Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 évesnek vennétek kötős...

2 évesnek vennétek kötős cipőt vagy jobb a tépőzáras? Mi az előny-hátrány? Mire kell figyelni cipővásárlásnál?

Figyelt kérdés
2016. szept. 8. 21:33
 1/9 anonim ***** válasza:

tépőzáras azért jó, mert a gondozóknak könnyebbség a bölcsibe, vagy a gyermeknek sikerélmény le fel venni, önállósodni


fűzős azért jó, mert akkor pl babakocsiban sem tudja levenni és nincs az, hogy a cipőt kell az úton keresni (de javarészt akkor veszegetik le, amikor kényelmetlen. pl túl meleg, meg hasonlók)

2016. szept. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Nem vennék, nekünk egyelőre praktikusabb a tépőzáras, a gyerek is könnyen leveszi, illetve már egyre ügyesebben felveszi. A fűző egyelőre macerás.
2016. szept. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
Nem vennèk, most tanulta meg egyedül fel, le venni a sznadiját, ezt most nem bolygatnám meg semmikèpp.
2016. szept. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

Tépőzáras. Egyedül le-fel veszi, míg a fűzőssel csak segítséggel boldogulna kb 5-6 éves koráig.

Ráadásul, ha kibomlik a fűző, balesetveszélyes is lehet, mert rálép, aztán arccal viszi a betont.

2016. szept. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

A bölcsibe én is tépőzárasat adok rá. Neki is könnyebb, nekem is és a gondozónőknek is. Nem igazán tudok rá okot, hogy miért lenne jó bölcsibe fűzős.

Viszont az utcára, ha végig velem van (pl. bolt vagy akárhova ahova együtt megyünk/maradunk), adok rá fűzőset.

Mondjuk a converse cipőt amúgy sem adnám rá a bölcsibe :)

2016. szept. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%

Ha velünk jön valahová vagy nyaralunk, kirándulunk fűzőset adok rá. Nekem sokkal szebb mint a tépőzáras de bölcsibe, játszóra itthonra olyat adok rá.

Alkalomtól függ, hová megyünk

2016. szept. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Csakis tépözárasat ,Mert azt egyedül is le és feltudja venni.
2016. szept. 9. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én két éves kira körül vettem fűzőset ,de megbántam. Ő nem volt bölcsis ,de önállóan nem tudra fel-le venni. Most kezdte az ovit és vettem egy tépőzárasat,mert ott már nem fognak bajlódni a fűzővel.
2016. szept. 9. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csak olyat adnék rá, amit tud önállóan kezelni. A fűzőset eleve más köti be neki és ő pl nem tudja jobban meghúzni, újrakötni, ha túl lazára sikerült vagy netán kibomlik. Ez meg balesetveszélyes lehet. Szerintem 2 éves gyereknél ezt még felesleges erőltetni, ráér majd mielőtt iskolába megy.
2022. márc. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!