Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen / milyen volt egy...

Milyen / milyen volt egy napotok egy újszülöttel és egy kétévessel?

Figyelt kérdés
Azok válaszát várom, akik úgy vállaltak kis korkülönbséggel testvért, hogy nem volt segítségük (nagyszülői, bármi). Arra lennék kíváncsi, hogy telt egy nap, miből kellett lejjebb adni, értem ezalatt a kevesebb főzést, takarítást stb., hogy hatott ez a háztartásra, a pszichétekre, hogy nagyobb rendetlenségben kellett esetleg élni jó darabig, mert nem volt semmire idő. Szóval minden érdekel, ki hogy csinálta egyedül.

2020. szept. 24. 07:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Bár az én fiam 2,5 volt mikor a lányom született, de szerintem sok különbség nincs. 3 hetes volt a kicsi mikor napközbenre egyedül maradtunk. Nagyjából ugyanazt az rendszert folytattuk amit a kicsi előtt max lassabban. Az ebédet hétköznap hordják/rendeljük.

A legnagyobb problémát mentálisan az jelentette, hogy a fiamat nagyon megviselte az hogy 3 napra külön kellett lennie tőlem. Mérges volt rám, megrendült a bizalma. Ezt nagyon nehéz rendbe hozni.

2020. szept. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hosszúúúúúúú..... :D

Aztán mikor végre a 2 éves 3 éves lett, és gondoltam, vééégre, egy kis csend meg nyugalom, az első óvodai napon arra léptem be a nappaliba, hogy az 1 éves az ablakpárkányon áll, a kilincsbe kapaszkodva. -_-

2020. szept. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Nem leszek népszerű, de válaszolok a kérdésedre. Teljesen elhagytam a főzést: rendelés, esetleg hétvégén főzés, ha itthon van a férjem, illetve nagyon kedves anyósom havonta egyszer telepakolja a hűtőnket főtt étellel (300km-re laknak, úgyhogy borzasztó hálásak vagyunk). Naponta van időm egy adag ruhát mosni, ebből nem engedhetek, mert ellepnének minket a büfis rongyik vagy a balesetes ruhák. Beruháztunk mosogatógépre és robotporszívóra, ezek nélkül kihullana a megmaradt hajam is.

Délutáni és esti alvások előtt/alatt/után szoktam rendet rakni. Ha a kicsi alszik és a nagy szépen játszik, akkor napi 1-1 takarítást tudok elvégezni (vagy wc vagy kád vagy csap vagy konyhapult stb.)

Így fenntartható egy általános állapot.

2020. szept. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

#3: nem hiszem, hogy a főzés elhagyása miatt népszerűtlen lennél, szerintem ezt a helyzetet nem lehet megoldani máshogy, csak ha az ember alább ad valamiből. Mi is tervezünk kistesót, csak fogalmam sincs, hogy mibe csöppennénk ezzel :). Vagyis fogalmam van, csak nem tudom, hogy bírnám-e. Meg a férjem :).

2020. szept. 24. 09:30
 5/7 anonim ***** válasza:
Sokkal kisebb (14 hónap) korkülönbséggel sem kellett lemondani semmiről. Nagyon hamar összehangoltam a napirendjüket, a kicsi 3 hónapos korára egyszerre aludtak délben, így nekem is volt fix 2 órám magamra. Főzni este szoktam, amikor a férjem hazaér.
2020. szept. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az elején mindenki lejjebb ad valamiből, csak igy lehet átvészelni. Napközben nem volt időm se főzni se takaritani, vagy szoptattam vagy a nagyobbikkal foglalkoztam vagy aludtam mikor ők is. Mikor hazajött a férjem "pihenésképp" föztem valamit mostam egy adagot, este mikor aludtak, összerámoltuk a házat. Hétvégén takaritottunk nagyobbat illetve igyekeztem sokfélét főzni hogy legalább szerdáig kitartson.

Kaptunk egy elektromos kuktát, ez nagyban megkönnyitette a főzést, mert nem kell állni mellette és rekord idő alatt kifőz.

Minden téren megviselt a kezdeti időszak, főleg a kimerültség miatt. Nalunk a kicsi 1 éves kora után jött a minőségi változás.

2020. szept. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Annyi változott hogy nem naponta, hanem kétnaponta főztem és nem többfogásosat, hanem egyszerűbb egytálételt, a maradékot meg mindig elraktam a fagyóba vésztartaléknak.
2020. szept. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!