik vagy vizet. Vagy ha nem a piros zoknit szeretné felvenni, hanem a rózsaszínt, akkor összedől a világ, ha engedsz neki?


Legyenek ésszerű határok, otthoni szabályok, amihez tartjátok magatokat (pl. nincs csoki ebéd előtt), hamar megtanulja, hogy mit lehet otthon és mit nem, ahogy írták is előttem. Engedd egy kicsit kibontakozni a saját személyiségét.


Nehogy beleess abba a hibába, hogy valamit csak azért sem engedsz, mert azt a nagyi megengedi. Anyósoddal a kapcsolatod olyan, amilyen, ezen változtatni nem nagyon lehet, de a lányodat ne féltsd ennyire tőle.

2013. máj. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
57%

Egy olyan Anyának tartom magam aki tud elég rugalmas lenni de vannak dolgok amiből nem engedek.

Szóval a gyerek (nekem két és fél éves a lányom) Nem kis felnőtt. Akár tetszik akár nem nem tud még különbséget tenni, hogy mamánál papánál lehet otthon meg nem. A családban elmondtam, hogy amit otthon lehet náluk is lehet de amit itthon nem az ő náluk sem. Pl ágyon ne álljon fel a gyerek, mert leeshet, és egyedül nem tudok annyira figyelni mint ők. Ha otthon megszidom valamiért mert rossz, akkor a nagyiknál ne dicséretet kapjon meg nevetést, hanem ha ők vigyáznak rá akkor igen is szóljanak rá.

Egy példa, unoka tesóméknál a kisfiú a lányok szoknyáját húzogatta fel és jót nevettek rajta milyen aranyos stb. Utána pár évre rá meg megszidták mert ugyan ezt csinálta.

Persze most nem a szörpre gondolok mert ugyan nálunk sincsen de gyümölcsleveket szoktam kérni, hogy inkább azt vegyenek neki. Szerintem sok mindent meg lehet beszélni a nagyszülőkkel is legalább is nálunk igen. Amire te úgy gondolod, hogy baleset veszélyes lehet a gyerekedre nézve akkor mond el nekik miért nem szeretnéd, hogy ezt engedjék.

Engedem kényeztetni a gyereket, mert ha a nagyik itt vannak akkor non stop kézben van én meg 27 hetes terhesen itthon küzdök vele, mert én már nem tudom cipelni őt egész nap de mivel keveset van ott nem szólok ezért.

Viszont mindsen héten nem is engedném, hogy ott legyen a lányom egyik nagyinál is, mert akkor nekünk nem lesz családi életünk. Szerintem egy kicsit ritkítani is kellene ezeket a látogatásokat mert igen is ezekből lehet konfliktus. Meg amiről nem beszél anyosodról írsz, ugyan nem tudom a szüleiddel neked milyen a viszonyotok de ez nem fer, ha ők a lányodat nem láthatják.

2013. máj. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!