Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A lányom egész nap mesét néz...

A lányom egész nap mesét néz vagy fekszik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

3éves lesz és a szobájában van egész nap.

Ha fel akarom öltöztetni hogy menjünk ki udvarra vagy boltba, levágja 2020 legnagyobb hisztijét. (ha s.o.s kellene valami a boltból akkor muszáj lenne jönni, de szerencséjére mindig van itthon minden ami kell)

Ha épp nem mesét néz akkor játszik a játékaival csendben, vagy rajzol/legózik.

Hétvégente elmegyünk vásárolni meg ide oda, az ellen nincs kifogása.. De mikor kiküldöm udvarra akkor vége mindennek..

Van mikor sikerül felöltöztetnem és kimegy egy esetleg kettő levegő szippantásra, de már jön is be.. Játszó tere is van pedig.. De rájuk se néz

Ezt már próbáltam szépen megoldani (játszok vele.. Ilyesmi)

De próbáltam csúnyán is.. Egyikkel sem értem el semmit.

A közelünkben nincsennek gyerekek akikkel játszhatnak.

Nem is megoldható, majd 3éves kortól remélem az ovi megoldja..

Addig is valami ötlet?

Ilyen játékos megoldásokat ne írjátok mert már nincs olyan amit ne próbáltam volna ki..

Illetve a tv kikapcsolás sem vezet sehová mert csak fekszik egyszerűen..

Egészséges, semmi baja


2020. okt. 28. 10:39
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Hiába van az udvarban játszótere, egyedül az marha unalmas, mindig meg nem vehetsz bele új játékot.

Udvaron kívüli programok a megoldás, ami nem a vásárlás. Kirándulások, új játszóterek felfedezése, erdei kis utak. Oda vinni a tollast. Esetleg egy macska vagy kutya, ha ti is szeretnétek.

2020. okt. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
53%

Lehet, hogy le leszek pontozva, de szerintem ezzel semmi baj sincs. Ő ilyen. A mesenézés nem ördögtől való, mivel olvasni még nem tud, ez a lehető legjobb módja a szókincs illetve a beszédkészség fejlesztésének, közvetlen a mesehallgatás után. De feltételezem, nem érsz rá neki egész nap mesét olvasni.

Az én lányom is ezt csinálta/csinálja, bár ő kijárni is szeret, de sokszor annyira belemerül a játékba, hogy neki sincs kedve kimenni. Én sosem tiltottam őt a tévétől, most öt éves, és elképesztő a szókincse és a fantáziája is.

Ha pedig még gyerek sincs a környezetében, pláne megérthető, ha odakinn unatkozik.

Szerintem ne aggódj emiatt.

2020. okt. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Ahhoz hogy új jáccóterekre menjünk, utaznunk kellene 40km-t

Szó szerint távol vagyunk a civilizációtól.. Ilyen tanya féleség..

A kutyáktól fél, macska egyszer picit megkarmolta azóta utálja őket. Más állatot nem tűrünk meg.

Hétvégente van csak apuka itthon (munka miatt, és neki van csak jogsi) olyankor sok helyre megyünk.. Pl. Játszóház, állatkert, kiránduló helyek pl Mátra.. De ahogy haza érünk fekszik.

Estére általában felpörög ugrál, táncol minden amit egy gyereknek kell de akkor is aggaszt ez a napközbeni punnyadása.

2020. okt. 28. 10:55
 4/25 anonim ***** válasza:
87%
Nekem a legnagyobb volt ilyen!Semmi gáz,majd az oviban megnyílik:)
2020. okt. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
35%
3 evesen mar tvt vett maganak?
2020. okt. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
94%

Ez nem kedv kérdése, egy 3 évesnek kell a levegő. Az én lányom napi minimum 2 órát kint van, szerencsére anyám bevállalja, hogy kint játszik vele.

Fel kell öltöztetni, kimész vele és szórakoztatod, egyedül nincs sokáig el.

Az enyém ezeket szereti: trambulin, hinta, házimunka: seprés, gereblyézés, kinti játékkonyhában főz: babot, gesztenyét, terméseket, labdázik, homokozik néha.

2020. okt. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
52%
Az én szüleim is úgy voltak vele, hogy a gyereknek kertesház kell. Kellett a kis.f...omnak a kert, annak. Életem egyik legszebb napja volt, amikor polgári lakásba költöztünk a civilizációba. Játszótér, mozi, színház, állatkert elérhető távolságban. Nem pedig egyedül unatkozzak a kertben.
2020. okt. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

6#

Minden megvan amiket felsoroltál, de sajnos egész nap nem tudom őt szórakoztatni mivel kb akkor felrobbanna az egész ház...

Ráadásul nagyon szereti a hasát a kisasszony és minden nap főzöm neki amit épp megkíván..

Nem tudom őt egész nap lefoglalni, pedig viszonylag gyors vagyok a délelőtt az enyém, az egész délutánt rá tudom általában szentelni, de ő akkor is inkább a mesét választja.

2020. okt. 28. 13:11
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
vgyél rá vízálló ruhát, gumicsizmát és rakj ki két vödör vizet. Hidd el lesz kint egy órát is.
2020. okt. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Dehát nem is kell egész nap szórakoztatnod!Természetesen van egyedül játék is!
2020. okt. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!