Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, hogy a kétévesem...

Mit tegyek, hogy a kétévesem ne cipeltesse magát állandóan?

Figyelt kérdés
Babaként is utálta a babakocsit, ha nem aludt, akkor üvöltött egészen addig, amíg ki nem vettük és kézben cipeltük séta közben. Sétálni nem szeret, csak ha kézben visszük vagy ha a nyakunkba ültetjük. Ha nem vesszük fel, üvölt, hisztizik, leül a járdára, rosszabb esetben le is fekszik. Ha elindulok a másik irányba, akkor nem jön utánam, csak még jobban hisztizik. Vettünk neki kismotort, triciklit, de ezekben is csak rövid ideig van el. Aztán cipelhetjük őt is, meg a járgányt is.
2020. nov. 3. 13:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
18%
Vegyél csatos hordozót és védd a hátadra. Legalább nem fáradsz el. Gondolom jár rendesen, izomzatával minden rendben. Majd kinövi. Örökké úgyse kell cipelni.
2020. nov. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
71%
Nem veszed fel. Ha a lakásotokhoz közel csinálja, akkor megfogod szépen a karját és haza viszed. Minden alkalommal ugyanígy.
2020. nov. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
76%
Az enyém is gyakran cipeltetné magát, de nem engedek teret ennek. Volt már nálunk is hogy guggoltam mellette miközben hisztizett hogy vegyem fel és mondogattam, hogy nehéz vagy nem tudlak már hosszú ideig kézben tartani. Nem adtam be a derekam nem érdekelt ki mit gondolt körülöttem. Azóta is bepróbálkozik de most már elfogadja hamar hogy nem.
2020. nov. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Derjaderja ***** válasza:
68%

Ne cipeld. Először rövid távra menjetek. Vagy egy olyan helyen ahol kötetlenül mozoghat. Erdő, park.

Enyém szeret sétálni és nem is tudom terhesen cipelni, mégis van ritkán hiszti. Ha a ràbeszélés nem megy és a helyzet engedi, arrébb szoktam menni és elkezdek valami érdekessel foglalkozni. Pl levelet gyűjteni, feltűnően csodàlni valamit.

A látóteréből is kimegyek ha én látom közben és biztonságos.

De általàban elindul hamar utánam.

2020. nov. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
77%
Most mi is hasonló cipőben járunk. Nem könnyű, de valóban nem szabad felvenni, bármennyire is hisztizik. Mi nekünk is kell még a babakocsi, de a lányom is egyre kevésbé marad meg benne.
2020. nov. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
9%
Nyilván rakd babakocsiba, hiába utálja.. meg sétáltasd, bár nem szereti, mert akkor sétálna.. bakker csak 2 éves!!! Miért nem lehet alkalmazkodni és feltenni a hátadra egy hordozóba,ha kéri? Úgy te is erősödsz, neki is jó. Te mit szólnál, ha téged pl. repülőre kényszerítenének pedig utálod? Vagy metróra vagy bármi másra? Miért kényszerítünk bele gyereket olyanba, amit nem akar ( itt pl babakocsi), ha van más alternatíva? Lehet lepontozni.. 1-es voltam.
2020. nov. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
81%

"Vegyél csatos hordozót és védd a hátadra. Legalább nem fáradsz el." Á nem egyaltalán nem fárasztó egy 2 éves gyereket magadon cipelni

S mi van ha a boltba kell elmenni? Cipeljem a gyereket is meg szatyrokat.

"Te mit szólnál, ha téged pl. repülőre kényszerítenének pedig utálod? Vagy metróra vagy bármi másra? Miért kényszerítünk bele gyereket olyanba, amit nem akar..."

Nem belekényszeríti az ember hanem hozzászoktatja ha úgy tetszik. A 2 lábon járás az ember alapvető közlekedési módja. Repülni nem tudunk. Nem érv a hordozás mellett az hogy valaki nem akar felszállni a repülőre, metróra.

Nem egy kisbabáról van szó aki igényli az anyja közelségét. Abban az esetben sokat segíthet a hordozás. Egy 2 évest ne keverjünk egy babával.

2020. nov. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
6%

Nekem nem fárasztó, mondjuk én jó kondiban vagyok.. túrák alatt is a hátunkon visszük, ha elfárad vagy olyan a terep ( pl Magas Tátra)

Igazából az a rohadt nagy kérdés, miért nem akar lábon járni a gyerek.. Én nem hiszem,hogy erre valakit szoktatni kell, ott valami probléma van. Amúgy a babakocsi mivel jobb,mint a hordozó? Semmivel, pláne ha üvölt benne. Járni meg ugyanúgy nem jár abba se..💁‍♀️

2020. nov. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem gerincsérvem lett, úgyhogy üvölthetett, de inkább azt választottam, mint hogy napokra lerokkanjak. Olyan két hét alatt leszokott róla. Ja és mi is kutyakakis belvárosban adtuk ezt elő, hogy a földön akar fetrengeni meg autók közé szaladni. Fogtam a kezét, aztán vittem üvöltve, néha vitatkoztam persze vele, néha egy képzelt füldugóval csak húztam tovább hazáig... Túléltük és sokkal-sokkal többet bír most is sétálni, mint a bátyja, akit még 3 évesen is cipeltem.
2020. nov. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Derjaderja ***** válasza:
69%

Hát Előző, ha amúgy otthon, játszótéren stb szépen jár, szalad, és ez egy konstans gond (vagyis nyilván nem az új cipő kényelmetlen), akkor csak az lehet az ok, hogy kényelmesebb cipeltetni magát, meg hát most már dacol is.

Azért ez nem kívánságműsor. A szülő a felnőtt, bizonyos dolgok az ő kompetenciájába tartoznak. Lehet rugalmadnak lenni egy határig, de ez szerintem túl van a határon.

Tanulnia sem kell majd, vagy evőeszközzel ennie vagy körmöt vágni neki, ha ezek nem tetszenek?

L

2020. nov. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!