Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez egy átlag magyar család?...

Ez egy átlag magyar család? Nálatok is igy van?

Figyelt kérdés
Néztem egy filmet, ami egy 3 gyerekes anya napját mutatta be. Abból állt a napja, hogy gyerekeket bölcsibe, oviba, iskolába szállította, aztán mindegyiket du. különórákra. Ez így oké, hogy a gyerekek este 7re érnek haza és zsúfoltabb a napirendjük, mint egy felnőttnek. Tánc, angol, cselló, stb.
2020. okt. 13. 18:11
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
? Lemaradt
2020. okt. 13. 18:11
 2/24 anonim válasza:
37%
Nem. Eleve az átlag magyarnak nemhogy 3, de még kettő gyereke sincs. Biztos sokan járnak különórákra, de mégtöbben nem.
2020. okt. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
76%

Nem átlagos. Magyaroszágon nem szokványos, hogy egy anya háztartásbeli legyen. Ritka. A legtöbb magyar családnál szükségszerű, hogy mindkét fél pénzt keressen.

Nálunk pl 1 gyerek van, de a férjemmel mindketten 8 órában dolgozunk, esélytelen, hogy a nap utolsó 3 óráját ne otthon hanem külön órákkal töltsük vagy hasonló. Örülünk ha 6ra hazaérünk és látjuk egymást.

2020. okt. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
75%

Nem átlagos. Szerencsére.

(Ellenben aki így neveli a gyerekét, annak semmilyen kellemes gyermekélménye nem lesz felnőttként. Egy agyonhajtott, megfelelési kényszeres kiégett robot lesz.)

2020. okt. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
A környezetemben is azt hallottam mindig, hogy mindenfélére járnak a gyerekek. Én konkrétan semmire nem jártam és mégis 2 diplomám lett és sikeres vagyok a szakmámban. Azt sajnálom, hogy hangszeren nem tudok játszani. Nekem most ovisok a gyerekeim és még nem járnak semmire, de szerintem 1 különóránál többre nincs szükség.
2020. okt. 13. 18:45
 6/24 anonim ***** válasza:
61%

4 gyerekem van, kis korkülönbséggel születtek. Mind a 4 járt hangszeres orára, szolfézsra, valamilyen sportra, a négyből 3 cserkészetre, kettő néptáncra stb. Kisebb korukban orarendem volt, hogy kit, hányra és hova kell vinnem. Szoval nálunk volt hasonlo. Lehet, hogy nem ez az átlag, de az ismerősök, barátok között elég gyakori. Kicsit nagyobb gyerek pedig haza sem ér az edzésről 7-re.

Ja, és nem voltam/vagyok háztartásbeli, napközben dolgozom.

2020. okt. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
68%
Előző vagyok: már nagy kamaszok, fiatal felnőttek a gyerekeim. Nem lettek megfelelési kényszeres, agyonhajtott, kiégett robotok. Cserében 2 nyelven beszélnek, több sportot kiprobáltak, most is szeretnek mozogni.Kicsit még hangszeren is tudnak játszani.
2020. okt. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
70%
Semmire nemn járnak a gyerekeim. Tudatosan. Tele lehet pakolni, persze, nálunk is minden második ismerős tolja ezt. Nem értem minek. Fél5 után az enyémek játszanak estig, házit is bent írják meg. Barátnőmég meg este esnek haza mindenféle edzésről meg judo-ról, meg sakkról, és akkor még házi. Lehet csinálni, de szerintem több a kár, mint a haszon benne.
2020. okt. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
92%

Nekem 2 gyerekem van és úszni visszük őket (mikor ki). 1 napon járnak, az egyik 4-5ig, a másik 5-6ig.

Amúgy az óvodában\iskolában tartott külön órára jártak (tánc, torna, karate meg ilyeneket tartanak). Ilyenkor nem kell vinni őket sehová, csak később menni értük.

Ez a kettő aktív tevékenység van nekik (idén nem indult ovis délutáni foglalkozás csak az úszás van) + szombaton reggel online angoloznak.


Amikor még otthon voltam a kicsivel, akkor a nagyot több helyre tudtam vinni. Akkor egy évig járt síelni, másik évben korcsolyázni.

2020. okt. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk hasonló, azzal hogy mindketten dolgozunk és két gyerekünk van. Sportolnak, nyelvet tanulnak. Szerintem ez sokkal jobb nekik, mintha naponta órákig a tabletet nyomkodnák. A nagyobbik 4 éves kora óta sportol, embertelen mozgásigénye van. Nem kényszerítünk rájuk semmit.
2020. okt. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!