Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, hogy a kétévesem...

Mit tegyek, hogy a kétévesem ne cipeltesse magát állandóan?

Figyelt kérdés
Babaként is utálta a babakocsit, ha nem aludt, akkor üvöltött egészen addig, amíg ki nem vettük és kézben cipeltük séta közben. Sétálni nem szeret, csak ha kézben visszük vagy ha a nyakunkba ültetjük. Ha nem vesszük fel, üvölt, hisztizik, leül a járdára, rosszabb esetben le is fekszik. Ha elindulok a másik irányba, akkor nem jön utánam, csak még jobban hisztizik. Vettünk neki kismotort, triciklit, de ezekben is csak rövid ideig van el. Aztán cipelhetjük őt is, meg a járgányt is.
2020. nov. 3. 13:39
1 2 3
 11/22 Derjaderja ***** válasza:
24%
Bocs 8nak írtam.
2020. nov. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
63%
Hát ez attól os függ, mennyit és hogy akarják sétáltatni. Sokszor látom,hogy a szülő húzza maga után a gyereket, mert siet meg ide-oda kell menni. Egy 2 éves még nem olyan nagy, hogy felvegye velünk a setatempót. Erre van a babakocsi vagy a csatos hordozó. Ha meg úgy van, le lehet lassulni és hagyni sétálgatni, de ő még felfedez közben minden fűszálat. Ha -imat udvaron/játszin szaladgál én nem erőltetném ezt a sétálósdit.
2020. nov. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
12%
De csatos hordozoba télen hogy tegye?
2020. nov. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Épp azt szeretném elérni, hogy ne kelljen hordozni, hanem jöjjön a két lábán, ami alapvető elvárás egy kétévestől. Az a baj, hogy ha felhúzza magát, amiért nem veszem fel, akkor hiába próbálom elterelni a figyelmét, semmi nem érdekli. Csak hisztizik és kizárólag akkor hagyja abba, ha felveszem. Tudom, hogy ez nem jó pedagógia, de nagyon kitartó és nem akarom, hogy felfázzon, úgyhogy inkébb felveszem. Próbáltam, hogy eltűnök a látómezejéből, de akkor sem indult el, csak hisztizett tovább.
2020. nov. 3. 17:23
 15/22 anonim ***** válasza:
57%
És ha megfogod a kezét és húzod? Csak muszáj akkor lábra állnia és mennie, de mégsem az a vége, hogy te viszed.
2020. nov. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Akkor sem jön, elengedi magát, így meg nem akarom húzni.
2020. nov. 3. 19:50
 17/22 anonim ***** válasza:
72%
Korábban is ezt csinálta? Vagy csak most a dackorszak beköszöntével kezdte?
2020. nov. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Korábban is csinálta. A kedvétől függ, de mostanában szinte minden alkalommal. Nagyon erős akaratú.
2020. nov. 3. 20:37
 19/22 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem ott rontottátok el, hogy ehhez szokott hozzá eddig, hogy mindig cipelitek, akkor is ha a babakocsiban üvölt, akkor is ha séta közben. Én biztos visszavezetném a babakocsit, a legközelebbi hisztinél megmondanám neki, hogy vagy sétál vagy babakocsi, mert anya már nem bírja cipelni. Ha hisztizik egyből beleültetném, hogy értse ez a következménye annak ha nem sétál. Nem tudom milyen sulyban van, nálunk a másfél éves 13 kg, plusz ezek a téli cuccok csúsznak is az én ruháimon, és bár akármeddig elcipelem de már sokszor szakad rólam a víz. Ez ha jön a hidegebb nálatok is csak rosszabb lesz, szóval szerintem vesd be a babakocsit ha még megvan, lehet egy-két alkalom után átértékeli a sétát. Ha meg ne adj isten így is hisztizik tényleg át kell gondolni, hogy ő még lehet nem bír annyi sétát amennyit szerinted kellene neki menni, de nem írtad milyen távokról van szó, így ez csak találgatás. Én pl még ötévesen is képes voltam tesomat kiszállítani a babakocsiból és beleülni, ettől függetlenül felnőttként meg imádok és bírok is sokat menni, szóval abból sem kell messzemenő következtetést levonni, ha ő még esetleg nem érett erre.
2020. nov. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Ja még annyit akartam írni, ha séta közben elkezdene hisztizni, hogy nem jön tovább én megállnék mellette (az enyémhez le szoktam guggolni) és várok...várok...várok míg befejezi a hisztit. Nem szokott érdekelni meddig állunk ott vagy hányan mennek el mellettünk és bámulnak meg minket. Nem kezdeném el húzni, könyörögni sem neki, felvenni meg végképp nem, ha befejezi a hisztit mondd meg neki, hogy ha nem jön tovább mindig meg fogtok állni mert nem cipeled, a végén haza sem értek. De én azt gondolom nem elég érett rá, hogy sétáljon vagy hogy akkora tavokat sétáljon amekkorara viszed.
2020. nov. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!