Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez egy átlag magyar család?...

Ez egy átlag magyar család? Nálatok is igy van?

Figyelt kérdés
Néztem egy filmet, ami egy 3 gyerekes anya napját mutatta be. Abból állt a napja, hogy gyerekeket bölcsibe, oviba, iskolába szállította, aztán mindegyiket du. különórákra. Ez így oké, hogy a gyerekek este 7re érnek haza és zsúfoltabb a napirendjük, mint egy felnőttnek. Tánc, angol, cselló, stb.
2020. okt. 13. 18:11
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem ez gyerekfüggő, ki mit bír és mit szeretne. Ebben is az arany középutat érdemes követni. Próbálja ki magát a gyerek sok területen, találjon hobbit, érdeklődést, sportoljon. De ne legyen túlhajszolva, és maradjon idő a családi életre is.

3 gyereknél ez azért nehéz, mert gondolom van egy csomó üresjárat, míg logisztikai okokból egymásra várnak.

2020. okt. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
86%
Mi is igy elunk. En haztartasbeli vagyok. 2 utan hozom el oket az iskolabol, amit kapnak lecket az rossz esetben is max. fel ora. De abban minden benne van. Atnezzuk az orai anyagot, ismetlunk stb. Fel3 tol este 9ig tarto idointervallumban, ha nem jarna semmire egy 10-12 eves kiskamasz vagy gepezne vagy meghalna az unalomtol. Sokkal tobb ertelme van elvinni sportra vagy zenere mint leultetni a gep ele.
2020. okt. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk is hasonlóan van, annyi különbséggel, hogy 2 gyerek van és dolgozom 8 órában. A lányom kamasz, heti 3szor van edzése esténként, a fiam 4.osztályos, minden hétköznap délután úszása van. Ő adhd-s, az orvos javaslatára kezdte el az úszást. Imádja, ha 1 nap kimarad, már hiányzik neki. Mióta úszik, rengeteget javult a figyelme, sokkal önállóbb és összeszedettebb. Szerencsére nekem van így is szabad estém, mert 2 barátjával együtt jár úszni és felváltva hordjuk a gyerekeket. Nekünk így normális, másnak máshogy. 🙂
2020. okt. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
81%
Én gyerekként heti 4 edzésre jártam, és nem éreztem megterhelőnek. A csapattársaim a barátaim is voltak egyben. A nővérem semmit nem csinált, én mégis jobb tanuló voltam, jobban beosztottam az időmet. Most 43 évesen is aktívan sportolok munka, család, tanulás mellett. A lányom heti 2 alkalommal járt sportra, mikor kicsi volt, plusz még iskolai szakkörök. Neki is szüksége van az aktív tevékenységekre.
2020. okt. 14. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem se ilyen az átlag család ez már inkább a modosabb középréteg élete (ami országunkban bőven nem a többséget alkotja)
2020. okt. 14. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
47%
Lányom járt külön órára de az ott volt helyben az oviban vagy az ovi vitte el,suliban szintén helyben volt a külön óra .
2020. okt. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Én is láttam azt a filmet. Nem hiszem, hogy az átlagos magyar család így él, de nem is ez volt a lényege, hiszen ennyi bele sem férne 24 órába. Ettől függetlenül az utóbbi évek legnagyobb filmélménye volt számomra, végre egy film, amiben a gyerekek manapság életszerű módon beszélnek és viselkednek, iszonyú jól el volt benne találva az anyós (nem karikatúra, nem gonosz boszorka, hanem pont annyira osztogatja a kéretlen tanácsokat, ahogy kb. mindenki), a figyelemre vágyó nagyfiú, akit senki nem hallgat meg, az undorító utcai üvöltözős jelenet, meg az, ahogy egy kétkeresős, tisztességes családnak mégsincs pénze a hónap végére stb.

Szóval szerintem igen, nagyon jól eltalálta a mai magyar családok hangulatát még akkor is, ha a különórára rohangálós szál kicsit valóban túlzás volt.

2020. okt. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Mi a film cime?en is megneznem
2020. okt. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Egy nap a címe, azt hiszem, 2018-as. Van ugyanilyen címmel egy külföldi film is, az kicsit régebbi, de ez nem az. :)
2020. okt. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Koszonom
2020. okt. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!