Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehetne megoldani a...

Hogy lehetne megoldani a tévénézés kérdését?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4 éves, ügyes, okos középső csoportos, viszont egy dologban nem tudunk megegyezni, az a tévézés.

Alapvetően azt gondolom, hogy nyugodtan lehet mesét nézni, engedem is, de sajnos láthatóan nincs rá jó hatással.

Ha túl sok mesét néz, iszonyatosan kifordul magából és hisztizik, ha kikapcsolom. Ha 1-2 mesét engedek, akkor jobb a helyzet, de legtöbbször akkor is hisztizik, nagyon mérges lesz, ha kikapcsolom.

Így oda már eljutottunk, hogy nincs sok mese és ha az utolsó mese után még szeretne még egy utolsót, azt szépen kéri, megígéri, hogy utána nem lesz hiszti ... legtöbbször bejön, de van, mikor nem állja a szavát. Persze ekkor már nem kapcsolok neki mesét, megvárom, hogy befejezze az őrjöngést és megpróbálom megbeszélni Vele, ekkor már legtöbbször megnyugszik.

Próbáltam, hogy akkor egyáltalán nincs mese, csak hétvégén együtt mesézünk, de mikor minden nap szépen kéri, hogy egy kicsi mesét hagy nézzen, akkor megáll a tudomány.

Egyébként alapvetően szófogadó kisfiú, más területen nincs vele gond, persze szereti feszegetni a határait, mint minden gyerek, de ez teljesen belefér.


Az a bajom az egésszel, hogy amíg mese van, addig magán kívül van, hozzá se lehet szólni, sőt, egyfolytában ugrál a tévé előtt. Rászólok, hogy üljön le, meg se hallja, megállítom az adást, akkor leül, de fél perc múlva újra a tévé előtt ugrál. Olyan szinten felpörög és olyan feszült az egész teste, hogy ez neki nem pihenés vagy lazulás.


A másik, hogy ez a mesét néz, majd visítva hisztizik kombó iszonyat időt elvesz a munka és ovi után hazaérés utáni időből, amit lehetne sokkal hasznosabb dologgal tölteni, pl. játékkal. Na meg az én idegrendszeremet is megfelelően megtépkedi, de ez más tészta, a legkevésbé sem lenne ésszerű, ha még én is ordítanék. Így maradunk a türelmesen megvárom, míg lecseng, aztán fogunk máshoz. Viszont szeretnék rá megoldást találni, hogy ne így teljenek a hétköznap délutánok.



2020. nov. 9. 13:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Szelektald a meséket. Olyat engedj, amiről tudod, hogy nem pörgeti fel. Legyen keretek közé foglalva. Csinálj napirendi táblát, ahol be van jelölve mettől meddig nézhet mesét. Más nem jut eszembe. Nekem 2 éves a fiam és csak reggel engedem nézni a binget 20 percet. Csak reggel kéri, máskor nem.
2020. nov. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%

Mintha csak az én fiamról írtál volna...

Ő 3 éves, de ugyanez van nálunk is!

Én heti 1x engedem mesézni, de van hogy azért becsúszik a 2 is, ha épp olyan az idő.

Szóval nem nagyon tudok segíteni, inkább csak tudatni szeretném veled, hogy nem vagy egyedül ezzel a problémával.

Figyelem a kérdést,hátha vki tud értelmeset/megfogadhatót is mondani.

2020. nov. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
81%

Ebben nincs semmi nehézség. Hétköznap nincs mese (nem is értem, minek kellett rászoktatni), mert láthatóan nem tudja kezelni. Legyen helyette játszótér, bicikli, társasjáték, olvasás. Millió jobb dolog van a tv nézésnél. Mesét nézhet hétvégén, mondjuk reggel egy órát, de olyat, ami nem pörgeti fel ennyire. Ott van pl a Babar, Bogyó és babóca, és még sorolhatnám. Ha szombaton hisztizik, hogy kikapcsolod, vasárnap nem nézheti egyáltalán. Ha vasárnap hisztizik, akkor jövő szombaton marad el. Mindegy, hogy boci szemekkel néz, szépen kéri, stb. Ha azt mondod nincs mese másnap, mert a viselkedésével nem érdemelte ki, akkor ha a csillagokat hozza le, akkor sincs. Ha nem tetszik neki, és kiakad, mehet hisztizni a szobájába, aztán szóljon, ha végzett, és megbeszéljük, mi volt a gond.


