Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 évesnek vennétek ugráló...

3 évesnek vennétek ugráló csacsit? Vagy már nem neki való?

Figyelt kérdés
2020. nov. 3. 15:00
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Inkább valami mást veszünk.
2020. nov. 3. 17:42
 12/22 anonim ***** válasza:
29%

Inkább ülj mellé, és olvass meséket neki! Az hogy együtt vagytok, többet ér bármilyen játéknál. És a mese olvasás különösen jól fejleszti az elméjét. (De csak az olvasás! A DVD,a TV meséknek még csak a közelébe se engedd! A képekkel kísért mese káros a fejlődésére.)

Ha minden áron játékot akarsz neki venni, akkor olyant, amivel együtt játszhattok.

2020. nov. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
0%
Támogatom az utolsó válaszolót, még annyit szeretnék hozzá tenni hogy ha teheted énekelj neki sokat, nem számít milyen hangod van.
2020. nov. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
67%

Én meg nem értek egyet vele. Persze, nagyon fontos a közös játék és mese, de legalább annyira fontos az önálló tevékenység is, nem kell mindig a gyerek fenekében lenni.

Én is játszom a fiaimmal, minden este van meseolvasás vagy diavetítés, aztán osszebújós beszélgetés, de ha csak azzal töltöm az időm, hogy őket szórakoztatom, mikor lesz meg a házimunka, hol a férjemmel töltött idő, uram bocsá az énidő?

Vekerdy szerint is nagyon fontos, hogy a gyerek megtanulja lefoglalni magát. Én hiszek neki...

2020. nov. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Látom, nem lehet minden gyereknek saját udvari bolondja.
2020. nov. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%
14-es, ez a lusta szülők hozzáállása. Foglalja le magát, vagy bámulja a TV-t, dvd-t, csak nekem ne legyen gondom vele. Sajnos a mai anyák többségének fontosabb a saját szórakozás, mint a gyerekek. Nem véletlenül csökken az átlag intelligenciaszint a múlt századhoz, és még inkább az 18-adik századhoz képest.
2020. nov. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

16-os te egész nap animátorkodsz a gyereknek?

Az enyém pl tök jól ellegózik egyedül. Addig én tudok mosogatni, most stb. Mert sajna senki nem csinálja meg helyettem.

2020. nov. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

A 18-19 században tényleg volt idő a gyerekekre :) végülis csak háborúk voltak, a béke időben pedig az asszonyok is mentek a földekre dolgozni,nem a gyerek mellett gügyögtek egész nap.

Aki meg a gyerek mellett mást IS csinál, csak lustaanya lehet, és a tv nevel helyette. Értem :)

Szerintem meg nem kell ilyen végletekben gondolkodni, igenis szükség van az önálló játékra és az anyával (szülővel) való játékra is.

Pont az ilyen hsz-ok miatt lesz sok nőben kétely, hogy jó anya e, mert amit írsz, egy normál családban, ahol van munka, háztartás, férj, kivitelezhetetlen.

2020. nov. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
A 18-19. században a nagyszülők nevelték a gyereket, főleg vidéken, ahol 3 generáció élt a család portáján. De ők sem nyámnyilának kényeztették, hanem önállóságra, alapvető praktikumokra és bölcsességekre, s nem utolsósorban a családi és nemzeti összetartozás princípiumaira oktatták az "onokákat".
2020. nov. 10. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 chuck dorisz válasza:
Ne má! 150-nel autózni veszélyes lakott területen, nem az ugráló csacsit használni. Hogy fog így a gyerek síelni? Sebességkorlátozót teszel rá, ami 5 km/ó-ra csökkenti a siklást?
2020. nov. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!