Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális,hogy többször elkezdi...

Normális,hogy többször elkezdi a szót mire ki tudja mondani?

Figyelt kérdés
2éves lesz lassan, szavakat régota mond, 1 hónpjabelkezdett intenziven 3 szavas mondatokat, hosszú szavakat is mondani de előfordul h az első szótagot többször mondja mire kimondja a szót. Pl me me me me mezitláb. Ez nem baj? Csak gyorsabban akarja mondani mint ahogy tudja, vagy ez már dadogás?

2020. szept. 21. 17:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, normális, az enyém pár hét után abbahagyta, ez nem dadogás.
2020. szept. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hívják élattani dadogásnak. Ha nem piszkáljátok vele, mindig türelmesen kivárjátok a mondandóját, akkor magától elmúlik. Akár fél évnél tovább is eltarthat, néha súlyosabbnak fog tűnni. (Logopédus vagyok.)
2020. szept. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Így van, életkori dadogás. Még az ovisok nagy részének is sokszor előrébb jár a gondolata, mint a "beszélőkéje", részben összefügg az impulzivitással, jön az inger, rögtön meg akar felelni az ingernek, ami támad benne (sokszor az ovis lelkendezve beszél, a totyogó is "nagyon közölni akar" valamit, miközben az idegrendszere, agyi ideghálózata még nem érett meg rá teljesen, folyamatban van).


Három éves kor előtt esély sincs kiszűrni, hogy valóban dadogásról lehet-e szó. Három évesek és idősebbek esetén lehet gondolkodni ezen, ha gyanús. A tied meg csak kettő, és jellemző is a két évesek esetén. Kedves kérdező van a mondás: minden kezdet nehéz. :) Gondolj erre. :)

2020. szept. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem felnőttként van hasonló gondom, de nem tudom miért https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__altalanos-kozerzet_..
2020. szept. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!