Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most az átlag magyar családot,...

Most az átlag magyar családot, ahol hónapról hónapra éltek hogy fogja érinteni ez a válság?

Figyelt kérdés

Tekintve, hogy a legtöbb családnak nincsenek tartalékai. Jobb esetben saját lakás, rosszabbik esetben albérletben élnek.

Ne adj isten, hitelt kell törleszteniük.



2020. márc. 30. 10:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
sajnos semmi jóra nem lehet számítani :((
2020. márc. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%

Hát majd kiderül, ha elhúzódik a jelenlegi helyzet.


Én nagyon remélem, hogy kicsit tudatosabbak lesznek az emberek, és jobban odafigyelnek majd a kötlekezéseikre, és tartalékot képeznek.


Persze hiú remény... aki carpe diem módon él(t), az nem fogja átértékelni a döntéseit. :((((

Sokkal könnyebb másokat hibáztatni a saját hibás döntéseiért...

2020. márc. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Jó barátomék pont így jártak - egy helyen dolgoztak a feleségével, a helyet be kellett zárni (törvényi szabályozás miatt), így mind a ketten bevétel nélkül maradtak.


Azonnal elkezdtek keresni új munkát, mennek minden helyre, kiszállítónak, áruházba, mert nincs más és élni kell, tartalékuk nincs.

2020. márc. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát igen, én összeraktam egy kis megtakarítást az évek alatt, de rengeteg ember ugye hedonista életmódon élt, új telefon évente, hitelre 40 milliós lakás, használt prémium autó, új drága ruhák rendszeresen, legnagyobb telefoncsomag. És most BUMM. Törhetik a fejüket, hogy mi lesz.
2020. márc. 30. 11:13
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
Nem sok olyan ember van, aki jól tudott egyensúlyozni a folyamatos költekezés és a minden garast a fogához ver típusú élet között. Az előbbiek padlóra kerültek, az utóbbiak viszont sok jó élménytől megfosztották magukat. Azt sem lehet elvárni az emberektől, hogy egész életükben kuporgassanak élvezet nélkül, mert hátha egyszer beüt a krach.
2020. márc. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
40%

Igen, félre kell rakni. Mindig. A krach nem 'hátha egyszer' hanem biztosan beüt. Az a nem biztos, hogy ma vagy csak jövő héten. És az a nem biztos, hogy járvány miatt vagy egy szimpla több hónapos betegség/munkanélküliség vagy más miatt kell a tartalék.

De jön valami, ez biztos.


Élvezzük ettől még az életet, nincs köze ennek ahhoz.

2020. márc. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Estádio de Felchút ***** válasza:

#otthonmarad

#ehenhal

Szívesen.

2020. márc. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
95%

Bírom, már megy a sírás. Bezzeg amikor elmegy valaki sz@ré-hugyé, akkor jön a szöveg, hogy ennek is örülni kell.


Pontosan ezért kell megtanulni ELŐRE gondolkodni, most meg örüljön neki mindenki, hogy keresett egy keveset.


Én máshogy gondolkodtam mindig, van is legalább egy éves tartalékom, albérlet mellett, úgy, hogy van havi 250es keresetem és nem sír a szám, ha elveszítem a munkahelyemet. Ja, és van 3 szakmám is, amit szintén amiatt csináltam, hogy, ha esetleg beüt a baj, akkor több lábon álljak. Hja kérem, sokan nyaralni mentek én meg a suliban rohadtam, de ahogy látom a jelenlegi helyzetet, nagyon is hasznát fogom venni.

2020. márc. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

cseszheted a 3 okj szakmádat, ha nincs benne tapasztalatod.


De amúgy jó a meglátásod, 1 éves tartalékkeret kéne hogy legyen a legtöbb embernek, ha beüt a gebasz.


Mondjuk nem tudom te hogy hoztad össze, ha 250et keresel, és ebből lakbért, rezsit, stb kell fizetned :D

2020. márc. 30. 17:20
 10/12 anonim ***** válasza:
31%

#9: valószínűleg úgy hozta össze, hogy nem veri el az összes fizetését mint a többség. Ez ilyen egyszerű.


Van aki sír, hogy 200-250bol nem tud tartalékot képezni más meg megél 100-150 ezerből mert nem is keres többet. Na akkor a különbséget félre is lehet tenni.

2020. márc. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!