Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves korára tanulja meg...

Hány éves korára tanulja meg egyedül kitörölni a fenekét egy gyerek a nagywc után?

Figyelt kérdés
2020. szept. 24. 17:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%
Jó esetben, mire óvodába megy. Tehát három éves korára elvileg már meg kéne tanulnia.
2020. szept. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom, de a legtöbb ovisnak túl rövid a keze hozzá, szerintem 5-6 éves korban muszáj elsajátítani, mert az iskolában már nem törli ki a tanítónéni.
2020. szept. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Gyerekfüggő.


Az egyik ismerősöm mesélte, hogy náluk első osztály elején még volt 1-2 gyerek, aki a tanítónő segítségét kérte. Persze ez nagyon az elején volt, hiszen hat évesen még vannak akik ovisok, hét éves korukra nagyon sokat fejlődnek, ezért is szokták javasolni, hogy tartsák az oviban a gyereket, amíg lehet.


Én például magamnak próbáltam törölni kb 5 éves koromtól, de ovis koromban mindig jöttek a szüleim, ha kakiltam - magamnak megtörölgettem és utána megtörölték ők is vagy elvittek megfürdetni, hogy meglegyen nekem is az érzés, hogy már nagylányosan elintéztem ezt, de azért mégse kapjak valami fertőzést. :D


Az oviban pedig nem figyelt erre az óvónők, hogy most kakilt e a gyerek, de, ha odament hozzájuk a gyerek, hogy segítség kell, akkor mentek segíteni.


A korosztály tényleg változó, van aki 4-5 évesen már próbálkozik, vagy sikerül is neki, volt, olyan ismerősöm, aki 6 évesen még kicsi volt, hogy értse, hogy hogyan kell csinálni és inkább kiabált kakilás után.


De szerintem egy gyerektől úgy hét éves korára már elvárható, hogy egyedül tisztába tegye magát odalent úgy, hogy ne legyen belőle egészségügyi problémája és ne kenje össze a ruháját.

2020. szept. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az oviban középső csoporttól ösztönözzük a gyerekeket, hogy próbálkozzanak, nagycsoportban már csak ellenőrzünk.
2020. szept. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Első, ez nem csak a tudástól függ, pl. a lányom okos értelmes, másfél hónap múlva lesz három, de el se éri szerencsétlen a rövid kis karjaival, nem hogy rendesen megtörölje.
2020. szept. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

1#

Ha 3 évesen valamelyik gyerkőc úgy kitörli,hogy nem marad csupa kaki,akkor ő valami hatalmas zseni

2020. szept. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Soha.

Mi mossuk nem töröljük így ők is így csinálják.

2020. szept. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, ezt hogy oldják meg a gyerekek intézményben?
2020. szept. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Simán.

A vízzel ami lehúzza azt használják ha netán rájuk jön. Otthon meg van bidé.

A papír az semmit nem csinál, és számunkra tök undi.

2020. szept. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ezt a trükköt amúgy araboktól tanultuk. Amikor utazunk ,reptéri wc-kben nincs bidé.

A többit meg mindenki ki tudja magának fejleszteni.

2020. szept. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!