Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves gyerek heti többször...

2,5 éves gyerek heti többször sírva ébred éjjel, miért?

Figyelt kérdés
3 hónapja csinálja ezt, van hogy éjjel kétszer is fel kel és minimum fél óra, óra mire visszaalszik...
2016. nov. 25. 04:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Orvos?

Az én gyerekem Pavoros volt, azért csinálta.

2016. nov. 25. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Megnyugszik ahogy odamész hozzá? Ha nem és tovább sír vagy remeg, magában beszél, szemei nyitva vannak mégsem lehet vele kapcsolatot teremteni, akkor a gyerekorvosnak meg kellene mutatni. Az én gyerekem pont ennyi idős és ő is van hogy sírva felül, mostanában sűrűbben, de ahogy odabújok mellé megnyugszik és alszik tovább. Unokatesóm volt így, kinőtte.
2016. nov. 25. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az én lányom 2,5-3 éves korában mindennap sírva ébredt éjjel, és nagyon nyugtalanul aludt. Nála ez azért volt, mert elkezdett félni dolgoktól, ezért gyakrabban volt rémálma, és sokszor mikor felébredt, a szobájában is félt.
2016. nov. 25. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
igen megnyugszik
2016. nov. 25. 06:15
 5/12 A kérdező kommentje:
1: errol most olvasok eloszor..nalatok ez fokozatosan alakult ki? a lanyomat ejjel eddig mindig meg tudtuk hamar nyugtatnu vagy az apja vagy en...viszont a minap a nappali alvasanal volt a lanyomnak egy olyan ebredese emit itt irnak a Pavorrol. nagyon megremitett...sajnos nem alszik nappal csak nagyon ritkan, es szerintem ezert is van a hatterben nala kimerultseg....szamithatok ra hogy ezek a pavoros ebredesek ejszakai is elkezdodnek majd vagy mi? hogyan lehet ezt kezelni?
2016. nov. 25. 06:21
 6/12 anonim ***** válasza:
gyermekem a szelességtől, hasfájástól ilyen. espumisan megoldja
2016. nov. 25. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Pavor csak éjjel jelentkezik, kezelni nem lehet, ahogy jön a semmiből, úgy múlik el. Azt írtad, a gyereket meg tudod nyugtatni, akkor esélyes, hogy nem pavor. Az én gyerekem felugrott az ágyban és magán kívül üvöltött. Fél óra volt minimum, mire fel tudtam ébreszteni és újabb felnire vissza altatni. 4 évig volt pavoros, heti minimum 5 "rohammal ". Nincs rá gyógymód, a doki az elso perctol -kivizsgálás után, amiből kiderult, hogy nincs szervi ok- azt mondta, majd kinovi
2016. nov. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nalunk ilyen akkor kezdődött, mikor visszamentem dolgozni, és o pedig elkezdte a bölcsit..par het múlva a kezdés után...
2016. nov. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A többiek által említett okok is lehetnek. Ezek mellett, vagy helyett lehet az oka az, hogy a kisgyermek kifejezetten átveszi a fogantatása óta, egészen kb 6-7 éves, kisebb részt kb 10 éves koráig is, a szülei tudatalattijába zárt érzelmi blokkjait, emlékeit, és azokat ösztönösen tükrözi, átéli.


Emellett a szülő (főleg az anya, ha anyja is neveli) tudatos érzelmeire is rezonál a kisgyermek, akkor is, ha tudatosan elfojtja a szülő saját magába, és nem beszéli ki saját magából - ez utóbbi nagyobb gond mind a szülőre, mind a kisgyermekére nézve.

2016. nov. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Még annyi, hogy természetesen NEM a kisgyermek számára szükséges kibeszélnie a szülő részéről a szülő érzelmi problémáit, sőt, jobb, ha NEM a kisgyermeke jelenlétében történik. (Vagy pl -ez csak egy újabb példa- ahol van veszekedés, azt sem a gyermek előtt célszerű megoldani.)


Teljesen más eset az, ha pl hibázik a szülő a gyermeke ellenében, és a gyermekétől bocsánatot kér - ez fontos, adott esetben.

2016. nov. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!