Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 10 éves gyereknek már egyedül...

10 éves gyereknek már egyedül kellene járni suliba?

Figyelt kérdés

10 éves a fiam nagyvárosban lakunk. Még én kísérem a suliba. 2 utcát kell menni 2 nagyon forgalmas kereszteződésnél. Hagyjam hogy egyedül menjen suliba?

Nem mondta hogy akar csak láttam hogy van olyan osztálytársa aki úgy jár.

Jövőre már engedném azért egy 6.osztályos ne járjon anyával.

Telefonja nincs.

Én úgy érzem jól magam ha vele megyek. Szerintetek?


2020. okt. 2. 14:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Telefonnal együtt igen.


Amikor megérkezik, akkor felhív/ír, hogy megérkezett. Ugyanez a haza útnal is. Haza ért, akkor szól.


Sokan csinálják így.

2020. okt. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Van lámpa a kereszteződéseknél? Mert ha igen, akkor ezt az utat egy másodikos is simán megteszi egyedül...
2020. okt. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
41%
Ötödikes, vagyis felsős. Náluk már igencsak ciki, ha anyuval járnak suliba. De kérdezd meg tőle, hogy ő mit szeretne
2020. okt. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Enyém egyedül jár, de van telefonja. Különórákra is egyedül megy délután. Én is izgultam, de az összes osztálytársa, aki nem ingázik, egyedül közlekedik.
2020. okt. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Épp most mondta hogy reggel szeretne a többiekkel menni de délután menjek érte. El van döntve. 😁
2020. okt. 2. 16:06
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szuper. 😎
2020. okt. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Már eldöntöttétek, de azért leírom én is a véleményem, ha nem baj. Szerintem simán mehet már egy 10 éves egyedül, ha a forgalmas útkereszteződéseknél van lámpa. Én is laktam olyan helyen, ahol a négysávos útnál sok zebra volt, és sehol nem volt lámpa... Volt is egy-két gázolás ott... Na, ilyen helyen tuti nem engedném a gyerekem, ilyen zebrákon még én se szeretek átkelni, nem engedném a kisgyerekem. Amúgy nyilván úgy a jó, ahogy nektek kényelmesebb. Csak azért, mert más is egyedül jár, nem muszáj neki is. Jó, nyilván egy kor után már kell azért önállóság, de az nem feltétlen 10 éves korban van. Amúgy én vennék neki egy telefont a helyetekben. Semmi extrát, csak egy kis olcsó készüléket, amit tud hívásra használni. Kitudja mikor lesz rá szüksége.
2020. okt. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen veszünk neki telefont. Eddig is akartunk de neki sosem kelett. Most már ugye van mindenkinek és neki is kell. Na meg volt hogy lehetett telefonon játszani órán. 1 lámpás és 1lámpa nélküli nagyobb kereszteződés van. Igazából 3 vagy 4 zebra van attol függ merre megyünk de ebböl 2 nem olyan vészes. Reggel eléggé nagy a káosz. Nem mondta még amúgy hogy baj az ha megyek vele. Csak most kitalálta meg nem szeretném ha megszolnák érte a többiek. Így reggel úgy néz ki egyedül megy de délután kérte hogy menjek érte. Na de makd reggel kiderül mi is lesz... ☺

2020. okt. 4. 10:31
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem is 10 éves a középső fiam, 5. osztályos és egyedül megy már suliba.

Mi is nagyvárosban- belvárosban lakunk, egy forgalmas lámpa nélküli zebra van- de hálistennek megtanulta, hogy kell átmenni.

Reggel apa elkiséri őt és a 3-os öcsit, tanítás után egyedül jön haza.

A legnagyobbik is egyedül járt 5. osztálytól- bár ő most kisgimnazista, másik útvonalon jár.

2020. okt. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom most mikor szoktak, de én 4.től jártam egyedül.
2020. okt. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!