Nem értem, manapság miért félnek a szülők a hisztitől. Mi lesz akkor, ha kiakad? Semmi! Ha ehhez van kedve csinálja, legalább otthon teszi, nyilvános helyen sokkal égőbb tud lenni. Lehet, hogy kell 2-3 hét, míg megszokja, de ha nem vagy elég erős, és feladod, sosem fog változni a helyzet, sőt, sokkal rosszabb is lehet.

2020. nov. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%
Jah, és mielőtt még bárki azt mondaná, hogy az én gyerekem biztos nem volt ilyen, akkor jelzem, hogy de, ilyen volt. Tavasszal a bezárások alatt itthonról dolgoztam, délelőtt egy órát nézhette a mesét, hogy tudjak mellette haladni. Mikor nekiállt hisztizni, hogy vége, másnap nem nézhette, akkor sem, ha alig tudtam miatta csinálni a munkámat. Azóta tudja, ha nem viselkedik értelmesen, mikor szólok, hogy ez az utolsó mese, akkor nem nézheti következő alkalommal. Egy ideje már nagyon ritkán akad ki, ha jelzem, hogy vége a mesének, ő maga kapcsolja ki a tv-t.
2020. nov. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Van egy jól bevált napirendünk, igyekszem következetesen kezelni ezeket a dolgokat, ez a mesézés mégis sokszor kicsúszik a kezemből.


Köszönöm 2-es, hátha együtt megoldásra jutunk :)

2020. nov. 9. 14:12
 6/18 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk hiszti esetén 1 hét megvonás van. Utána tudja értékelni, ha van mese és meg is becsüli, a következő hisztinél megint szünet. Szép lassan megszokták (több gyerek is van) és már nagyon ritkán van ebből probléma.
2020. nov. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk reggek van mesenézés 20-30perc, amíg elkészülök, illetve hétvégi közös program. Ennyi. A hiszti nem hat meg már, az ő érdeke, h.ne engedjek. Egy időben este is volt tv, de rosszakat álmodott, nyugtalan volt. Helyette diafilm van.
2020. nov. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
3-as, igen, igazad lehet. Egyébként nálunk is akkor ment el ez a dolog, amikor ovizárás miatt itthonról kellett dolgoznom. A hétvégékkel érdekes módon nincs gond, akkor is van egy kis vita, de akkor sokkal több idő jut minden másra, nyugodtabbak, lazábbak vagyunk. Hétköznap délután hazaesünk fáradtan (én), legkevésbé sincs hozzá kedvem, türelmem, hogy ott toporzékoljon mellettem. Tök jó lenne, ha a hiszti helyett el tudnánk kezdeni játszani együtt vagy egyedül. Egyáltalán nem érezném soknak azt a 10-15 perc mesét naponta, mert tényleg csak annyit nézhet, de utána a 20 perc hiszti már nagyon sok.
2020. nov. 9. 14:27
 9/18 anonim ***** válasza:
3%
Mégis mit néz? Az enyém soha nem ugrál a tv előtt, mondjuk meg is lepödnék, ha a peppa, meg a barátnőm bori ilyen hatással lenne rá. Én azért hagyom, hogy nézze, mert akkor nyugton van és békén hagy, nem jár óvodába. De ha ezt a hatást nem érném el, akkor nem nézné és kész. Mondd azt elromlott a tv.
2020. nov. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
62%

Ott tartunk, hogy hazudunk inkább a gyereknek (elromlott a tv), minthogy azt mondjuk határozottan, hogy NEM?

Mi baja lesz, ha nemet hall és veri magát a földre? Semmi. Hisztizik és nem akarod hallgatni? Szobába be, ajtó becsuk. Aztán ha abbahagyta, kijöhet és megbeszéljük. Miért kell félni a gyerektől és az ő haragjától? Ki a fene? Egy taknyos kölyök! Ha meg nincs mese, nincs mese, a szülő a főnök, nem a gyerek! Nem kéne ennyire betojni tőle!

2020. nov. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!