Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves korára tanulja meg...

Hány éves korára tanulja meg egyedül bekötni a cipőfűzőjét?

Figyelt kérdés
2020. szept. 24. 18:02
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
Te hány éves korodban tanultad? Ő is kb. akkor.
2020. szept. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Régen nagycsoportban tanították az 5-6 éveseknek. Volt aki megtanulta, volt aki később.

Ma már nem akkora elvárás, mert a cipők 99 %-a ebben az életkorban tépőzáras.

Ha majd akkora lesz a lába, hogy nem kapni rá tépőzárast, megtanulja.

2020. szept. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
36%

5 évesen tanítottam meg a nagyobb lányomnak, mert egy kötős edzőcipő tetszett meg neki. Megállapodtunk, hogy akkor hordhatja, ha megtanulja bekötni. 10 perc volt.


Olyan fura azt olvasni, hogy a nagycsoportosoknak tanították... tipikusan olyan dolog, ami a szülő dolga lenne, de sokan az ovira tolják. Persze egyre kevésbé fontos, mert a 6-7 évesek is tépőzáras cipőt hordanak.

2020. szept. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

Ez az ovi-suli megint csalóka, mint az előző kérdésednél.


Sok gyerek tanulja meg hat évesen és van, aki olyankor már első osztályos.


Én például hat és hét éves korom között tanultam meg, hét évesen kezdtem az elsőt, ezért ovi nagycsoportosként tanultam meg, ha hat évesen elkezdtem volna, akkor ált isk elsőben tanultam volna meg.

2020. szept. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Amúgy nekem nem is tudom mennyi ideig tartott, de emlékszem, hogy nagyon próbálkoztam és nagyon boldog voltam, amikor sikerült. :)
2020. szept. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%
Én 5 éves voltam, középsös ovis.
2020. szept. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az óvodában volt egy "Én már tudok cipőt kötni" tábla, nagycsoportos (6 éves) voltam amikor megtanultam, felkerült a jelem. 3,5 évvel fiatalabb, akkor kiscsoportos húgom kitalálta, hogy ő is ki szeretne kerülni a táblára. :D Annyira elszánt volt, hogy otthon kiszedte az összes cipőt a szekrényből és addig gyakorolt rajtuk, amíg nem sikerült neki. Minden cipőt bekötött amit csak talált otthon :D Ő lett az első kiscsoportos aki felkerült a táblára, szóval az se lehetetlen, hogy egy 3 éves tudjon cipőt kötni. (Az oviban azt a technikát tanították, amikor 2 fél masnit csinálunk és azt bújtatjuk át egymáson, én kb. 7 évesen átszoktam a "rendes" cipőkötésre, de a húgom mai napig úgy köti a cipőjét-már bőven huszonévesek vagyunk mindketten-)
2020. szept. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%

"Ha majd akkora lesz a lába, hogy nem kapni rá tépőzárast, megtanulja."


Nekem vagy egy sima fehér, 36-os, tépőzáras cipőm, felnőtt létemre. :D


Én ovi utolsó évében tanultam meg (6 évesen), de nem cipőn, hanem csak sima masnikat köttem egy kötőre.

2020. szept. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
5-6 évesen elég tudni, de 3 évesen se kizárt. Kedvére játszhatnak úgynevezett fűzős játékokkal az ovisok - már ha rendelkezik ilyennel az adott óvoda. Ezek jellemzője általában, hogy egy fatáblácskán vannak különféle hézagok, esetleg kiálló részek is, és kedvére játszhat vele az ovis, tekergetheti, fűzheti ide-oda a zsinúrokat rajtuk. Ez persze nem közvetlenül, de közvetett módon remek (és spontán!) módja a cipőfűzés készsége előkészítésének. És persze lehet próbálkozni konkrét cipőfűzés próbálgatásával is (kivéve, amikor udvarra igyekszik a csoport, mert pont akkor van rá a legkevesebb idő). A fűzős játékok 3 éves kortól ajánlhatóak.
2020. okt. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!