Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szopcsi-megvonás a déli alvás...

Szopcsi-megvonás a déli alvás rovására (másfél éves)?

Figyelt kérdés

19 hós és úgy döntöttem elveszem tőle a cicit. A két alváshoz szokta kérni. Tegnap délben egy kis sírás után, de elaludt. Este mondtam neki, hogy bibis a cici, beletörődött.

Ma délben megint hiszti és sírás, cici nélkül inkább nem is alszik.

Rendeződik ez a helyzet, hajlandó lesz később délben aludni?

Most azzal riogatnak, hogy az oviból ki fogják adni délben, mert most ez a legújabb, ha nem alszik a gyerek...


2010. aug. 10. 15:23
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

talán derogál az ovónőknek mesét olvasni a gyereknek:


egyébként nem hiszem hogy oviba jár a 19 hós gyermek.

nem bölcsi?


ha már bevezetted hogy nincs cici legyél következetes és ne adj neki többet.


igen ha álmos elalszik ha nem tedd le este egy fél órával korábban.

2010. aug. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Bölcsibe nem adom, majd oviba fog járni. Csak attól félek, hogy ha most a szopcsi elvétele miatt nem alszik délben, akkor ez "örökre" így marad.

Ha elalszik, akkor tud 1-2 órát aludni, szóval csak kell neki az alvás és attól félek, hogy ezzel most rosszat teszek neki, mert akkor inkább cicizzen és aludjon.

2010. aug. 10. 16:59
 3/6 anonim ***** válasza:
Messze van még az ovi, 19 hósan ha elfogadta volna és lett volna tejem, én még biztosan szoptattam volna a lányomat. Ha nem adod bölcsibe, csak oviba, inkább szoptasd, kell neki az alvás az biztos, és ha így megy csak... Ráérsz még leszoktatni, ha nem szokik le magától.
2010. aug. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi neked is a választ!

Ha este kéri, akkor adok neki cicit, aztán majd lesz valahogy.... :)

2010. aug. 10. 20:38
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem 2 éves elmúlt, amikor a kistesó miatt abbamaradt a szopizás, de akkor már beiktattuk a meseolvasás és elalváshoz kézfogás rituáléját. Következetesnek kell lenni az biztos, de szerintem én nem ragaszkodnék annyira a cicimegvonáshoz. Ha már csak 2szer szopizik, abbahagyja előbb utób, és azért anyatej az anyatej! nem táp ami vagy szójából vagy tejfehérjéből van, ami egyik sem igazán nekik való.

Most a kistesó októberben lesz 2 éves, várjuk a kistesót januárra, de ő még napközben többször kéri. Igaz reménykedek, hogy mintha kevesebb lenne. Kár stresszelni magatokat. Az ovi még rettentően messze van, annyi idő alatt még rengeteget fog változni az alvási szokása, nomeg ha otthon cicivel alszik, vagy cumival, az még nem jelenti azt, hogy nem fogja elfogadni, hogy az ovi, bölcsi az más helyzet, ott mások a szokások. Nem szokott ebből probléma lenni.

2010. aug. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, sokat segítettél. Mindig azt hiszem, hogy csak én vagyok aki "elrontja" a gyerekét, mert ugyebár aki már rég nem szoptatja a gyerekét, az mi mást is sulykolna mindig belém.

Akkor még szopcsizunk, aztán meg majd alakul valahogy. :)

2010. aug. 11. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!